SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sprawdzcie dietke bez wyliczen a zreszat czytajcie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6301

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Martucca
W jego wieku i przy jego wadze redukcja będzie nie zdrowa
Najważniejsze by dostarczył organizmowi tyle kcal ile potrzebuje a nie mniej bo się rozwija
Masa jak najbardziej może budować, na starce efekt anaboliczny jest największy więc moim zdaniem musi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skalar: zakrecilam to, co chcialam powiedziec

Chodzi mi o to, ze w jego wieku zapotrzebowanie 2300 kcal to chyba jest bilans zerowy jesli nie ujemny... Nie napisal nic, ile razy w tygodniu trenuje, czy sa w planie jakies aeroby, itd.

Fakt- w tym wieku sie redukowac, jeszcze przy takiej niskiej wadze? Kiedy metabolizm jest nakrecony na maxa
(skoro sie juz upiera przy tym wystajacym brzuchu) nie wystarczylyby jakies aeroby, bieganie, rower? Uczciwie mowie- o masie nie mam pojecia, wiec nie zabieram glosu

koles08: Wez pomiedzy 2 palce fald skory nad koscia biodrowa (na wysokosci pepka). Zmierz linijka, a jeszcze lepiej suwmiarka odleglosc pomiedzy palcami i podaj ja w mm. Wtedy ocenimy co to jest z tym twoim brzuchem.

Jesli nie masz zdjecia sylwetki z profilu, stan bokiem przed lustrem, przyjrzyj sie swoim plecom, brzuchowi, pupie, lopatkom, itd. Potem narysuj to i wklej. Zobaczymy. Moze masz lordoze?

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2007-10-17 11:53:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moim zdaniem powinien masować
A wystający brzuch, nie od razu musi oznaczać duże ilości fatu
Jego przyczyną może być picie podczas posiłków
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
no rano jak wstaje to brzuch plaski ale jak zjem sniadanie to zaczyna odstawac i caly dzien tak chodze jak pije to tak samo sie dzieje i caly dzien z odstajacym brzuchem musze lazic!!!

trenuje 3xtydzien na silce po 90min(ok. czasem 80min czasem 100min) brzuch cwicze codziennie oprocz niedzieli rano zawsze brzuszki 125 i klade sie na podlodze trzymam sie kaloryfera i unosze nogi w gore 3x10 naprawde mocno daje
miesnie brzucha mam i to wyczowalne ale pod skora !!!i na silce brzuszki 80 unoszenie ugietych nog w gore 4x15 skretosklony na talerzu 4x15 skretosklony na maszynie z obciazeniem 3x15.


a i jeszcze znalazlem to kliknijcie na ten link i tam na dole bedzie obrazek i popatrzcie na niego ja wygladam mniej wiecej tak samo :(
ttp://www.fit.pl/klinikakregoslupa/plecy_wklesle,18,10,10,511,519,0,0,0.html

Zmieniony przez - koles08 w dniu 2007-10-17 20:24:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2500 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57055
Jeżeli to problemy z wadą postawy, to radzę ci najpierw udać się do ortopedy (najlepiej sportowego) i popytać czy możesz brać się za sport.


Jeżeli będziesz chciał się bawić w kulturystykę, to poczytaj jeszcze o odżywianiu i treningu, bo masz jeszcze braki w podstawowej wiedzy. Np. w twoim przypadku trening siłowy powinien trwać nie więcej niż 60 min. W przypadku robienia masy brzuch wystarczy trenować raz, dwa razy w tygodniu.




Zmieniony przez - Gronevelt w dniu 2007-10-17 20:36:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1.5 godzinny trening? Coz, sa rozne szkoly, jak dla mnie nie ma sensu siedziec na silce wiecej niz godzine

Jaki masz program? Trening dzielony; na mase?

Co do brzucha

miesnie brzucha mam i to wyczowalne ale pod skora

Miesnie ma kazdy . Pod skora? Zmierz w koncu grubosc tego faldu, jesli jest gruby- miesnie masz okryte sadlem. Jesli cieniutki- po prostu sa male i "niewyrobione"

BTW przestudiuj dokladnie:

https://www.sfd.pl/Fitnessowe_podstawy_treningu_mięśni_brzucha-t199702.html

a i jeszcze znalazlem to kliknijcie na ten link i tam na dole bedzie obrazek i popatrzcie na niego ja wygladam mniej wiecej tak samo :(

No to juz, do ortopedy, fizjoterapeuty, kogokolwiek, kto sie zna na wadach postawy! Jesli faktycznie masz nadmierna lordoze ledzwiowa, konieczny bedzie PRAWIDLOWY trening brzucha oraz pozostalych miesni budujacych "garnitur" doookola kregoslupa i odpowiedzialnych za utrzymanie prawidlowej postawy.

A poza tym, zbierz troche wiadomosci, bo wiedze masz znikoma (uruchom w koncu WYSZUKIWARKE- znajdziesz tam tysiace postow dot. diety, treningu, itd.) Sorry, jesli cie urazilam, ale tak to wyglada. Przynajmniej dla mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51561 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Uuuu! Ktos mnie ubiegl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
dzieki a z tymi kaloriami to ile prztjac bialka tluszcy i weglowodanow na kilogram masy ciala??

ps.niedlugo postaram sie wrzucic tu swoje zdjecie wiec nie zapomnijcie o mnie i moim problemie:(

mam nadzieje ze uda mis ie kiedys osiagnac to co jest moim marzeniem super sylwetke z ladnym plaskim brzuchem silna i duza klata i z 40cm w lapie.

Zmieniony przez - koles08 w dniu 2007-10-17 22:39:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2500 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 57055
Z tymi kaloriami to kwestia indywidualna, zależy od konkretnego organizmu, typu budowy itp. Robiąc masę zacznij od:

2g białka na kg masy ciała
4-5g ww na kg masy ciała
1g tłuszczu na kg masy ciała

i obserwuj co się dzieje.


Jeżeli masa ciała będzie wzrastać - zostaw taką ilość kalorii, jeżeli będzie stała w miejscu - zwiększ ilość ww lub tłuszczy, lub tego i tego.

Jako źródła ww wybieraj produkty o niskim indeksie glikemicznym. Wyjątkiem jest tylko posiłek potreningowy, w skład którego powinno wchodzić białko w miarę szybko przyswajalne i węglowodany (średnie ig, np. ryż biały).

Jeżeli masz tendencję do tycia, to wrzuć trening areobowy z rana na czczo (przed tylko jakieś substancje o działaniu antykatabolicznym - np. glutamina, bcaa).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
obecnie mam tak:
2,3g bialka
5,5wegli
0,5 tluszczu

ale zmienie to bo cholera glodny chodze dam swoje zapotrzebowanie o 200kcal wieksze bo mialem 2300kcal podnosze do 2500kcal bo masa caly czas stoi!!!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

masa masa i jeszcze raz masa

Następny temat

Dieta Na Mase Proszę o Pomoc!

WHEY premium