SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

studia - warto na nie isc,za i przeciw ?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 32626

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2533 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21926
podstawowa na 95 starczy, ale na prestiżową szkołę wymaga sie nawet z neiwymaganych przedmiotów wysokie wyniki

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 451 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9243
kurde i poszedlem na studia i zaluje w h*J nie dosc,ze wydalem w****u kasy bo 400 zl na miesiac to jeszcze k**wica mnie chwyta jak siedze tam 10 godzin, chyba sie przepisuje do jakiejs policealnej jak dam rade. teraz mowie,ze to blad i jestem pewien na 100 prc tego , wazne jak sie w zyciu ustawisz a nie jaki masz papierek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1233 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18665
doczytałem do 10 str. i mi sie dalej czytać nie chce ale mam dwie sprawy...
Mam kumpla który jest na chyba 3 roku prawa na jagielonce...zazwyczaj ma 4 czasami mu sie 3 zdarzy...
Ale sam odradza takie studia...ostatnio zarobił 800zł to polowe z tego wydał na ksiązke wielką jak biblie zeby czytac
a i mam pytanie co myślicie o kierunku sportowym bo jestem w Liceum kierunek sportowy i mam pytanie co potem....bo wybrałem to co lubie ale gdzie potem iść i co potem zrobic zeby np. na trenera w siłce jakiejs albo cos takiegoo?
no i jak z hajsem potem bo słyszałem ze ten zawod to cieeezki kawałek chleba

Zmieniony przez - Oreamnos w dniu 2008-10-18 07:41:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja chodzilem do liceum sportowego i w tym roku zaczynam studia na kierunku turystyka i rekreacja :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 632 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 17545
zeby siedziec na silce nie musisz miec skonczonych studiow ;]
ale 7 zl/h to niezbyt wysokie zarobki. mozesz tez isc na awf i byc pozniej wfista , jeszcze zalezy jaki kierunek wybierzesz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1204 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21585
musisz wybrac pomiedzy tym co cie interesuje, a tym co jest oplacalne w przyszlosci. taki zloty srodek.

interesuje mnie matematyka, wiec wybieram informatyke. na matematyke nie ide, bo kiepska praca jest po niej. proste.

humanistyczne kierunki to padaka, chyba, ze masz uklady jakies. prawo - uklady, choc teraz juz niby mniej, medycyna - uklady w starym stylu, bez nich stazu nie zrobisz, dziennikarstwo - wlacz tv i zobacz jacy goscie tam pracuja, oczywiste, ze tez uklady. wez pod uwage tez, ze idac na czesc kierunkow (np. medycyna, prawo) praktycznie 9 lat jestes jeszcze bez zawodu, na politechnicznych juz na 3 roku mozesz dostac taka prace, ze usamodzielnisz sie.

do tego wybor uni a polibuda. dla mnie fizyka to masakra, wiec uni. jesli dajesz rade z fizyki (ale tak naprawde dajesz rade... bo lekko nie jest) to wybierz polibude. jesli wolisz matme uniwerek. jesli nie lubisz niczego z powyzszych i lubisz sie sporo uczyc zostaja ci wszystkie "rypane" kierunki takie jak prawo. jesli nic z powyzszych daj sobie spokoj ze studiami, nie kazdy musi byc inteligentem. teraz jest w ****u pseudointeligentow po jakichs gownianych kierunkach bez pracy, chcesz do nich dolaczyc? nie lepiej byc "glupim" fizolem, ale zarabiac porzadna kase?

"Mam takie sukcesy jak w*******enie 30 dresiarzom na raz , i zmuszanie do gryzienia krawężnika takich pseudosiłaczy jak ty.
Czarny pas w mordobitsu freestylowym. Takze swoje plastikowe medale mozesz co najwyzej uzyc jako ochraniacze na zęby. "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
nie czytałem całego tematu bo po niektórych wypowiedziach sie załamałem...

Ryo_Hazuki
studia są raz dla ambitnych a dwa dla tych co sie szybko nie zrażają.
Jak sie szybko poddajesz i byle warunek czy popawka na którą nie raz trzeba przyjśc na 8:00 rano załamuje to idź na jakieś studia prywatne. Będziesz bulił,ale przynajmniej g**** bedziesz robił(oczywiscie nie wszędzie,bo są i studia prywatne gdzie poza******lasz,ale nie ma co ukrywac ze są takie gdzie jak zapłacisz raty w terminie to indeks czeka na Ciebie już wypełniony)

uojciecwiesz co? mimo wszystko lepiej być nawet po jakimś gównianym kierunku,bo zawsze wtedy będziesz miał perspektywe zmiany pracy jak Cie wkurzy. Bez wykształcenia mozesz być robolem,z wykształceniem też,tyle ze z wykształceniem jak się w****isz mozesz poszukać innej roboty,bez wykształcenia lepszej nie znajdziesz
Ewentualnie jak serio nigdzie nie będą Cie chcieli po jakimś kierunku studiów, zawsze mozesz sobie dorobić roczna podyplomówke i zawód drugi bedziesz mieć...Nie mając studiów jeśli nie masz za***istych układów i mega farta w życiu bedziesz wiórem do końca życia. Koleś ode mnie jest właśnie lakiernikiem,dostaje koło 2500-3000zł,tyle ze nie ma czasu na nic,zapierdziela po 10-12h dziennie, zapominam powoli juz jak o wygląda...no i do tego pracuje z tymi chemikaliami...

Kolejna zaleta: Wiele ogłoszeń w prasie,w necie jest typu że poszukują ludzi z wykształceniem wyższym,ale kompletnie niesprecyzowanym. Mówiąc dokładnie,byle by spełniał narzucony wymóg i posiadał papierek!!!
Oczywiscie ze jak ktoś będzie miał papierek a będzie ******łą to go tam nie zatrudnią,ale wiesz, ******ła przynajmniej będzie mogła spróbować,a ktoś bez wyzszego nawet nie spróbuje...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
uwazam temat za bezyskusyjny. Jasne, ze warto o ile masz cos pod kopułą. Jeśli nie to za granice , lub do wojska
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3373
Jak masz dobre znajomosci to srednie bez matury ci nawet starczy zeby pracowac w biurze dajmy w takim ZUSie gdzie pracuje zeby sie dostac jest wymagane srednie wyksztalcenie. To zalezy od ciebie mi sie juz uczyc nie chce za uja ale moze tobie chce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 743 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13087
heh, a ja odpowiem tak :
ważne żebyś był szczęśliwy i robił to co lubisz. Tym się kieruj!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

za ile ??

Następny temat

waga do 75 kg tylko do 75 kg

WHEY premium