SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

trening fbw 5x5 + dynamika

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1109

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

23

Waga

83

Wzrost

178

Staż treningowy na siłowni

kilka lat z przerwami

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full, brak stojaka do przysiadów :(

Dieta

staram sie

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

90x5, 130x5, 85x5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2000
Witam,

na siłowni ćwiczę już kilka lat z małymi przerwami. Teraz chciałbym ułożyć długofalowy plan. Szczególnie interesuje mnie zwiększenie wyników siłowych i poprawa dynamiki, ale wiadomo chce też, żeby było widać, że ćwiczę. Aktualnie jestem na diecie redukcyjnej, tylko dlatego, że przez złe nawyki żywieniowe zebrało mi się trochę brzucha. Jednak za kilka miesięcy pewnie to się zmieni, a chce mieć plan, w którym będę mógł dobrze zaplanować progresje.

Ostatni ćwiczyłem na takim planie :

A:
Przysiad 5x5
żołnierskie 5x5
wiosłowanie sztanga 5x5
uginanie sztangi 2x10
brzuch na kółku (nie wiem jak to sie dokladnie nazywa) 2x 12

B:
MC klasyk 5x5
WL 5x5
podciąganie 5x5
dipsy 2x10
brzuch kołko 2x12

Obciążenie zwiększałem co serie.

W międzyczasie zmieniłem siłownie. Teraz nie mam stojaka na przysiady. Robiłem je na suwnicy smitha, ale jeśli mam być szczery ćwiczy mi się na niej po prostu do dupy i praktycznie stoję w miejscu z kiepskim ciężarem. Dlatego w nowym planie chciałbym robić przysiady przednie ( jestem w stanie wziąć sztangę z ławki, tyłem nie dam raczej rady).

Od jakiś 3 miesięcy w ostatnich seriach nie dokładam ciężaru(tylko MC się poprawił). Z nowym planem chciałbym zrobić deload do 70% i robić 5X5 stałym ciężarem, powoli i stopniowo robiąc progresje.

Ćwiczenia dynamiczne dodałem, bo chciałbym się trochę rozwinąć ruchowo i zwiększyć eksplozywność. Musze popracować nad techniką, więć początkowo będą malutkie ciężary.

A:
power clean 5x5
MC 5x5
WL 5x5
Podciąganie 5x5
pewnie brzuch 2x12

B:
push press 5x5
przysiad przedni 5x5
żołnierskie 5x5
wiosło sztangą 5x5
pewnie brzuch 2x12

Jak to widzicie? Czy może lepszy jakiś push/pull?

To by było chyba wszystko.

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawiam






Zmieniony przez - slepster w dniu 2014-06-11 13:01:19

Zmieniony przez - slepster w dniu 2014-06-11 15:04:58

Zmieniony przez - slepster w dniu 2014-06-11 15:07:43
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Plan nie jest zły.
Choć na jakieś wielkie przyrosty masowe bym nie liczył.Zbyt mała objętość i TUT.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2000
Witam,

jeżeli chodzi o objętość to manipulowałbyś seriami, powtórzeniami czy dodał jakieś ćwiczenia? Jakiś facepull, rozpiętki, wykroki, dipsy? nie mam pomysłu

chyba TUT ciężko jakoś zwiększyć tylko tymi ćwiczeniami co mam?

jeszcze dochodzi kwestia lekkiej kontuzji w klatce. podczas wyciskania sztangi obraca mi się zawsze lewy nadgarstek i teraz odczuwam dość znaczny ból przy robieniu sztangą, dopóki tego nie naprawie WL chyba będę robił hantlami.

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Nie dokładaj nic na razie, jak pójdzie w ćwiczeniach dynamicznych jakiś sensowny ciężar to przyrosty mogą być ale oczywiście bez szalu ale z tego co czytam to priorytetem jest dynamika i siła więc masa jako efekt uboczny może wpaść

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
TUT możesz wydłużyć wskakując na wyższe zakresy powtórzeń.
Choć jeśli celem rzeczywiście jest siła i dynamika-plan się nada.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2000
Witam,

dzięki wielkie za odpowiedzi. To biorę się do roboty :D

pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Me4Body - cykl rozruchowy

Następny temat

Mój Plan Treningowy

WHEY premium