SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

T777 - Kronika i Kulinaria

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 35124

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
I jak ta przerwa wpłynęła na Twoje ciało?

Pewna niekonsekwencja przebija się w Twoim poście.
Piszesz, że nie zależy Ci na wyglądzie aby jednocześnie zapytać czy same pompki dadzą radę zbudować fajną sylwetkę.
Dzięki pompkom będziesz fajnie wyglądać z przodu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 781 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 53053
ojan
I jak ta przerwa wpłynęła na Twoje ciało?

Nijak. Nie straciłem mięśni, bo ich nie miałem. Ta przerwa trwa już 3 lata, nie licząc kilku małych zrywów bez znaczenia.

ojan
Pewna niekonsekwencja przebija się w Twoim poście.
Piszesz, że nie zależy Ci na wyglądzie aby jednocześnie zapytać czy same pompki dadzą radę zbudować fajną sylwetkę.

Źle mnie zrozumiałeś. Nie napisałem, że nie zależy mi na wyglądzie, tylko że zdrowie jest ważniejsze niż wygląd. Poza tym to, że jestem ciekaw, czy samymi pompkami można zbudować fajną sylwetkę, nie znaczy, że mi zależy na wyglądzie. Po prostu jestem ciekaw. A prawda jest taka, że to, czy będę bardziej umięśniony czy mniej, nie jest dla mnie aż tak ważne. Będę - to ok, a nie będę - drugie ok. Traktuję to z dystansem.

ojan
Dzięki pompkom będziesz fajnie wyglądać z przodu.

Niedługo się okaże, jakie będą efekty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
Jeśli nie będzie Ci zależeć na wyglądzie to pompki tego umięśnienia nie poprawią. Musi być też dopasowane odżywianie oraz intensywne pompkowanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 781 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 53053
Sam jestem ciekaw, jaka będzie różnica w wyglądzie sylwetki. Myślę, że jak teraz robię za machem 35 pompek, a według planu mam zrobić 100, to jednak będę trochę bardziej umięśniony, bo przyrost siły w jakimś stopniu musi oznaczać także przyrost mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12071 Napisanych postów 30493 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130564
Zwiększy się wytrzymałość Twoich mięśni do wykonywania takiej ilości pompek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 29038
Niekoniecznie. Wraz z ilością powtórzeń wzrasta wytrzymałość mięśniowa, nie siła. Siłę buduje się zwiększając obciążenie. A do budowania sylwetki potrzebna jeszcze dodatkowo odpowiednia dieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 781 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 53053
Z mojego 4-letniego treningowego doświadczenia wiem, że u mnie przyrost siły zawsze odpowiadał przyrostowi mięśni i odwrotnie. Ale może ja jestem jakiś inny... Pożyjemy, zobaczymy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2096 Napisanych postów 2464 Wiek 4 lata Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 29038
Przyrost siły wiąże się z przyrostem mięśni pod warunkiem, że organizm ma je z czego budować, na ujemnym bilansie nic nie przyrośnie.


Zmieniony przez - Tsu84 w dniu 2020-02-07 21:30:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
tolszowka
Sam jestem ciekaw, jaka będzie różnica w wyglądzie sylwetki. Myślę, że jak teraz robię za machem 35 pompek, a według planu mam zrobić 100, to jednak będę trochę bardziej umięśniony, bo przyrost siły w jakimś stopniu musi oznaczać także przyrost mięśni.

dupa , wytrzymałość mięśniowa a hipertrofia nie ida w parze ,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

40 lat nadwaga czyli jak zabrać się do siłowni

Następny temat

Problem z brzuchem

Wiecej