SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

triathlon-kreatyna

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4448

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 509
Mam pytanie co do stosowania kratyny w triathlonie. Spotkalem sie np z taka opinia:

kreatyna w triathlonie jest niepotrzebna poniewaz , mówimy tu o wytrzymałości oraz sile specjalnej , a nie o krótkotrwałych dużych wysiłkach obciązających mięśnie takich jak kulturystyka czy sprinty

Napiszcie co o tym sadzicie i czy kreatyna pomoze osiagnac lepsze wyniki w triathlonie? jak tak to opiszcie jej dzialanie ktore mogloby mi pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Aminokwasy w ilości 1g na 10kg masy ciała mają zastosowanie przy dłuższych treningach, przeciętnie pow. 1,5-2 godz. W przypadku kiedy treningi są krótsze (np.pływanie) można przyjąć połowę dawki. Generalnie aminokwasy warto przyjmować przed każdym z treningów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
kreatyna nie wykazywala swojej mocno pozytywnej roli przy wysilkach wytrzymalosciowych
o ile mnie pamiec nie zawodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 509
Mam tylko jeszcze jedno pytanie: Czy stosujac PIROGRONIAN KREATYNY (olimpa)
2x3 tab dziennie nie strace lekkosci biegu? Chodzi mi tu o nabranie kulogramow.
I wogole czy stosowanie pirogronianu kreatyny da pozytywne rezultaty w triathlonie? Chodzimi tutaj przedewszystkim o poprawe jazdy na rowerze (podjazdy, jazda indywidualna) no i w jakim okresie najlepiej stosowac. Prosze szczogolnie Pana Darka o odpowiedz, opinie innych forumowiczow tez beda dla mnie wazne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 509
Ludzie prosze wypowiedzcie sie prosze!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2942
kreatyna oprócz własciwosci anabolicznych ma tez własciwosci energetyczne wiec przedewszystkim zalezy jaka prace wykonuja nasze miesnie jezeli trenujesz taka dyscypline jak triatlon i niekoniecznie zalezy ci na budowie miesni kreatyna bedzie działała jako energetyk dla komorki miesniowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
Chociaż kreatyna w spotrach wytrzymałosciowych nie ma aż tak kluczowego znaczenia, to akurat w przypadku triatlonu warto ją zaakcentować. W okresie przygotowawczym, jednym z elelemntów szkolenia jest trening pływacki, który wiąże sie m.in. z kształtowaniem wytrzymałosci siłowej. W przypadku tego rodzaju wysiłku mamy często do czynienia z gromadzeniem kwasu mlekowego, tymczasem kreatyna wykazuje korzystne działanie "odkwaszające" zatem może korzystnie wspomagać ten rodzaj treningu. Należy takze dodać, że kreatyna może mieć pewne znaczenie w pobudzaniu metabolizmu tlenowego. Najkorzystniejszym rozwiązaniem byłoby uwzglednienie jabłczanu kreatyny (TCM). Kwas jabłkowy jako jeden z kluczowych ogniw energetycznych przemian tlenowych, może także wspomagać proces uzyskiwania energii w czasie długotrwałych wysiłków, kiedy zaczyna brakować węglowodanów. Osobiście nie wzbraniałbym się od stosowania tego suplementu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 509
czyli stosowac tylko w okresie przygotowawczym tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 3393 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15438
najlepiej stosowac tak, aby start w zawodach, przypadał na 3-4 tydzień suplementacji kreatyną
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 509
a wiec zakupie bcaa na poczatek. Witaminki mam wiec raczej bcaa lub koenzym do tego bedzie. Mam pytanie jak polaczyc: BCAA, Carbo, Białko i glutamine? Mam 2 treningi dziennie i nie wiem jak to brac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 509
chodzilo mi glutamina lub koenzym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 75 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 509
sorki nie w tym temacie :/ pomyłka, a co do kreatyny to bede stosowal 3-4 tyg przed zawodami a oprocz tego zima mam stosowac? czy tylko przed zawodami?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

triathlon-suplementacja

Następny temat

Pytanie o Crester, zgagę i mdłości

WHEY premium