SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

umykanie oczów

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 865

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 79
Witam mam pewien problem trenuję już rok czasu tajski boks i mam taki problem że oczy mi się zamykają przeważnie na gardzie czasami przy uniku.
Chciałbym się tego pozbyć nie boję się wlatywać z kombinacjami w przeciwnika ale oczy się umykają, mile widziane mądre odpowiedzi. Dziękuję
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Dogadaj się z jakimś kolegą, żeby stanął w idealnym dystansie, aby uderzenie dochodziło kilka centymetrów przed twoje oczy. Mają to być pełne ciosy, nie jakieś połówki - pełny wyprost ręki. I on niech tak uderza, a ty nie zamykaj oczu. Rób tak przez minutę, 30 sekund czy ile tam czasu będzie się wam chciało np. po każdym treningu.

Druga metoda - zamknij się za podwójną gardą, ale tak, żebyś widział co się dzieje jednocześnie chroniąc głowę, oczy rękawicami. Niech kolega lekko cię uderza po gardzie i znowu obserwuj te ciosy jak się odbijają od gardy. Tylko ma być LEKKO, delikatnie, wręcz takie muskanie po rękawicach.


Zmieniony przez - SzK w dniu 2018-10-23 21:21:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75790
"umykanie oczów" - w jakim to, k***a, jest języku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak jak Szk napisał. Dużo tego typu treningów robiłem z kumplem. Zamykanie oczu wynika ze słabego zaufania do swojego refleksu, albo ze słabego rozeznania który cios dojdzie, a który nie. Żeby było jaśniej, jak przeciwnik uderza i cios nie dojdzie do Twojej głowy to nie powinieneś zamykać oczu, bo nie czujesz bezpośredniego zagrożenia. Jak coś zrobiłeś źle i cios dojdzie to zamykasz oczy w ostatniej chwili (albo dostajesz z otwartym, bo jesteś zaskoczony). Jak nie umiesz w porę rozpoznać czy cios dojdzie, czy nie to zamykasz oczy na wszelki wypadek. To samo jak nie masz zaufania do swojej obrony. Ja najczęściej dostaję z otwartym okiem, ale głowa jest przechylona, więc bardziej w czoło i ewentualnie nos.

Do tego dochodzi odruch cofania głowy, dobra praca nóg i problemy, które na początku były poważne przestają istnieć.



Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-10-30 13:49:08

Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-10-30 13:54:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Oooo właśnie, przyjmowanie ciosów na czoło. Gucii, pamiętaj o pochyleniu głowy tak, żeby ciosy proste odbijały się od czoła w momencie uderzenia. Potestuj to sobie z partnerem systemem wcześniej opisanym bez gardy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bellator 214: Fedor Emelianenko vs. Ryan Bader

Wiecej