SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening i odżywianie 60 latki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5439

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie
Własnie się zarejestrowałam, choć froum przeglądam od dość dawna. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy i za to bardzo dziekuję. Teraz mam taką prośbę: chciałabym pomóc mojej mamie...Jest to blisko 60 letnia kobieta u której wykryto osteoporozę i zwyrodnienia stawów. Nie ukrywam że jej stan nie jest najlepszy, wiele lat bez ćwiczeń i fatalna dieta zrobiły swoje. Jest osobą puszystą, ma problemy z sercem i generalnie zalicza się do takich sierotek marysiek co zasapują się niemalże na śmierć przy wchodzeniu po schodach. Z drugiej strony to cudowna osoba, młoda duchem, lecz coraz bardziej nieszczęśliwa z powodu swoich niedomagań. Bardzo chciałabym jej pomóc ustawić odpowiednią dietę i ćwiczenia, oraz polecić odpowiednie suplementy które w połączeniu z ww. wymienionymi pomogą jej zatrzymać degradację organizmu. Nie mam złudzeń iż ją "wyleczę", ale chciałabym przynajmniej spróbować "nawrócić ją" na zdrowy tryb życia.
W zawiązku z tym proszę o radę: co KAZAĆ :) jej jeść, jakie ćwiczenia jej polecić (ma rowerek i stepper) i jakie suplementy dla niej zakupić.
Co zapewne oczywiste nie chodzi o przypakowanie:) tylko o powrót do jakiej takiej normalności.
Jak już pisałam ma prawie 60tkę, sporą nadwagę, problemy ze stawami, kośćcem i sercem (leczy się).
Za wszelkie porady będę ogromnie wdzięczna.
Ale Wam temacik wrzuciłam, co?
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Dieta - w dziale odzywianie lub fitness.
Trening aerobowy w porozumieniu z lekarzem, ew. basen jezeli umie plywac - ale to niech ustali kardiolog.
Suplementy - glukozamina+msm+chondroityna wybierz cos co ma dodatkowo wapn, wit. C i wit. D3 - Trec ma taki preparat.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 411 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1859
Ja od siebie zycze ci wytrwalosci - piszesz ze bedziesz jej kazac jesc i cwiczyc co oznacza ze ta inicjatywa nie wyszla od twojej mamy tylko od ciebie - przekonac ci ja bedzie bardo trudno - moja 45 letnia mama mnie w ogole nie slucha jak jej cos dobrego radze a co tu mowic o blisko 60 letniej osobie - chyba ze twoja mama jest inna niz wszystkie - ogolnie z mojego doswiadczenia to chyba im starsi ludzie tym bardziej uparci. Zatem zycze powodzenia i wytrwalosci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


To nie będzie proste, bo jej stan jest na tyle kiepski że o basenie mozna zapomnieć...jest tak skostniała że pewnych ćwiczeń w ogóle nie da rady wykonywać. Dzięki za podpowiedź w sprawie suplementów.
Inicjatywa wyszła od niej (wcześnie się obudziła, wiem...) więc mam nadzieję że jeśli dam jej jakieś wskazówki to będzie się ich trzymać.
dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 66 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2012
Witam ! Życze Twojej mamie powodzenia, ja bym polecił zapisać się na AEROBIK tam nie ma ograniczeń wiekowych i napewno jej to nie zaszkodzi, ale nawet powinno sie poleprzyć .... a na inne tematy nie bede się wypowiadał. POZdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 850 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7958
stoko aerobik nawet dla poczatkujacych jest zbyt bardzo intensywny dla takiej osoby jak jej mama.

Bez masy nie ma klasy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aerobik to zdecydowanie zbyt wiele, coś czuję że będę musiała dopasować dla niej najlżejsze aeroby a reszta to kwestia diety...
jakie polecacie ćwiczenia na uda i biodra? chodzi oczywiście o wzmocnienie mięśni bez zbytniego obciążania kośćca i stawów (poza rowerkiem i stepperem) wiem że z tymi partiami ciała ma najwieksze problemy, czasem jak chodzi coś się jej blokuje i bardzo cierpi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 963 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18182
moja babcia ma 73 lata i jestw calkiem spoko formie odkad 3-4 w tygodniu jezdzi na rowerku ktory jest o tyle fajne ze mnozna ustawic sobie takmale obciazenie ze kazdy znajdzie idealne dla siebie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Basen w przypadku Twojej mamy oferuje mozliwosc wykonywanie cwiczen w wodzie bez plywania jako takiego. Chodzi o to ze w wodzie odciazamy swoj kregoslup i glowne stawy. Stosujac odpowiednio dobrane cwiczenia mozna przywrocic sprawnosc glownym pariom miesniowym. Wykonujac ruchy ramion bez plywania jak przy stylu klasycznym (zabka) wzmacniemy miesnie naramienne i grzbiet. Zagarniajac wode na zmiane jedna i druga reka wzmacniamy miesnie piersiowe i m. skosne brzucha. Trzymajac sie brzegu basenu i wykonujac ruchy nogami jak przy crowlu i klasycznym wzmacniamy miesnie posladkow i ud, oraz poprawiamy ruchomosc w stawie biodrowym.
Cwiczenia powinno wykonywac sie zaczynajac od nog - 2 min ciagle, potem ruchy ramion jak przy zabie 1 min i zagarnianie wody jedna i druga reka 1 min. 2-3 min odpoczynku w wodzie i powtorka. Calosc w zaleznosci od samopoczucia od 3-5 razy.

Dodatkowo w domu mozna zajac sie prostymii cwiceniami na m. ud i posladkow. Wyprosty podudzi siedzac na wysokim krzesle lub stole, ugiecia podudzi stojac i wymachy nog w tyl z kleku podpartego.
W przypadku wyprostow i ugiec podudzi mozna zastosowac obciazniki na stawy skokowe 0,75-1,25 kg, do kupienia w sklepach sportowych.
Trening moze wygladac tak - wyprosty podudzi 15-20 powt, ugiecia podudzi stojac po 15-20 powt na noge i wymachy nog w tyl po 10 na noge. Odpoczywamy 3-4 min i powtarzamy 2-3 razy. Po takim treningu dobrze jest wsiasc na rowerek i pojezdzic okolo 20 min.

PAMIETAJ

Skonsultuj te propozycje z lekarzem prowadzacym leczenia kardiologiczne. Wydrukuj i daj mu sklad suplementow ktory wybierzesz dla mamy, niech wypowie sie na jego temat - najlepiej lekarz ortopeda lub internista jezeli zajmuje sie leczeniem sfatygowanych juz pewnie stawow i kosci mamy.

NA MARGINESIE

Wiem ze kazdy chce dla swoich bliskich jak najlepiej ale nie nastawiaj sie z gory na spektakularna poprawe stanu zdrowia. Aby zauwazyc jakakolwiek porawe trzeba bedzie minimum 1 rok regularnych cwiczen, zmian zywnieniowych i przemyslanego wspomagania suplementami i leczenia farmaceutycznego.

Zmieniony przez - Mawashi w dniu 2004-09-24 09:17:26

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wielkie dzięki Mawashi!
wiesz, nie liczę na cuda, chcę tylko pomóc mamie zatrzymać proces starzenia i może troszkę cofnąć to na co pracowała przez lata
dzięki raz jeszcze!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chyba dałam Ci soga mawashi, ale pewna nie jestem:) dopiero się ucze jak to się wszystko obsługuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mocny triceps, a wyciskanie

Następny temat

ROZCIĄGANIE!?

Wiecej