SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

troche tego duzo :D

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29
witam, otoz wraz z nowym rokiem szkolnym nowe postanowienie - schudnąć i nabrać mięśni do wakacji!
otoz, waze 135kg przy 193cm wzrostu, tluszczyk odklada sie glownie na brzuchu, udach. od lipca uczęszczam do kolegi na silownie (praktycznie moge robic tam wszystkie partie mięśni, chociaz jakiegos mega sprzętu nie mamy :) ), na brak przyrostu sily na pewno nie moge narzekac (progress 25kg na ławce płaskiej w 6-7 tygodni). zalezy mi na sile, ale rowniez chcialbym zgubic troche brzucha (nie chce wyglądać jak chuchro, ale chcialbym schudnac do tych 110kg a reszte systematycznie przerabiac na mięsień). duzo sie naczytalem i nadal nie wiem co bedzie dla mnie najlepsze. lubie jezdzic na rowerze, i tak myslalem co by w dni nietreningowe jezdzic kilka(nascie) km na rowerze, i robic brzuch codziennie. biegac przy takiej masie jest mi ciezko bo brak kondycji (papierosy...) oraz ogolnie ciezko sie biega majac tyle na sobie :D
wstęp wstępem teraz konkrety
1. jakie cwiczenia areobowe moge robic oprocz biegania zeby schudnac?, mamy w planach ze znajomymi kupic do silowni worek treningowy, slyszalem ze mozna na tym sie niezle zmachać i kondycji nabrac:>?
2. czy dieta jest niezbędna? (kilka razy chcialem sobie ulozyc jakas diete z tymi wszystkimi procentami, cyferkami i wyliczeniami, ale zawsze mnie to przerażało)
3. jezeli mialbym juz jakas diete, to raczej z tego co czytalem musialbym jesc regularnie, jednakże w szkole jedyne co mam do dyspozycji(sniadanie okolo 7 rano, potem dopiero o 12:10) to bułka zrobiona przeze mnie rano, o ile mam czas, lub bułka kupiona ze sklepiku, czy to ewentualnie by nie przeszkadzalo w diecie?

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 135-138

Wzrost: 193

Obwód klatki: niewiem

Obwód ramienia: 45cm

Obwód talii: dużo

Obwód uda: dużo

Obwód łydki: niewiem

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: pewnie ponad 40%

Aktywność w ciągu dnia: szkoła od 7 do 15

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: siłownia 3 razy w tygodniu, rekreacyjnie rower z nudow (1-2 razy w tygodniu)

Odżywianie: jadam zazwyczaj mięso + ziemniaki/ryż/ makaron z sosem (obiad)
sniadanie jakies kanapi z szynką/serem
kolacja gotowane parówki/ kabanosy/kiełbasa, tudziez kanapki po prostu. oraz niestety jestem fanem gazowanych napojów oraz piwa:P

lubie jesc makaron(ale to raczej odpada), oraz ryż z różnymi sosami
nie lubie ryb oprocz wędzonej makreli, śledzia, smażonego dorsza


Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: nadcisnienie

Preferowane formy aktywności fizycznej: 3x silownia
4x rower
7x miesnie brzucha


Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: aktualnie raczej nie

Stosowane wcześniej diety: brak

Zmieniony przez - tweez w dniu 2009-09-02 20:25:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Uzupełniłeś wszystko ODPOWIEDNIO? :)
Jeśli sprawdziłeś i uważasz, że tak - sprawdź jeszcze raz :)

A co do komponowania diety - czyli ile kiedy jeść, z czego kiedy brać białko, węgle i tłuszcze: to już masz ładne podsumowania w postach podwieszonych

Zmieniony przez - Venomik w dniu 2009-09-03 19:08:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1223
"duzo sie naczytalem i nadal nie wiem co bedzie dla mnie najlepsze" liczba przeczytanych artykulow = 4 :D. Nie pomoze ci nic poza dieta i treningiem aerobowym, codzienne cwiczenie brzucha nic nie da. Ogolnie cwiczenie brzucha nie wplywa na utrate tluszczu. zapraszam do czytania https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29
konto zalozylem na potrzebe napisania tematu, czytac moglem i bez konta :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Moze warto tez sasiednie tematy poczytac ?
Odpowiedzi na Twoje pytania sa delikatnie mowiac oczywiste i latwe do znalezienia samemu.
Poczytaj, zasugeruj cos, a obiecuje poprawic i podpowiedziec cos na korzysc...

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-09-02 21:35:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Podobne parametry mialem przed kilkoma miesiacami . Przy takiej nadwadze to sie tluszcz odklada doslownie wszedzie.
Z brzucha i ud zazwyczaj schodzi najpozniej .

Jedyny sposob to: dieta + cwiczenia silowe + aeroby.

Najpierw duzo poczytaj:
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html
A zwlaszcza:
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html

1. opracuj sobie diete, z uwzglednieniem BTW i kcal dla kazdego posilku,
2. przedstaw plan treningowy i czekaj na opinie.

Bieganie - odradzam, jestes na to za ciezki. Papierosy tez staraj sie rzucic bo bedzie ci ciezko trenowac. Po intensywnym treningu chyba ploca wyplujesz.

Na poczatek 3x w tygodniu trening silowy
i aeroby
na orbiterku/rowerku po okolo 30 minut. W dni nietreningowe jazda na rowerze jak najbardziej wskazana, 1h bedzie OK.


Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-09-03 01:18:44

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 29
wlasnie najbardziej mnie martwi to ustalanie rygorystycznej diety z liczbami i liczeniem kalorii ;/ jakos nie moge się za to zabrac, bo np cwiczyc na silowni kocham, jezdzic na rowerze tez lubie

Zmieniony przez - tweez w dniu 2009-09-03 15:58:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Nie musi być żadnej rygorystycznej diety. Na początek wystarczy, jak zastosujesz się do 10 wskazówek żywieniowych podanych powyżej, a fat będzie leciał w dół no i oczywiście do tego trening siłowy i aeroby.

Pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
same cwiczenia bez diety niewiele dadza. Bedziesz jadl mimo wszystko wiecej i waga bedzie dalej rosla, choc moze ci miesni przybedzie. To nie tedy droga.
Musi byc: dieta (i nauka zdrowych nawykow zywieniowych) + trening silowy (miesnie poprawiaja bilans energetyczny) i aeroby.
To ma byc zmiana na cale zycie!

U mnie liczenie kalorii szlo tez baardzo ciezko. Ale wytrzymalem ok 3 tygodnie liczac prawie kazdy posilek. Potem zauwazylem ze juz nie musze liczyc, tylko wiem ze na sniadanie "na oko" tyle platkow i tyle mleka, do tego 2 jaja na twardo, plaster sera zoltego, garsc orzechow, pomidor. itp...

Czasem raz na 2 tygodnie sprawdze dla kontroli kcal w ciagu dnia czy mi sie wszystko zgadza. Najwazniejsze zeby nauczyc sie zdrowych nawykow zywieniowych, a tu niestety trzeba na poczatku liczyc kcal, BTW. Musisz to zrobic niestety sam .

Zmieniony przez - MaximusRex w dniu 2009-09-03 16:13:46

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 586
przepraszam ze sie w temat wbijam, ale mam pytanie ob podobnie niedlugo zabieram sie do ukladania diety. Czy nie mozna wszystkiego z gory ulozyc, zeby juz byl jasny plan co mam jesc?? Trzeba tygodniami liczyc kalorie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Zainstlauj ten program
bardzo pomocny w komponowaniu jadlospiu na pare dni itd...
http://www.darkthorn.republika.pl/

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-09-03 16:35:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 586
mam ten program chodzi o to, że niemam pojecia od czego zaczac tyle tam tego jest, a nawet jak wpisalem swoje gabaryty wyskoczylo zapotrzebowanie: Białko - 206, tłuszcze - 103, węglowodany - value?!?! - jakis blad ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tłuszczu na brzuchu. HIIT + siłownia

Następny temat

Owsianka + Gainer

WHEY premium