SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening na rzeźbę

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3444

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak widać w profilu jestem początkujący. Ustaliłem sobie, że moim celem w kulturystyce jest rzeźba. Chciałbym się dowiedzieć jaki trening (rodzaje ćwieczeń, intensywność) będą miały najlepszy wpływ na ukształtowanie ładnej sylwetki. Z góry dziekuję za każdą radę.

Simon
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
hmmm.... patrze na twoj profil - nie obraz sie, ale zeby cos rzezbic, to trzeba najpierw zbudowac. Na twoim miejscu zaczalbym jesc 2 razy tyle co jesz, cwiczyl nie za dlugo, ale duzymi ciezarami, nie przetrenowywalbym sie. Dopiero po nabraniu jakis 10 kg pomyslalbym o rzezbie. Ale sadze ze nie powinienes miec z tym klopotow, bo jestes wysoki i szczuply, czyli nie masz tendencji do odkladania sie tluszczu. Natomiast mozesz miec taki metabolizm, ze i masy bedzie ci trudno nabrac... ale nic nie przychodzi od razu, mysle ze konkretne wyniki beda za jakies 2 lata

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
Poza tym nie martw sie, najwieksze przyrosty sily i masy zaczynaja sie dopiero ok 17 roku zycia. Przynajmniej u mnie tak bylo

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za rade. Na pewno mi się przyda.

Simon
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kolega ma racje najpierw przydałaby się masa, ale odpowiem
zgodnie z tematem - z zasady trening na rzezbę jest umiarko
wanie intensywny, o liczbie powtórzeń 12-20 w serii. Przy
tym rodzaju treningu wskazuje się na ćwiczenia izolowane
jako dobry sposób(choć cw. podstawowe oczywiście też). Oprócz treningu stosuje się ćwiczenia aerobowe (bieganie,
pływanie, rower) ok. 20-40min. również o umiark. intens.
aeroby rano lub po treningu siłowym. Takie są ogólne zasady. A tak naprawdę najważniejsza jest genetyka. Kolega
-ektomorfik ćwiczył bardzo intensywnie i typowo na siłę
(1-7)powt. i ma świetną rzeżbę a brakuje mu masy.


pamiętaj, zawsze będę większy
od ciebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
poza tym kazdemu zawsze najmniej podoba sie wlasne cialo - ja tez uwazam, ze przydaloby mi sie z 8-10 kg wiecej, choc wszyscy mi mowia ze wygladam niezle, a co poniektorzy mowia "koksiarz". na rzezbe nigdy nie narzekalem, bo cwicze judo, wiec rzezba sie robi jakby nadprogramowo. Na sile tez jakos nie narzekam, natomiast masa...

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2779 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 55245
Ja waże tyle co on i jestem w tym samym wieku.Tylko że 3 cm niższy.Mase mam wyniki możecie zobaczyć w profilu,i mam chyba za dużo masy ponieważ nie mam wyrzeźbionuch mięśni.

Pozdrawiam!

"I'm Neutral, BUT - Not Afraid You"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MAM PYTAŃ KILKA...

Następny temat

Siłownia??

Wiecej