SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening siłowy i aerobowy

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 145
Hej. Przepraszam za długą nieobecność. No, pierwsze zawody za mną. Swoją drogą-niesamowite wrażenia ;D
Wprowadziłam Wasze rady w życie-jadłam gotowane ryby, pierś z kurczaka, ograniczyłam węgle. Sytuacja z wagą się unormowała, aczkolwiek chciałabym, żeby 61 kg zamieniło się w 57. Mam trochę odpoczynku od ostrych treningów siłowych, więc postawię na aeroby. Jeśli chodzi o limit kaloryczny-cholera, boję się zwiększać ilości kcal. Nie chcę, żeby to odbiło się na mojej wadze. Może trochę panikuję, ale naprawdę nie chciałabym pod żadnym pozorem przytyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Wiesz, nie zawsze większa kalorycznośc oznacza tycie. Kwestia tego co jesz i jak tym rozpędzisz metabolizm. Człowiek z wolnym metabolzimem może zalewać się tłuszczem na diecie 1200kcal a z szybkim może chudnąć na 3000 i więcej Oczywiście jeśli Twoje 1200kcal "zaspokaja" Cię głodowo to spoko, ale jeśli czujesz potrzebę zjedzenia więcej to stopniowo dodawałbym kcal z białka i z jakiś zdrowych tłuszczy. Węgli jakościowych też możesz dodać

PS Gratuluję medalu. Dobrze 3małaś kąty, a konstrukcja była sztywna

Zmieniony przez - Senegroth w dniu 2011-03-28 04:10:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 145
Dzięki ; ) Jeszcze długa droga przede mną, ale jestem zdeterminowana i pełna entuzjazmu ;D
Mogę prosić o jakieś wskazówki na przyszłość? Gdzie popełniałam największe błędy? Nad czym powinnam pracować?
Swoją drogą-Twoja lista osiągnięć jest imponująca :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56805
koleżanko ja chudłam na 2000-2200kcal
a nie ukrywajmy jeśli teraz jesz 1200kcal to do ilu chcesz zjechać,żeby jednocześnie waga spadała do 500-700kcal? no chyba nie prawda?
jesteś młoda i naprawdę możesz sobie spieprzyć metabolizm taką kalorycznością,a za chwilę dojdą problemy hormonalne już nie wspomnę,że taka kaloryczność i brak podstawowych składników budulcowych przy Twoich treningach dobrze nie wpłynie na siłę oraz regenerację


mocna jesteś i nie zmarnuj tego

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 145
Na wstępie dziękuję za miłe, budujące słowa :)
Muszę przejrzeć dokładnie dział poświęcony diecie, żeby wiedzieć, jak zwiększać limit kaloryczny bez żadnej szkody. Mam nadzieję, że jeszcze nie jest za późno ; p Szczerze mówiąc, od dłuższego czasu jem 1200 kalorii dziennie i waga spada mi naprawdę wolno, przy uważnym układaniu jadłospisu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56805
Aniu a jak myślisz dlaczego wolno spada? bo spowolniłaś sobie metabolizm i niestety najlepszym rozwiązaniem byłoby powrócenie do normy i poprawienie,ale to wiąże się ze zwiększeniem kaloryczności,czego naprawdę się nie bój

fajnie by było jakbyś wrzuciła przykładowy jadłospis dnia,a najlepiej z dnia treningowego

a jak chcesz to podaj dokładnie swoje dane i pomogę Ci obliczyć,coś ustawić jeśli chcesz

Zmieniony przez - vena84 w dniu 2011-03-29 21:09:30

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 145
Ok, zacznę więc od jadłospisu:
Śniadanie:kiedyś 2, od niedawna 3 kromki ciemnego chleba z szynką z kurczaka (bez masła)
II śniadanie:najczęściej mały jogurt naturalny, czasami do tego jabłko
Obiad:kawałek ryby lub piersi z kurczaka (ok.150, w porywach 200 g), 1/4 paczki ryżu, jakieś warzywa
Podwieczorek:kawałek twarogu/2 wafle ryżowe z dżemem/jogurt naturalny z musli
Kolacja:ostatnio najczęściej jogurt naturalny z jabłkiem i bananem, (wiem, cukry są niewskazane wieczorem, głupie przyzwyczajenie)niekiedy podobnie, jak na obiad-ryba

Jeśli chodzi o moje dane:wzrost-165 cm, waga 61 kg.

Staram się włączać jak najwięcej białka do diety, ale chyba marnie mi to wychodzi ;] Będę bardzo wdzięczna za wszelkie wskazówki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56805
no to od razu koleżanko powiem Ci,ze niestety źle się odżywiasz,a białka jest niestety malutko

podam Tobie dla przykładu mój jadłospis jak mam dzień treningowy

1 placki owsiane (płatki owsiane,jaja 2-3szt,+np zurawina)
trening
po treningu odzywka białkowa +banan
2 kurak,warzywa,węgle
3 i 4 np wołowina,warzywa,orzechy
5 twaróg z weyem +olej lniany lub "sernik" z patelni (jaja,twaróg,whey)

jeśli chodzi o wegle to róznie od jakiegoś czasu unikam ryżu/makaronu bo raz że przestało mi smakować,a dwa nie chce mi się gotować
a teraz mam świeżego własnego razowca więc będzie jako źródło wegli
tak staram się trzymać jak już trzymam michę chociaż od roku to u mnie cinko było,ale teraz znowu się ogarniam



Jeśli chodzi o Ciebie to proponowałabym taki rozkład
zacznij od 1800kcal i nie bój się tej ilości,ale inaczej nie poprawisz spieprzonego już metabolizmu
a rozkład: Białko-150g Tłuszcz-70g Węgle-150g
warzyw oczywiście nie wliczasz do bilansu
na sfd masz fajny szablon dziennika dietetycznego i możesz sobie wstawiając produkty łatwo sprawdzić bilans,bo wiadomo posiłku układasz pod siebie jak Tobie wygodniej no i sama wiesz co lubisz a czego nie lubisz jeść

jako dodatki mozesz pić sobie rano łyżkę octu jabłkowego wymieszane ze szklanką wody (poprawia wrażliwośc insulinową) dobrze zjeść np 2łyżki zmielonego siemienia lnianego, no i twaróg i ogólnie nabiał najlepiej ograniczyć,bo zatrzymuje nam wodę w organizmie

jakby coś jeszcze to chętnie pomogę



P.S te jogurty to w pierwszej kolejności wywal...nie jesteśmy na forum typu wizaż a siły na jogurtach nie będzie

Zmieniony przez - vena84 w dniu 2011-03-30 22:50:15

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 145
Fakt, do tej pory odchudzałam się jak nastolatka, której treningi ograniczają się do 10-minutowej gimnastyki.
Spróbuję na spokojnie zmodyfikować swój jadłospis i na pewno niebawem tu wrócę.

Wielkie dzięki za pomoc!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie ćwiczenia dla amatora-domatora?

Następny temat

Początek treningu w sprzęcie

WHEY premium