SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

szukam combatowe systemy NÓŻ na Śląsku.

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2151

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 350 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9408
cześć, krótko i na temat

ostatnie 3 miesiące miałem przyjemność trenować "szermierczo" nóż na nóż w formule praktycznie sportowej


interesowałyby mnie obecnie:
sekcje combatowe/KM na Śląsku, które PROWADZĄ ZAJĘCIA W WAKACJE, na których przerabiana jest solidnie tematyka nóż vs. gołe ręce, czyli tzw. obrona przed nożem.

jakiekolwiek namiary, coś cokolwiek mile widziane.

:)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Nie ma czegoś jak obrona przed nożem na gołe ręce. Przed szantażem nożem w sytuacji statycznej i owszem. Czym się kończą obrony przed nożem bez broni można pooglądać na wielu filmikach zamieszczonych w necie i wynika z nich, że agresor z nożem jeżeli się uprze, to z gościa broniącego się bez sprzętu ( czasem nawet i broń mu nie wystarcza)może zrobić krwawy befsztyk.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 350 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9408


absolutnie zdaję sobie z tego sprawę. aczkolwiek jest dosłownie kilka sposobów, które mają szansę się udać w konfrontacji na pełnej szybkości.
chciałem podłapać przez najbliższe 3 miesiące jak najwięcej technik, żeby potem sprawdzać je w sparingach.

także pytanie ciągle wisi w powietrzu.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Nie ma takiej sekcji. Która robi tylko nóż.
Jest to tylko dodatek do KM i innych systemów. I jako dodatek ćwiczony.
No i robi się to statycznie, jak pisał słaby.
Jest kilku chłopaków w Zabrzu, którzy sparują co niedzielę. Znajdziesz namiary na konkurencyjnym forum.
No i Kraków. Nie znam nic bliżej.

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 350 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 9408
Właśnie na Krakowie trenowalem. Sprawdze to Zabrze, dzięki za cynk.

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 75 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 558
Jest coś takiego jak obrona gołymi rękami przed nożem/ostrzem :D

FMA Wieliczka - www.docepuntos.pl
oraz administrator:
www.geoka.pl
www.m2k.pl
www.osiedlelekarka.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Są założenia i ćwiczenia, a real udowadnia że jest to trudne.
Zbyt dużo zmiennych żeby mówić że coś takiego istnieje.

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 75 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 558
Trudno to ludziom się jest mentalnie zmienić, a ćwiczenia są po to aby obrona była łatwa i skuteczna, nie tylko przed ostrzem.
Co to znaczy zbyt dużo zmiennych?

FMA Wieliczka - www.docepuntos.pl
oraz administrator:
www.geoka.pl
www.m2k.pl
www.osiedlelekarka.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1410 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13811
Czar mówienia że obrona przed nożem istnieje, pryska gdy zaczyna się zabaw np. schock knifem lub lekko ostrym nożem.
Piszę że zbyt dużo zmiennych bo tak jest. To jak rozmawianie o tym co byśmy mogli zrobić i jakie techniki możemy zastosować gdy jest już po walce.
Gdybanie nie ma sensu bo to tylko teoria. I mówienia że można zrobić to lub tamto jest bez sensu.
Nie wiem czy udało mi się wyjaśnić co mi po głowie chodzi, ale mam nadzieję że tak :)

Niebo woła, ziemia przyciąga.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
Trudno to ludziom się jest mentalnie zmienić, a ćwiczenia są po to aby obrona była łatwa i skuteczna

trudno to jest zrozumieć pociętemu przez nóż jak to sie mogło stac skoro jemu przeciez mówili że nauczy się bronić przed nożem

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
QUEBLO SOG

Co do obrony gołymi rękami przed nożem, to . Jak gościu zacznie inaczej machać niż na tych "pokazach" to Cię potnie i będzie tyle. Ludzie się przed pięściami nie potrafią dobrze obronić, a co dopiero przed nożem w sytuacji zagrożenia..

yyy... coś tam.. :P

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Służba w Marynarce Wojennej

Następny temat

Nazwa sweepa BJJ

Wiecej