SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening obwodowy pod SW do oceny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1385

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2812
Witam.
Trenuje Muay Thai, moim celem jest zbudowanie żelaznej kondycji pod zawody, w tym celu ułożyłem trening obwodowy który będę wykonywać w dni wolne od treningu w klubie, po treningu siłowym na siłowni (aktualnie Fbw). Plan układałem z pomocą Internetu i własnego doświadczenia zdobytego do tej pory trenując MT. Poniższy plan jest elastyczny tzn czasami będę zamieniał różne stacje. Mam zamiar wykonywać go 2x w tyg, w klubie również robimy je najczęściej 2x w tyg po treningu, w sumie to będzie 4x i myślę ze taka ilość wystarczy, w pozostałe dni wykonuje jakies inne aeroby, hit, prace na worku itp. Kolejność stacji nie jest sztywno ustalona i może zostać zmieniona.

1min pracy, 20sek odpoczynku
1. Walka z cieniem ze sztangielkami w ręce 1kg
2. Skakanka
3. Brzuszki
4. Przeskoki jedno i obunożne w podporze przodem
5. Pompki
6. Pad na ziemie i wyskok z rękami w gorze
7. Praca na worku, wszystkie techniki
8. Jumpping
9. Same front kicki na worku
10. Klincz, same kolana na worku

Proszę o opinie doświadczonych zawodników czy taki plan się nadaje, co ewentualnie można zmienić poprawić.
Z góry dzieki pozdro!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
minuta pracy tylko?
bardziej się rozkręć. 10-12 minut ciągłej pracy, bez przerwy wypoczynkowej. Ilość ruchów na każdej stacji niska. 5-6. Musi być zachowana wysoka intensywność pracy. Worek ze stacji bym wykluczył, skupił się na ćwiczeniach ogólnoatletycznych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2812
Czyli pomiędzy stacjami nie robić żadnych przerw tylko od razu naparzać? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem zawsze sądziłem że najlepszym rozwiązaniem jest właśnie 1-2 minut pracy na 100% po czym krótki odpoczynek i znowu praca na 100%.
Skombinuje jeszcze piłkę lekarską i dołożę stacje z wyrzucaniem piłki o ścianę jako inicjalizację ciosu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
kocekk
Czyli pomiędzy stacjami nie robić żadnych przerw tylko od razu naparzać? Nigdy się z czymś takim nie spotkałem zawsze sądziłem że najlepszym rozwiązaniem jest właśnie 1-2 minut pracy na 100% po czym krótki odpoczynek i znowu praca na 100%.
Skombinuje jeszcze piłkę lekarską i dołożę stacje z wyrzucaniem piłki o ścianę jako inicjalizację ciosu.


już mało osób tak trenuje, większość właśnie robi pomieszanie z poplątaniem na zasadzie określona ilość czasu na ileś tam przerwy. To znaczy nie zrozum mnie źle, taki trening też jest skuteczny, ale ja widzę w nim pewne wady, które potem wychodzą. Nauczasz swojego ciała i organizmu do tego, że po intensywnym wysiłku zawsze musi wystąpić przerwa. Problem pojawia się wtedy, gdy sparing czy walka jest bardzo intensywna i ta wytrenowana minuta przerwy okazuje się być nagle minutą za mało. Wtedy do kolejnej rundy wychodzisz bez rąk i nóg. Organizm musi być przygotowany na o wiele więcej.

Ustalasz sobie 5-6 ćwiczeń, najbardziej podstawowych, najbardziej angażujących ciało. Powiedzmy, że po 2 ćwiczenia skoczne, 2 ćwiczenia z własnym ciężarem ciała i 2 ćwiczenia ze sprzętem (sandbagi,kettle, hantle, sztangi, talerze, piłki lekarskie etc.) w każdym ćwiczeniu 5-6 ruchów (jak robisz jednostronnie to oczywiście na każdą ze stron) po czym od razu przejście do kolejnego ćwiczenia.
Mała liczba ruchów pozwoli Ci wytrwać mięśniowo,koordynacyjnie i dynamicznie przy wybranych ćwiczeniach, z kolei czas pracy zrobi na prawdę cholerną resztę. 12 minut ciągłej pracy od ćwiczenia do ćwiczenia i wydolność, siła, hart ducha i walki poprawia się w znakomitym tempie. Przychodzi maxymalne zmęczenie, ale przy tej ilości ruchów jesteś w stanie przekonać siebie by nie odpuszczać, z kolei gdy masz tych ruchów powiedzmy 12-15 na każda stacje czy jeszcze więcej to wtedy te stacje są przerywane. Masz np w założeniu robić pompki przez minutę, na początku robisz tych pompek ze 40 a na koniec już ledwo 15 czy 17, spada jakość treningu w ten sposób. 5 czy 6 pompek zrobisz zawsze, przełamiesz się do tego a intensywność pozostanie wysoko i o to właśnie chodzi.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Lordoza a mój plan treningowy

Następny temat

Push & Pull - rozpisany trening do oceny

WHEY premium