SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening sprinterski

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 52700

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 624
aferny ja potrzebuje treningu na poprawęszybkości ale z uwzględnieniem treningów klubie piłkarskim(chodzi mi głownie o poprawe szybkości biegu do grania w piłkę, jestem napastnikiem i troszke mnie ci obrońcy wyprzedzają)wieć jak byś mógł napisać coś dla mnie tylko tak zebym mógł chodzić tez na treningi (przeciez jak bedzie za cięzko to szybkośc zmaleje a nie wzrośnie),trenuje zazwyczaj w wtorki i piątki.
Pozdrawiam i czekam na pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
Witam ,oto plan:
POniedziałek:
rozgrzewka-trucht 10min ,rozciąganie 15-20min,2 lużne przebieżki po 100m
5x30m na maxa z nabiegu ok.10m,5x60m z narastającą szybkością(zaczynasz szybko ,a ostatnie 15-20m na maxa),120m luzno
trucht 5min

Środa: trucht 25min

Czwartek:
rozgrzewka tak jak w Pon.
2x120m,2x100m,2x80m,2x60m przerwy między odcinkami i seriami 3min ,biegasz je na 85-90%możliwości szybkościowych na koniec 120m lużno i 5min truchtu.
POwodzenia

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 624
dziex !
dwa pytanka jeszcze mam
1- w srode tylko truchtać ??????
2- robiłes kiedys ten trening ???? ile moze mi sie szybkośc poprawic np. po 2 miesiącach treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
1 Tak
2 po co miałem go robić?ja nie gram w noge wystarczy ,że przez 6 lat trenowałem lekką; Tak po 2 miesiącach będziesz biegał na 100m 10.54Nie wiem ile jeśli będziesz sumiennie trenował to poprawisz.

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 624
dzieki bardzo! jak bys mógł to wrzuc link gdzie moge znalesc trening dla długodystansowca(kumpel ma zadatki i chce trenować)pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 323
mam 15 lat 182 cm i 73 kg wagi.
Jetem dosyc szybki na 60 metrow mialem czas 8.2 ale to bylo okolo 2 lat temu i biegalismy na okolo 65 metrow.
chcialbym poprwaic jeszcze szybkosc
GRAM w PIŁKĘ NOŻNĄ i trenuje codziennie wiec trenin ten nie moze sie grysc z tym szybkosciowym a wiec moze cos by sie znalazlo??
a i moze jeszcze cos na przyspieszenie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 100 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2319
wywalić ten truch 25min...bezsensowne jeśli chodzi o poprawe szybkości

Też trenowalem lekką, ale wydaje mi sie ze do pilki to troche inna szybkośc niż dla sprintera..barzdiej interwałowa..wiec:
poniedziałkowy trening moze być
czwartek inaczej, dorzucic skoczność, i inaczej odcinki, przykladowo:

1. rozgrzewka (trucht, rozciaganie, pbx3)
2. el. skocznościowe
- wieloskok (z nabiegu) z nogi na noge z przejsciem w bieg/ 10odbić->15m bieg x 3
- żabki 7odbić x3
3. 50m sprint - 50m trucht - 50m sprint - 50m trucht x3 (6 min przerwy miedzy seriami)

4. trucht 5min+ gibkość 10min

Bardzo wskazana by byla lekka siłka.. jakieś podskoczki, z przysiadami to bym sie zastanowił... noa ele to juz nastepny problem z kombinowaniem spretu i wogole...

generalnie skoczność można tez wlaczyc w treningi piłkarskie, ale to juz pewnie trener wam wszystko ustala
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2194 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 16768
stary jakbys trenował lekką to byś wiedział ,że w całotygodniowym treningu potrzebny jest jeden dzień na odpoczynek w aktywnej formie po to by się nie zajechać to raz ,a dwa poprawa szybkości przez interwał nic ci nie da jak nie poprawisz najpierw szybkości maxymalnej;

Życie zaczyna się po piędziesiątce...w bicepsie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 303
Co do treningu dla "martinesa 1" to ogolnie trening luz ale dodalabym jeszcze przed szybkoscia poniedzialkowa i czwartkowa skipy po rozgrzewce np A,C,B 3x 30m na 3/4 maksymalnej wysokosci skipu i " na pelnej predkosci" wykonywania skipu
pomoze to w koordynacji ruchowej( ktorej niestety czesto brak u pilkarzy), pozwoli bardziej rozgrzac miesnie i poprawi technike biegu, ktora tez pozostawia wiele do zyczenia jezeli chodzi o pilkarzy. No i skipow jest nieduzo wiec nie sa mocno meczace hehe

Ale to tylko moje sugestie

PS chcialam sprostowac ze nie mam nic do pilkarzy

PoZdRo

######< grzeczne dziewczynki ida do nieba, niegrzeczne .........tam gdzie chca ] ##########

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 125 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 323
nic nie rozumiem
Napisze mi ktos jakis trening na szybkosc albo przyspieszeznie ??
Jak juz napisalem wczesniej mam 182 cm i 73 kg i trenuje pije nozna wiec chodzi tu o inna szybkosc niz sprinterska...
Trenuje 5 razy w tygodniu plus mecz a wiec trening szybkosciowy
nie moze się gryzc z piłkarskim..
CZEKAM!!!!!!!!!!!CZEKAM!!!!!!!!!!!!!!CZEKAM!!!!!!!!!!!CZEKAM!!!!!!!!!!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tańce

Następny temat

Trening pływacki - Linaad

WHEY premium