SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

strach przed rownowaznia

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
no własnie, jak go przelamac? niby w zeszlym semestrze mialam rownowaznie zaliczona ale przyszedl nastepny i znowu to samo. Boje sie na niej wstac! teraz mamy trudniejsze rzeczy do wykonania na niej niz samo przejscie, kocie skoki czy kroki, waga. Ciekawe jest ze nie mam problemu ze strachem zeby skonczyc na rownowaznie po odbiciu z odskoczni(!) tylko samo wstanie.. Równowaznie mamy na dosyc duzej jak dla mnie wysokosci Moze 50 wodki przed wejsciem starszy ma zrobic mi rownowaznie na takiej samej wysokosci jak na uczelni ale szczerze mówiac nie widze tego..

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 491 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14527
Niech ci zrobi równoważnie poćwiczysz.Powiem ci tak Oska też bym się bał ćwiczyć, głównie o krocze.Dasz rade!!!

"O sporcie jesteś pokojem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
tylko czemu o krocze? jak lecisz to raczej sie nie kraczysz i to w sumie malo prawdopodobne zebys spadl tak jak mówisz

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
To instynkt i przeczucie

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 925 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8193
Jak byłem mały to zawsze chodziłem po płocie, wzdłuż jego i spowrotem, aż spadłem kiedyś na jajca i tak sie skończyła moja przygoda z płotem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
generalnie to jawiem ze trening czyni mistrza, tylko mialam nadzieje ze moze ktos mial ten problem i rozwiazal go w jakis cudowny sposob i troche szybciej niz mozolnymi treningami

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
To jest w sumie kwestia równowagi - czyli koncentracja, punkt, i właściwe ustawienie cięzaru ciała, + trzymanie centrum; nie wiem jak to powiedzieć, chodzi o wyczucie tego wszystkiego 'od środka', chociaż to pewnie wiesz.
Dobrze jest nie mieć nawyku patrzenia na podłogę, bo nasza głowa trochę waży (a właściwie to jest nawet ciężka), i trzeba się nauczyć trzymać równowagę z głową wyprostowaną. Poza tym jest dużo łatwiej, jak się wstaje on razu z prostą, 'punktem', mozna sobie dodatkowo pomoc i wyobrazac ze cos ciagnie za nitke do gory za czubek glowy, a i nie przechylac korpusu do tylu - ma byc lekko nad nogami, tak aby nie 'osadzac' sie na swoich biodrach.

Jak masz bardzo dobrze opanowane wszystkie elementy na płaskim, wykonywane w swojej własnej dynamice, to potem łatwiej je zrobić w innej dynamice (np. narzucone liczenie, itd.), czy na równoważni.
Na równoważni też trzeba te elemnty poćwiczyć w swojej własnej dynamice, czyli tak jak pasuje, zwolnić, gdzie się czujesz niepewnie, przeanalizować, itd.

Osobiście polecam jeszcze często ćwiczenie rzeczy na równowage z zamkniętymi oczami, na płaskim - oczywiście, nie wszystko się da, ale co można

A tak w ogóle to najwyżej spadniesz
Generalnie najważniejsza jest zawsze świadomość i wyczucie tego, co się robi, nawet w momencie upadania.

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
bez patrzenia na podloge to nie wiem czy sie da bo wtedy na pewno zlece a to nie bedzie najwyzej tylko najnizej nie chce miec zadnej kontuzji nie no trzeba bedzie wycwiczyc, po roku czasu tam wiem ze wszystko jest kwestia czasu i pracy.. ale jak mówilam myslalam ze moze istnieje blizej mi nie okreslona droga na skroty

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 797 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1219
Cwicz na niskiej równowazni, nawet na samej belce połozonej na ziemi.
jak bedziesz juz umiała zrobic to co potrzebujesz to bedziesz pewna ze sie uda i nie bedzie obawy ze spadniesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
thx, bede cwiczyc bede, na niskiej nie ma sensu bo ja sie nie boje samej rownowazni, moze źle napisalam, jasie boje tej wysokosci. Ona siega mi jak stoje wyprostowanacentralnie do klaty jak dla mnie to niejest nisko, jeszcze doliczyc to ze jak wstane na niej to jest jeszcze wyzej

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
bez patrzenia na podloge to nie wiem czy sie da bo wtedy na pewno zlece

No kiedy wlasnie jest dokladnie na odwrot - zlecisz, jak bedziesz patrzyla na podloge
A jak od razu bedac nisko zlapiesz wzrokiem punkt, i bedziesz miala prosto glowe, to potem bedzie juz ok - glowa swoje wazy i jak ja bedziesz pozniej probowala wstawic na swoje miejsce, to po prostu stracisz rownowage. To jest w sumie dosc latwo skorygowac - trzeba sie skupic na tym, gdzie patrzec.

Moim zdaniem najwazniejsze jest wyczuc linie (relacje) "glowa - kosc ogonowa", i wtedy wywazyc srodek ciezkosci (centrum). Nogi i rece dojda wtedy same

...Only thing to do is jump over the moon...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Biegi powrót - proszę o pomoc

Następny temat

Sprzedam rolki Salomona

WHEY premium