SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

tetno/puls podczas treningu co jest prawda?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10778

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
Slyszalam juz 10-tki opinii o tym, jakie powinno byc tetno podczas treningu, by byl najbardziej efektywny. Czekam wiec na dalsze, prawdziwe mam nadzieje W kazdej gazecie, na kazdym forum wszyscy mowia cos innego- wdg niektorych powinnam miec 80, czasem slysze ze 100...Przynajmniej chcialabym uslyszec zdanie wiekszosci, bo jestem zmieszana Waze 66kg, jakie jest "od-do"
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
ale musisz sprecyzowac przy jakim treningu??
jaki sport i przy jakim srodku treningowym ??

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zależy od tego co jest celem treningu, o jaki sport chodzi, od twojego wieku, tętna spoczynkowego, tętna maksymalnego i szeregu innych czynników
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
redukcja, 20lat, aerobik/marszobiegi/biegi, tetno spoczynkowe ok 63, maxymalne nie wiem...
cos jeszcze...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moja rada - HIIT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
nie dam rady..nie cwicze od miesiecy (sesja :/) wejscie po schodach konczy sie polgodzinnym odpoczynkiem i dyszeniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w takiej sytuacji w ogóle nie masz co się przejmować pulsem - pracuj po prostu nad zwiększaniem zarówno czasu trwania ćwiczenia jak i intensywności w takim zakresie jaki mozesz znosić bez negatywnych skutków

o tętnie wszystko chyba powiedziano tutaj : https://www.sfd.pl/temat134387/ ale póki co te wszystkie informacje są ci zbędne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2336 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11009
to zacznij od marszobiegow a nastepnie hit

w czym problem


aha i pytanko co ty studiujesz za kierunek ze tak ci kondycha spada przy sesji,ze w tym wieku masz zadyszke po wejsciu po schodach????

>>SAPSP<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 90
hehe prawo jest tyle kucia ze na nic innego czasu nie starcza- sesje zaczelam w tym roku w marcu skonczylam tydzien temu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 406 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7315
na HIIT CI starczy czasu zwłaszcza że jak mówisz z kondycją u Ciebie nie najlepiej więc na początku tenże trening będzie Ci zajmował jakieś 5 min

Gdy ci czarny kot przebiegnie drogę nie myśl, że to pech... chyba, że jesteś myszą

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 666
Rozumiem cię damagda ja po 3 latach studiowania na kieruku prawo przytyłem w sumie 20kg
Ale się w porę uporałem z tym problemem przed tym zanim podupadłem na dobre na zdrowiu. Postaram się podzielić doświadczeniem może ci to pomoże.
Choć nie jestem autorytetem w sprawach fitnes i żywienia ale postanowiłem zabrać głos bo poprzez pryzmat podobnych do twoich moich doświadczeń doszedłem do takich wniosków
-może coś ci pomogę.


studia =sesja =brak ruchu sam wiesz to nie wszystko co jest powodem twojego tycia ?:

1.genetyka( metabolizm )
tu raczej na genetykę nic nie poradzisz.

2.złe nawyki żywieniowe ( żarcie na noc w dużych ilościach, żarcie słodyczy, innych gu... itp..)

3. Rozstrojenie rytmu dobowego poprzez zarywanie nocy, przemęczanie się (ale tylko umysłowo itp... to powoduje jeszcze wieksze spowolnienie metabolizmu.

-Tu trzeba naprawdę starać się pilnować ze snem ogólnie sen- 23-7.00. Organizmowi naprawde się wszystko pierniczy jak ma rozregulowany zegar biologiczny. Czy powinien być głodny czy nie i czy powinien odpoczywać czy czerpać energię z jedzenia i działać.

4.To WIELKI Stres który może powodować większe łaknienie u niektórych ( wiesz to troche problem psychologiczny {nagradzani się i takie tam psycho gadanie} nie znam się na tym ale wiem że można sobie i z tym poradzić po prostu nagradzając się inaczej podobnie ale troszke inaczej zamiast wpierniczyć ciastko czy inne g.... coś innego mniej kalorycznego ).

To złożony problem Genetyka + Nawyki + Żywieniowe + Stres + zaburzenie rytmu dobowego organizmu.

Generalnie te punkty to podstawowe problemy dotyczące jedzenia. Ruch jest ważny a nawet bardzo ważny ale zajmuje czas i energię którą maksymalnie wykorzystujesz przy nauce takiej ilości materiału -przy takiej ilości kucia jest poprostu..... niemożliwe iść sobie pobiegać czy na siłownie TOOO= paść na ryj. Każdy to przyzna kto zdaje sobie sprawę ile jest tego materiału do nauczenia na prawie czy na medycynie i ile kosztuje czasu i energii bo jak ma się chwiele to idzie sie poprostu spać!!! a nie popyla na siłownie fitness czy inne.

Sieee rozpisałem........ ale zależało mi na tym żeby nakreślić CAŁOŚĆ problemu też innym bo tobie skoro studiujesz prawo nie musze mówić o studiowaniu- czasie, energii. Dlatego ZAPOMNIJ O HIIT / BIEGACH/ SIŁOWNI w czasie sesji bo i tak w tym czasie to cie interesuje, nie zgrabna sylwetka czy nawet WIEM NAWET zdrowie tylko cały swój czas i energie koncentrujesz na egzaminie.

CO MOZESZ dla siebie zrobić w takim czasie RACJONALNIE SIĘ ODRZYWIAĆ czyli zwrucić uwagę co , jak , kiedy , i ile jjesz.
Starać się odrzywiać o regularnych porach i określoną odmierzoną racje nie przekraczającą dziennego zapotrzebowania (dzienne zapotrzebowanie na kalorie) lub troszkę mniej (troszkę dlatego bo potrzebyjesz energii na ciężką prace umysłową w książkach i kodeksach.) No i musisz się dotleniać (a nie popylać na siłkę czy HIIT itp.) czyli spacery ale bez forsowania na to stopniowo przyjdzie pora po sesji J

Po sesji odpoczynek, basen spacery , szybsze spacery , trucht czy siłownia ćwiczenia obwodowe ( to ma ci sprawiać przyjemność i dać ci psychiczny i fizyczny odpoczynek i lepsze samo poczucie które przyjdzie stopniowo) ale to raczej powino się zaczynać stopniowo od rekraacji a nie nawet areobu - chodzi o to żeby spokojnie zaczynać i stopniowo zwiększać wysiłek fizyczny.

NIE MA TU MOWY O JAKIŚ CYKLACH NP. NA SIŁOWNI
TWOIM CYKLEM JEST ......
SASJA PRZERWA SESJA PRZERWA SESJA PRZERWA ITD.

Nie ma co się oszukiwać bo to zawsze przez brak czasu wygląda np. tak:
(Siłownia + areoby) redukcja kg, tycie, (Siłownia + areoby) redukcja kg, tycie itd..

CO TO JEST ...... syndrom JOJO!!!
Redukcja kg, syndrom jojo, redukcja kg, jojo itd..

To to nie pozwala ci systematycznie utrzymywać wagi na odpowiednim poziomie.( i ćwiczyć biegać itp.)
Kluczem jest systematyczność i stałe ciągłe pilnowanie wagi, diety czy racjonalnego odżywiania STAŁE! nawet w sesji tyle na pewno możesz dla siebie zrobić. I nie chodzi o jakieś diety Kopenhaskie czy tam kapuściane -broń Boże!!! Oblicz zapotrzebowanie dzienne w tabeli (biorąc pod uwagę że jesteś bardzo mało aktywny ruchowo) i jedz tyle ile trzeba nie więcej.
W sesji z braku czasu i energii na coś więcej tylko spacery, rekraacja w celu dotlenienia J mózgu bo to konieczne i lepiej się uczy.

W moim przypadku podziałało bo od 3 roku tak robiłem i po ukończeniu studiów ważyłem tyle samo co przed nie mam czasu na coś więcej bo jestem na 1 roku aplikacji i też jest to samo egzaminy praktyka itp... Po aplikacji , praca pełną parą i na miejsce egzaminów będą terminy spraw, spotkań do których trzeba będzie się przygotować. Trzeba to jakoś pogodzić i w sposób systematyczny. W taki sposób nawet nie zauważysz że to robisz.

Może ktoś pomyśli że odbiegłem od tematu?
Nie ,bo jak powiedział tyka daj sobie spokuj z pulsem itd...
Uważam że to co napisałem jest ważniejsze od wysokości pulsu czy wysokości procentowej V02max w twojej sytuacji.

Spróbuj.
Powodzenia.





Zmieniony przez - adversim w dniu 2008-02-16 03:09:46
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

spinning

Następny temat

POMOCY!!!!

WHEY premium