SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

stagnacja masy i SIŁY

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2348

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1509
Witam Panowie, Panie i z góry dziekuje za otrzymane odpowiedzi,


Otóż jakies max 3 miesiece temu zarzucilem sobie plan w ktorym pierwsze cwiczenie jest typowo silowo (np. mam trening klatki =wyciskanie plasko, trening plecow=MC itd) 5 serii po 5 powtorzen, a reszta cwiczen bardziej w przedziale raczej 8-12 powtorzen. trenuje ok. 3 razy w tygodniu.
Przez chyba 1,5 miesiaca ladnie to wygladalo i wraz z sila wchodzilo tez troche masy co bylo widac w lustrze chociaz wagi az tak duzo nie przychodzilo. Co tydzien dodawalem 100kcal zeby nie przesadzic z zatluszczeniem. Jechalem caly czas "na sucho". Po ok. 1,5 miesiaca sila przestala rosnac i po krotkim czasie postanowilem, że zarzuce kreatyne mono bo mialem tak w planach a przy okazji sie odblokuje. Odkad zaczalem ja brac nic kompletnie sie nie zmienilo- moje wyniki sa bardzo podobne i mam stagnacje juz od ponad miesiaca. Na dodatek ku mojemu zdziwieniu masa tez kompletnie na wadze sie nie zwiekszala.

Czytalem juz wiele "porad" na temat stagnacji, ale nie roznily sie one od siebie zbyt wiele, wiec chcialbym was zapytac, co radzicie zeby sie odblokowac? Przestac juz robic te cwiczenie na sile? Kolega z podobnym stażem powiedzial mi ostatnio, zebym zmienil cwiczenia (to akurat wszedzei mozna znalezc) i zmienil system treningu na typowo techniczny- zebym staral sie robic bardzo powolne ruchy i spinal miesnie w przedziale ok. 8-14 i powinienem zaczac rosnac, mozenie koniecznie moja sila. Co o tym myslicie? Zgadzacie sie z nim? Prosze o jakies rady, opinie itp. Przemeczony chyba nie jestem bo trening 3x w tyg z dobrym snem i wporzo dietą powinno dawac dobre rezultaty.
BTW- czy oplaca mi sie w ogole probowac jeszcze urosnac na sile czy wlasnie zrobic cos co kolega polecil i juz sie sila nie przejmowac az do nastepnej masowki od wrzesnia?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1509
Aha no i jezeli nie dalbym rady 2x partia po tydzien to jest jeszcze dla mnie jakas dobra opcja? Bo tak jak napisalem mam mature w tym roku i 4x w tyg na silke to troche sporo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Jeśli dopadła Cie stagnacja to:
a) Za mała kaloryczność diety,
b) Zła dieta,
c) Czas na zmianę treningu,
d) Przetrenowanie,
e) Wszystko razem

Myślę że zmiana treningu powinna pomóc, wrzuć jeszcze dietę do oceny:

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_Z_POTRENINGU__INFO_JAK_TO_ZROBIĆ_-t922820.html

Trening najlepiej też

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1509
Czyli takie w miare oklepane rzeczy. Z tym, ze po zwiekszaniu kolejnych kalorii w pewnym momencie zbyt szybko zaczal mi rosnac brzuch w stosunku do reszty, wiec bardziej "bezpieczne" dla mnie jest masowanie powolne a nie tzw. jedz jakby jutra nie bylo bo rok temu robilem naprawde wysoki + kaloryczny i nie skonczylo sie to za dobrze... dieta i regeneracja (przetrenowanie) musialyby odpasc bo spalem po 9-10h a dieta byla dobra.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Nie wiadomo z jakich składników ta dieta się składa, makro to nie wszystko :)

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1509
Mysle, ze niemozliwe jest zeby skladala sie ze zlych, bo jadlem rzeczy typu makaron, ryz, warzywka, piersi z kurczaka, twarogi, olej lniany itd... po prostu nic do zarzucenia, wiec moze nie wdrazajmy sie w szczegoly bo to juz jest troche przesadne. Od tego ze zjadlem 100g makaronu zamiast 100g ryzu na pewno mnie stagnacja nie dopadla :). Dzieki za poswiecony czas, moze ktos sie jeszcze odezwie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
No to jedyną przyczyną jest trening, gdy widzisz stagnację to trzeba go zmienić, jak widać przyszedł już ten czas.

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
a jak cały trening wyglądał

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1509
Wygladalo to mniej wiecej tak, ze pierwsze (zawsze zlozone cwiczenie) na wieksza partie robilem typowo silowo 5 serii po 5 powt. A potem jechalem juz przedzialem "masowym" czyli najczesciej 8-12. Mniejsze partie np. łapy nie byly robione silowo

Np: Klatka- 5x5 wyciskanie plaskie--> 2-3s. pompki na poreczach z pochyleniem (na klate)--> 4s. hantle skośna-->3s rozpietki
+ biceps 4s uginanie sztangą stojąc--> 4s. młotkowe uginanie +ewentualnie jakis bonusik na biceps izolacyjnie ale to max 2-3s.

Potem plecy: MC 5x5--> Wiosłowanie sztanga 4s. 8-10powt. --> podciaganie wąsko (bo inaczej ledwo robie) lub ew. maszyna sciaganie drazka do klatki
+triceps : francuz 4s. 6-10powt--> 3s. sciaganie drazka w dol--> 2-3s.pompki na rekach (takie o ławeczki nie wie jak to sie nazywa)

Nogi-->przysiady 5x5, wykroki 4s. 8-12 powt, wypychanie na suwicy 3s. 8-12powt.
Barki--> wyciskanie hantli 5x8, 3s. unoszenie na boki 10-12, 3s unoszenie w opadzie 10-12+Szrugsy

Brzuch roznie ale zazwyczaj 1-2x w tyg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jak fbw trzaskaęłś to sobie zmień na splita lub splita 2 x partia w tygodniu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1509
nie nie, to nie byl fbw tylko split z tym ze mialem tam wlozone te pierwsze silowo i tak jak wspominalem, na poczatku szlo mega bo i byly przyrosty w sile i w masie ;P. Podalem rozklad typu niedziela- wtorek- czwartek (po 2 partie na 1 trening). Najwiekszy problem jest wlasnie z ta sila bo zawsze jak sila rosnie to masa raczej tez i po prostu nie wiem jak sie silowo odblokowac... Na partie 2x w tyg niestety chyba nie mam czasu bo matura w tym roku i jest troche roboty. A co z tym treningiem "technicznym"- tam mam troche mniejszy ciezar ale staram sie super czuc miesien lub z treningiem z krotkimi przerwami 30 sekundowymi(brat takim jechal i tez chwalil bo mu niby trener na silowni powiedzial ze to super na mase chociaz ja sie z tym pierwszy raz spotykam) w tym treningu l. powtorzen tez podobna tylko niby sie szokuje miesnie przez male przerwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3294 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19444
Prawdopodobnie kuleje u Ciebie technika, albo wcześniej kulała. Miałem podobny problem, kiedy z maszyn przerzuciłem się na wolne ciężary. Na początku była tragedia, ale potem bardziej zacząłem skupiać się na technice - już nawet nie chodziło o ciężar, a zaufaj mi, że był malutki.

Innymi słowy, na początku bez techniki były efekty, bo organizm dostał bodziec do wzrostu, ale po tym okresie +-2 miesięcy, trzeba się do techniki przyłożyć. I kiedy po tych +-4 miesiącach wykonywałem słabo technicznie, a rzucałem się na duże ciężary (bo myślałem, że trzeba siłę zwiększyć i bez tego mi nie urosną mięśnie), to faktycznie rzeźba w ogóle nie wchodziła. Dopiero, kiedy naprawdę ogarniałem technikę w 100% przy malutkim obciążeniu, to wtedy zaczęły pojawiać się rezultaty. Może u Ciebie jest podobnie?

Zmieniony przez - KUREKski w dniu 2014-02-15 09:48:37

Projekt Masa 2014, czyli KUREK nie zniknie!
http://www.sfd.pl/KUREK_nie_zniknie__masa_zimą_2013_[DT]-t994269.html

[ART] Dlaczego białko to nie magiczny proszek i czemu z kreatyną warto poczekać?
http://www.sfd.pl/[ART]_Dlaczego_białko_to_nie_magiczny_proszek_i_czemu_z_kreatyną_warto_poczekać_-t1004088.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Świeżak :D

Następny temat

Witam

WHEY premium