SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sztuki walki

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 12379

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 305 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 27620
>Jesli ogladasz Vale Tudo ...
ogladam.i widze ze liczy sie trening przekrojowy,a nie jeden styl.
widzialem tez kilka walk w ktorych padalo kilka ciosow i byl koniec.

>Bongo idz do klubu BJJ i sam zobacz jak jest
nie musze trenowalem 5 lat judo,liznolem troche zapasow wolnych.
i teraz trenuje boks (full contact :) ).zreszta nie mam
kasy na takie zabawy.(miesiac kosztuje jedyne 130zl)
nie wiem kask czy ty sie miales okazje bic z kims na ulicy.
ale powiem ci jedno ulica to nie vale tudo.nie mozna sie tym
podpierac.nie musze ogladac filmow,wiem to z doswiadczenia.
bywalo oczywiscie ze bylem w parterze,ale jakos sobie krzywdy nie dawalem
zrobic nawet z wolniakami.

>uderzaczy bokserow karatekow ktorzy starali sie porobic chwytaczy w stojce
ostatnio jeden koles byl chwytaczem i zle skonczyl ze mna.
uzywalem tylko piesci i dobrej pracy nog(boks rulez!)
tj.kwestia indywidualna.tj.ulica,nie film.chyba nie wyobrazasz sobie
ze wchodze z nim w parter a jego kolega stoi obok i patrzy.

pozdrawiam
Bongo

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
dextt to prawda. Nie kazdy rozumie idee sparingu. Trzeba umiec wyposrodkowac swoje umiejetnosci w walce sparingowej. Bo nie jest to walka na zawodach tylko obaj powinniscie sie czegos uczyc. A czesto sparujacy chca sobie cos udowadniac ktory jest lepszy itp. Kompleksy i tak dalej. Jak czujesz ze jestes lepszy to pozwol przeciwnikowi sie rozwinac a sam stosuj wiecej technik (obron, unikow, zejsc), ktore by Ci ciezej bylo wykonac z lepszym przeciwnikiem. Walka sparingowa to 30-50 % sily. A nie full. Nie musicie sobie nic udowadniac. Tylko sie uczycie. Ale tak jak napisales jest w wiekszosci klubow. I chodz i sparuj dalej tylko ostrozniej. Kontuzje sie zdarzazja taki urok sportow walki.
Pozdrawiam


Wasz
czytelnik forum ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 786 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8487
z tego uroku mam teraz krzywy nos ) ale to nic dzieki za odpowiedz i narazie zostaje przy kung fu ale chyba kiedys sprubuje judo albo cos takiego ale z kung fu nie skoncze napewno i zawsze bede je trenowal

"co mnie nie zabije to mnie utwardzi"

SFD FIGHT CLUB
Cukierki są słodkie ale seks nie popsuje ci zębów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Kask ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3395 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21099
Bongo racja teraz liczy sie trening przekrojowy. Ale np. w pierwszych UFC wygrywalo same BJJ. Chodz czasy sie zmienily.
Dla mnie tez strasznie droga ta .zabawa .-) W Wawie jeszcze drozej.
Osobiscie wole zawody sportowe niz ulice.
Boks to tylko full contact. Jak widze sam masz wieksze doswiadczenie ode mnie w walce parterze, wiec na pewno masz wiele racji. Jeszcze dodam ze na ulicy trudno okreslic z kim walczysz. Nie wiadomo czy jest to zapasnik- klasyk czy wolniak. Ulica ma swoje prawa.

Wasz
czytelnik forum ...

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 786 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8487
dobra narazie chlopaki rozwincie jeszcze troche temat to sobie pozniej poczytam bo teraz musze wylaczyc kompa bo u mnie burza ale taka za***ista ciemno jak w nocy

"co mnie nie zabije to mnie utwardzi"

SFD FIGHT CLUB
Cukierki są słodkie ale seks nie popsuje ci zębów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
u mnie leje we wrocku, wiatr eh....ale na trening i tak ide,
pozdrofka


najemnik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 786 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 8487
"ból jest twoim schronieniem więc nie bój się go okazać"
"najlepszy system, nie miec systemu"
skutecznosc stylu zalezy od pojetnego ucznia i dobrego nauczyciela jesli uczen albo mistrz (co gorsze) bedzie lewy wtedy nic nie pomoze no mozze jeszcze z cienikiego ucznia po dluuuuugim okresie czasu da sie cos zrobi ale nauczyciel musi byc bardzo dobry

"co mnie nie zabije to mnie utwardzi"

SFD FIGHT CLUB
Cukierki są słodkie ale seks nie popsuje ci zębów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 182 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4553
Wydaje mi się, że jedną z lepszych kombinacji jest połączenie boksu i zapasów. Podstawą według mnie powinien być boks, który zapewnia uniki, bloki i atak na dystans (w zwarciu też) bez chwytania i innych tego typu rzeczy. Zapasy służyłyby wtedy do ratowania sytuacji, gdyby przeciwnikowi udało się sprowadzić walkę do parteru, bo takiej sytuacji wykluczyć nie można, chociaż bokser powinien unikać tego jak ognia. Strategia polegałaby zatem na utrzymaniu przeciwnika w dystansie i wyprowadzaniu ciosów, a w razie sprowadzenia do parteru zapasy pomogłyby się jakoś wyratować i powrócić do walki bokserskiej.
Co wy na to?

Pawelek

Pawełek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pawelek w sposob podobny do tego jaki opisałes wygral ostatnio swoją walke w ufc Robbie Lawler.


Zmieniony przez - donkey0 w dniu 2002-07-05 07:11:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Donkey0. Male sprostowanie. Minotauro ma 105 kg a zwyciestwo nad nim Hendersona to sedziowski przekret, zas zwyciestwo nad Goesem to juz jeden z najwiekszych sedziowskich szwindli. Sinosic nie jest reprezentantem Bjj.
Dextt. Obejrzyj sobie walke Ryana Gracie w ktorej odgryza on swojemu przeciwnikowi kawal ucha. Bez wplywu na przebieg walki.
Klasztor Schaolin to komercyjna cepelia dla turystow z zachodu.
A co do zapasow, to bardzo wartosciowy styl. Ustepuje jednak Bjj z bardzo prostej przyczyny. Zapasnik nie wie jak bronic sie przed duszeniami i dzwigniami. Zawodnik Bjj wie jak zatrzymac kazda technike przedstawicieli innego stylu. Nikt inny tak nie cwiczy.


Paweł Ziółkowski

Żiu-żitsu znaczy Miękka Sztuka, jesteśmy mięczakami którzy leją twardzieli.
http://bjj.pl 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Judo vs. oyama

Następny temat

Pozdrowienia z Obozu Bjj

WHEY premium