SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

uraz kolana

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1971

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10
Witam! :)
Tydzień temu właśnie w niedziele byłam na turnieju w piłkę nożną i doznałam kontuzji kolana. Właściwie nie wiem dokładnie jak to było, zawodniczka wpadła na mnie próbując odebrać piłkę i jakoś się zderzyłyśmy. W wyniku tego upadłam z mocnym bólem kolana. Dałam radę zejść z boiska kuśtykając a ból stawał sie coraz mniejszy. Boli mnie prawa noga tzn. kolano od wewnętrznej strony tak cała boczna strona i troche bliżej środka, powiedziano mi że to pewnie stłuczenie wiec nic sobie z tego nie robiłam bo nie było ani opuchlizny, nie bolało jak siedziałam a jedynie dawało znać jak chodziłam, na wieczór pojawia sie lekka opuchlizna i troche pobolewa. Dziś poszłam na trening bo myslałam że nic poważnego ale chyba naruszyłam sobie znowu bo nie dało sie biegac ani kopac piłki ponadto gwałtowny ruch sprawił że strasznie boli, kolano bardziej spuchło i mam problemy z poruszaniem sie. I tak sie zastanawiam czy powinnam odwiedzic lekarza czy poprostu zrobic przerwę i dać odpocząć trochę, nie nadwyrężając kolana? i jakie maści sprawdzone mogłabym stosować , co polecacie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10
dodam że właśnie najbardziej do dziś był problem z prostowaniem i zginaniem kolana bo od dziś bo tym gwałtownym ruchu (czyli poprostu zamachnełam sie sie bardziej uderzając w piłkę) strasznie boli i bardziej mam ograniczone poruszanie sie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
poszukaj za prywatnym,dobrym ortopedą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10
a nie wystarczy nie nadwyrężac tylko? nie wydaje sie to byc za powazny uraz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
problem w tym,że nie wiadomo co to za uraz także przydałoby się,żeby ktoś to sprawdził
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3645 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12791
Możliwe że masz zbita obita łekotkę i sam odpoczynek wystarczy .
Dla upewninienia się nie chcesz wydawac pieniedzy prywatnie więc lecisz .
Ogolny skierowanie do ortopedy , ortopeda ( skierowanie na USG ) na usg przypilnuj by opisali zdjecie i wracasz znowu ortopedy i wiesz co tam siedzi ;)

Wszystko może trwac nawet 2 msc jeżeli mieszkasz w małym miasteczku i ortopeda przyjmuje raz w msc:D

Prywatny 140zł wizyta 120 zł usg 140 zł kolejna wizyta zeby zaoszczedzic mozesz isc odrazu pierw na usg a potem na wizyte ;) Wiec jak kolega wyżej prywaciarze wygrywaja ;)

I nie bagatelizuj kolana lepiej naprawiać odrazu niz naprawiać po czasie wkońcu będzie Ci słuzylo do końca życia

Pomóż mi ściągać z Radpishare !:D kliknij ! potrzebuje 50 klikniec do darmowe konta :)
http://www.rapid-share.biz.pl/index.php?d=c1bb74048a5d773b8107cdc90cce668d
http://www.sfd.pl/Karbek_-=-__Początki_-t501318.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 291
Dodatkowo radziłbym powalczyć trochę z opuchlizną ,mimo iż jest to obrzęk w stadium zerowym (lub pierwszym ,to by trzeba było dotknąć i zobaczyć) to i tak będzie on powodował spowolnioną dostawę produktów odżywczych do tkanek uszkodzonych.. Najlepiej jest w takim przypadku zastosować coś chłodzącego np. maść chłodząca (mówimy oczywiście o środkach łatwo dostępnych).. I tak jak pisali wcześniej ,nie nadwyrężać.. Jeśli kolano jest niestabilne to łąkotki ,jeżeli podudzie "wysuwa się" spod kolana to najprawdopodobniej więzadła krzyżowe.. Więc odciążenie ,ewentualnie stabilizator i polecałbym wizytę u lekarza ,fizjoterapeuty lub masażysty.. Każdy z nich powinien Ci pomóc =)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nadmiar bialka a dieta

Następny temat

Płaskostopie

WHEY premium