SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sprawdzenie diety na mase.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1258

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 366
Jakiś czas temu wstawiałem tutaj swą dietę, tym razem były poprawki. Co o tym myślicie? :) ważę 70kg, cel masa. posiadam także BCAA, warto je brać, czy lepiej niech sobie leży?


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 368
Tadzik18
godzina półtorej później oczywiście, tak ? :)+
Tak jak napisałem na początku, posiadam BCAA, warto je teraz brać? :)

Zmieniony przez - Tadzik18 w dniu 2014-04-06 15:16:20


Jak będziesz głodny to może być godz później, ja praktycznie po treningu i posiłku z białeczka i banana nie jestem nic w siebie wcisnąć przez 2h.
BCAA do wody podczas treningu jasne, możesz dodawać :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Ile wynosi Twoje zapotrzebowanie kcal?
Jak wygląda Twoja aktywność fizyczna na przestrzenie tygodnia?

Nie zapominaj o owocach i warzywach, stanowią bazę każdej zdrowej diety. ( źródło witamin i składników mineralnych ) Różnorodność posiłków jest bardzo ważna, nie ograniczaj się do wybranych składników odżywczych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 368
Posiłek 4 i 5 to jak mniemam to przed i po treningowy? Ja bym to białko z pierwszego posiłku przeniósł w po treningowy, a kolejny posiłek przesunął o to 30min :] Płatki rano na mleku / sucho / wodzie?
Może zrób owsianę wtedy z szklanki płatków + 2 szklanki mleka + szczypta soli + rozgnieciony banan / starte jabłko / płaska łyżka nutelli + migdały / orzechy / suszone owoce?
Ostatni posiłek mógł byś wtedy odpuścić, ten 6 byś sobie nawet na 20:30-21:00 przesunął, bo po bananie-dwóch + białeczko po treningu przez pewien czas będziesz syty.
Jak dudee zauważył wcinaj też warzywa min to 300g na dzień.

Ogólnie dieta dość fajna, możesz czasami rybę zamienić na tuńczyka z puszki (ale w kawałkach!), albo łososia, zamiast pierwszego posiłku zjeść jajecznicę z żytnim, zrobić omleta, który posłuży na 2 posiłki, serek wiejski i masło wymieniać na twaróg + dżem nisko słodzony. Pierś w około treningowym na jakiegoś schaba / steka, kombinuj dużo, żeby tylko się nie zniechęcić dietą!

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 366
Warzywka oczywiście będą, moje zapotrzebowanie to około 3000 kcal. trening siłowy 3x w tyg.,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 366
Owsiane namoczone wodą, później dolewane mleko - tak jadam rano. To jak polecasz? nie pić białka z rana, tylko rzucić w posiłek 5 czyli od razu po siłce? Mogę oczywiście pić je rano jak i w 5 posiłku. Co to tego posiłku nr.6 powiedzmy, że przełożę go na godzinę 21, a idę spać o około 23.. to co, już nic nie jeść, skoro mówisz, że wyrzucić ostatni?;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Żywność około treningowa to najważniejsze posiłki w ciągu dnia z punktu widzenia budowania mięśni.
Jak u Ciebie to wygląda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 368
Tadzik18
Owsiane namoczone wodą, później dolewane mleko - tak jadam rano. To jak polecasz? nie pić białka z rana, tylko rzucić w posiłek 5 czyli od razu po siłce? Mogę oczywiście pić je rano jak i w 5 posiłku. Co to tego posiłku nr.6 powiedzmy, że przełożę go na godzinę 21, a idę spać o około 23.. to co, już nic nie jeść, skoro mówisz, że wyrzucić ostatni?;)

Skoro Twoje zapotrzebowanie bez nadwyżki to 3tys to nie. Chodziło mi o to, że musiał byś zwiększyć ten pierwszy posiłek i myślałem, że za dużo kcal Ci wyjdzie. Jednak możesz spokojnie podbić do 3,5tys, więc zwiększ pierwszy posiłek, przenieś białko na po treningowy do banana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Z reguły każdy posiłek powinien być bogaty w białko, pomijając nie liczne przekąski.
Więc nie wiem skąd sugestia z rezygnacji protein w pierwszym posiłku.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2014-04-04 18:54:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 368
dudee
Z reguły każdy posiłek powinien być bogaty w białko, pomijając nie liczne przekąski.
Więc nie wiem skąd sugestia z rezygnacji protein w pierwszym posiłku.
Zmieniony przez - dudee w dniu 2014-04-04 18:54:08


Stąd, że jeżeli białko przeniesiemy na posiłek po treningowy, to już troszkę głupio pić białko drugi raz w ciągu dnia, bo będzie miał praktycznie 220 białka, a to ponad 3g/kg, a wątpię, że tyle potrzebuje przy tych 3 treningach w ciągu tygodnia.
Pisałem też o tym, że jak przeniesiemy to białko do po treningowego to będzie musiał rozszerzyć śniadanie i białko powinno zostać na poziomie 25+, skoro dodaje do niego mleko :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 366
Dudee posiłek numer 4, 5 i 6 to posiłki okołotreningowe. dotMaciej - więc jak? białeczko pijemy po treningu wraz z bananem, a sugestia poszerzenia śniadania, możesz wyjaśnić dokładnie co miałeś na myśli:)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dostarczysz swojemu organizmowi odpowiednie składniki odżywcze w postaci pełnowartościowego posiłku po treningu, tak więc banan może być, to schemat orientacyjny, musisz manipulować swoim systemem odżywiania, zasada urozmaicania powinna dotyczyć każdego posiłku. Makrela wędzona nie jest najlepszym produktem na po treningowe żywienie, opcjonalnie się nada, ale niech nie stanowi, stałego rozwiązania.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2014-04-04 21:38:16
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do skontrolowania :)

Następny temat

Dobór Spalacza do diety i treningu

Wiecej