SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sztuka walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1528

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 285 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2721
Mam nastepujace pytanie, moze wyda sie dla niektorych banalne, lub glupie. Ale chodzi mi o to w jakich sztukach walki najlepiej przydalaby mi sie moja sila, trenuje okolo 2 lata sporty silowe, jakos rok Trojboj silowy (wszystko jest w moim profilu). Wiem ze sila fizyczna ze sportow silowych nie jest az tak super przydatna, jest moim zdaniem drugorzedna, bo bez techniki na nic mi sie nie przyda. Ale daje mi taki plus ze dzieki sportom silowym moje miesnie sie przyzwyczajone do szybszego bodzca, a to sie przydaje. Ogolnie mozna duzo pisac, ale wole sie was spytac, bo mam male doswiadczenie ;p

"A ty idź, idź, nie przejmuj się, droga sama zaprowadzi Cię"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Wszystko zależy od człowieka. Ja mam wielu kolegów z trójboju, którzy pomimo swojej siły nie nadają się do jakiejkolwiek walki, ale mam również kilku dobrych walecznie zwierzaków po TS-ie, a jednego wręcz wybitnego, facet co lepsze nie jest zbytnio sprawny fizycznie, tylko jest cholernie dynamiczny no i 300kg w MC tez swoje robi. Koleś nic nie ćwiczył z zapasów ani judo, a na drugim treningu submission omal nie poddał 2-go w Polsce w kategorii superciężkiej.

Tak więc nie ma reguł nie do złamania ...

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Stawiałbym na zapasy, może judo.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Judo, zapasy, bjj/submission fighting, mma

Trenuj to, do czego Cię ciągnie.

Zmieniony przez - Rafał_B w dniu 2011-02-28 14:37:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
zapasy, judo mniej silowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
judo, zapasy są mniej siłowe


:)

Siła przydaje się w każdej SW. Każdej.
Choć największe kafary to zapaśnicy klasyczni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1325 Wiek 50 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7348
Niestety muszę nieco Ciebie rozczarować.
Siła w judo czy zapasach jest stricte użytkowa, to znaczy że pompki, podciągnięcia, cały TS i inne ćwiczenia swoją drogą, a to co robisz na macie to jak gdyby zupełnie inne ćwiczenie.

Oczywiście jakiegoś początkujacego rozwalisz, ale z doświadczonym zawodnikiem to nie zadziała.

Z dobrych wiadomości to masz bardzo dobry wynik w przysiadzie 200kgx3. Tak naprawdę to obecnie za duzo nie daje, jednak jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Oznacza to że masz duży potencjał, gdyż ludzie z mocnymi nogami lepiej radzą sobie w zapasach czy też judo. Są po prostu mało wywrotni, ale to przychodzi z czasem.

Obecnie zalecam wycieczkę do pierwszego z brzegu klubu zapasów lub judo, potrenować tam 3 miesiące i zobaczysz jak to wszystko idzie.

Życzę powodzenia, bo predyspozycje przynajmniej siłowe raczej masz!

My baby shot me down ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
"nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"

Siła przyda się w każdej SW, ale będziesz się musiał nauczyć ją wykorzystywać w inny sposób.
Wybierz po prostu sport, który najbardziej Ci się podoba, do którego Cię ciągnie.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
Zgadzam sie z Samuray`em .
Sila dopiero sie zaczyna jak umiesz ja wykorzystac, a dobre silne nogi to jak fundament domu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 285 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2721
Dziekuje za licze odpowiedzi, napewno mi przydadza ;)

Zmieniony przez - Isaler w dniu 2011-03-01 11:37:11

"A ty idź, idź, nie przejmuj się, droga sama zaprowadzi Cię"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 1892 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11152
Powodzenia, wybierz jakas sztuke walki i daj nam znac co wybrales :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 285 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2721
Aktualnie trenuje na silowni, wlasciciel trenowal kiedys bardzo dlugo zapasy, judo i ju jitsu. Teraz obywam sie z tymi trzema sztukami. Ogolnie pokazuje mi techniki w ktorych moge wykorzystac swoja sile :P Powiem ze jest naprawde fajnie :D np. moge kims rzucic szybko z taka sila ze nawet sie nie spodziewa :P Zobaczymy co bedzie pozniej ;) Jak narazie dobrze sobie radze ;) Dziekuje jeszcze raz za odpowiedzi ;)

Zmieniony przez - Isaler w dniu 2011-03-01 15:19:39

"A ty idź, idź, nie przejmuj się, droga sama zaprowadzi Cię"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Puchar Świata mężczyzn w Judo / Warszawa 26-27.02.2011

Następny temat

Kurs sędziowski w Krakowie ostatnie dni zapisów

WHEY premium