SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

studia - warto na nie isc,za i przeciw ?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32505

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2500 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57055
W trakcie studiów można sobie dorabiać, w okolicach IV, V roku można iść gdzieś na staż, zresztą większość osób u mnie tak robi i ja też zamierzam. Możliwości jest wiele. W takim układzie kończysz studia i masz już niewielkie doświadczenie. Jak najbardziej można znaleźć pracę - fakt, że na początku nikt świeżo upieczonemu absolwentowi nie będzie dawał złotych gór, ale z biegiem czasu można sobie nieźle życie ułożyć pracując w Polsce.

Życie nie jest aż takie złe i do dupy jak się niektórym wydaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9243
no niby tak,ale zobacz jak pojdziesz na szkole policealna, to tez niezle zarobisz , zalezy na jaki kierunek pojdziesz,grunt,to zebys byl zaradny ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1167 Wiek 40 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 40239
vervest wezmą wykształcenie bo od tego jest robota żeby doświadczenie zdobywać - tak jest przynajmniej w poważniejszych firmach

Jedna chwila może zmienić twoje życie.
Śpiewa z nami cały kraj, je**ć, ja**ć ITI!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1250 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12689
Tak jak ktoś już wspominał przyszłością W Polsce są Szkoły Morskie, jeszcze niedawno na takie uczelnie jak Akdemia Morska w Gdyni było 30 kandydatów na jedno miejsce , w tej chwili jest dużo wolnych miejsc ( połowa nie obsadzona), armatorzy są na tyle zdesperowani, że fundują stypendia (np. PŻM daje 600 zł miesięcznie) już studentom drugiego roku. Byle tylko podpisali umowę, że po odebraniu dyplomu kilka lat u nich popracują.

więcej:http://www.portalmorski.pl/caly_artykul.php?ida=6801

Na studiach niestety jest nieszczęsna matma chodź na pewno na niższym poziomie niż absolwenci jaką mieli kończąć studia jeszcze 2 lata temu nie wspominając już o tym że nawet teraz matury z matmy nie trzeba mieć żeby się dostać , szkoła oferuje korepetycje bezpłatne...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1250 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12689
jeszcze jedno żaden statek handlowy nie pływa pod banderą polską niestey nasze państwo do tego dporowadziło -szkoda słow na to ale do rzeczy pływasz u aramatorów zagranicznych pensja okoó 3000 -6000 euro zlaeży jakie stanowsiko ale kończąć skołe 3000- 4000 na pewno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 86 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1499
Moim zdaniem zdecydowanie warto iść na studia. I jedna ważna kwestia, na co już niektórzy zwrócili uwagę. Najważniejsze jest jaką uczelnię się skończy i na jakim kierunku, a nie to, że się ma wykształcenie wyższe. Jak w CV będziesz miał wpisane, że jesteś np. absolwentem matematyki UW, to każdy może spokojnie zagwarantować, że z pracą nie będzie żadnych problemów. Chociaż po takiej np. europeistyce, niech też będzie na UW, już może być dużo ciężej z dobrą, dobrze płatną robotą. A te pseudouczelnie, które istnieją od kilku lat i nawet okoliczni mieszkańcy nie wiedzą, że jakaś "szkoła wyższa" jest w ich sąsiedztwie, radziłbym odpuścić sobie na starcie. Płacąc załóżmy 400 zł miesięcznie, za rok pójdą 4 tysiące, za 5 lat się zapłaci 20 tysięcy (a pewnie i więcej) i dostaje się "dyplom", dzięki któremu z chęcią przyjmą Cię w warzywniaku. Ostatnio doszedłem do wniosku, że warto się przemęczyć te 5 lat na jakimś cięższym kierunku na dobrej uczelni, niż potem całe życie zapieprzać gdzieś na budowie (z całym szacunkiem dla osób tam pracujących, ale bez dwóch zdań jest to harówka niemiłosierna).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 3272 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38457
no trzeba zaciskać poślady
bo za******l jest konkretny

co?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 6800 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 95263
Nie zadnych za. Nie idziesz jestes skazany na porazke. Teraz za mlodego udziabiesz cos siana, potem jak dojdzie rodzina itp + twoj wiek + brak wyksztalcenia bedziesz stal w ochronie za grosze lub za******lal fizycznie jak wol.

Nie pojdziesz na studia bedziesz zarabial po 1000-1500 zl.

Twoi rowiesnicy pojda dalej sie uczyc, skoncza za 5lat i zarobki zaczna sie juz o wiele wyzej.

OwneD

Off since 01-09-2010 r.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 601 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 7821
" Nie pojdziesz na studia bedziesz zarabial po 1000-1500 zl. "

pójdziesz - też będziesz zarabiał tyle. Cholerni utopiści ;) Mgr przy nazwisku daje wielkie g*wno. Bezrobotnych magistrów są tysiące, a ludzie po kierunkach takich jak filozofia, socjologia, europeistyka etc. mają naprawdę ciężko. Studiuje zaocznie na PW żeby mieć czas na dorabianie (nie zamierzam 5 lat zasuwać na dzienne bez grosza przy duszy ~~), celuje w doktorat Ale ja studia traktuje jako element rozwoju własnego, a nie drogę do dużej kasy, bo ta jest zupełnie inna.

Taka ciekawostka, na moich studiach jest 2-3 dyrektorów, kierowników i innych preziów. Wiecie ile oni zarabiają? dziesięć razy tyle co wszyscy absolwenci mojego kierunku z jednego roku razem wzięci. Nie potrzebowali do tego żadnych studiów. Wystarczyła matura, znajomości i bogaty papa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4008
Ale masa ludzi w tym wątku plecie głupoty. Idź na kierunek który Cię interesuje i nie zastanawiaj się długo. Nie wiem skąd jesteś i jak w Twoim regionie z pracą ale na mazowszu jak jesteś w miarę rozgarnięty to 3 tysiące netto zarabiać nie jest żadnych problemem. Też się zastanawiałem nad studiami dziennymi, poszedłem na dobrą uczelnię prywatną, pracę znalazłem, na szkołę wydaje ok. 1/6, 1/7 tego co zarabiam. Uważam że zrobiłem dobrze. Aha tak się złożyło, iż pracuje w zupełnie innej branży niż moje studia. Tam gdzie byłem na rozmowach o pracę nikogo nie interesowało czy chodzę na uniwerek, politechnike, czy na uczelnię prywatną, liczy się co masz w głowie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

za ile ??

Następny temat

waga do 75 kg tylko do 75 kg

Wiecej