SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sprawcie te plany i oceńcie

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3748

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
żle myslisz , organizm jak zostanie zbombardowany bodźcami o mniejszym nateżeniu to na to do czego ty byś chciał wracać poprostu nie zareaguje
bodźce trzeba z głową dawkować i nie przeginać juz na samym poczatku - to jest oczywiste że jak walnie teraz niewiadomo jak intensywny trening to nie ma bata zeby sie nic nie ruszyło , ale co po tym treningu zastosuje żeby sie organizm posuwał dalej w rozwoju ? pamiętaj że tak jak w życiu wszystkie twoje teraźniejsze decyzje bedą miały konsekwencje w przyszłości

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Red i inni poprostu jest taki okres że trzeba poeksperymentować z planami treningowymi bez przesady nie zmieniam ich jak rękawiczki poprostu długi kawał czasu robiłem:
klatka,biceps
-------------
barki,triceps
-----------------
plecy,nogi

lecz chyba efekty tego treningu się wyczerpały poprostu teraz analizuje rózne plany mięndzyinnymi podane przez was anlizuje pracę mieśni i prace tych samych mięśni jaki bedą miały udział w następnym treningu a miałem na to czas bo mniałem przerwę po 1,5 miesięcznym treningu wprowadzającym(małe obciażenie głównie maszyny) od poniedziałku z nów jadę na mase i teraz myślę RED że po przeanalizowani twojego planu myślę że jest spoko jeszcze takiego nie próbowałem od poniedziałku lęcę właśnie na nim i zobaczymy.

klatka,triceps
--------------
plecy,biceps
------------
barki,nogi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W treningach siłowych niema takiego czegos jak dawkowanie po trochu.
Aby doprowadzic do zwiekszenia masy trzeba stymulowac wlukna miensniowe. Uruchamiac nie wykozystywane polaczenia nerwowe ,aby stymuiowac (pobudzac) do pracy wlukna miesniowe do tej pory nie wykozystywane. Nie da sie tego robic dawkujac sabie obciazenie. Aby byly postepy trening musi sie opierac na przeciazeniu i regeneracji. Wiec moim skromnym zdaniem nie ma sensu przez calu cykl roczny czy kilku miesieczny rozkladac dawkowanie obciazenia ,aby kiedys tam dojsc do swoiego maximum ,i dopiero wtegy zaczynac sie rozwijac. Ale kazdy ma prawo do swojego zdania
Ja w swoich potyczkach z ciezarkami wyznaje zasade przeciazenie - regeneracja. Oczywiscie trzeba uwazac aby sie nie przetrenowac. W wypadku gdy przetrenowanie ma miejsce (zadkosc) robie dluzszy odpoczynek od ciezkich treningow. Co do tego babardowania bodzcami to zawsze jestes w stanie dostarczac wiekszych bodzcow ,ktore bedo stymulowac rozwoj ,do momentu az nie osiagniesz swojej granicy genetycznej. Wtedy gdy to sie stanie to jedynie inne metody ci pomoga. Ale to inny dzial
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
sorki pompi ale własnie z takim mysleniem nalezy walczyć
nie rozumiem poprostu dlaczego uważasz ze istnieje tylko ekstremalne pobudzenie albo zadne - zrozum że jest cos takiego jak wystarczajacy bodziec do wzrostu
wyoraź sobie oś na którel leżą tak
---niedotrenowanie----wystarczający bodziec---maksymalny bodziec----przetrenowanie-->
żeby miesnie rozły dobrze stale i systematycznie wystarczy dostarczyć im tego jednego wystarczajacego bodźca i wtedy co tydzień tego bodźca po trochu zwiekszać i dalej rosnąć - wtedy dojście do swoich maksymalnych mozliwości będie wogóle mozliwe
bo w przypadku zaj...a miesni tym maksymalnym bodxcem oczywiście że mięśnie ci urozną - ale pamietaj że od natury mądrzejszy nie bedziesz i nie przeskoczysz faktu że mimo wielkości bodźca maksymalnym miesięcznym przyrost mięsni jest jak dobrze pamiętam ok 1,5 kg - i rośnie tak bez względu na to czy zastosujesz jeden czy drugi rodzaj bodźca --- jednak różnica w tym jest taka że po tym umiarkowanym wystarczającym bodźcu wystarczy kolejny ciut wiekszy od poprzedniego i ten wzrost może być uzyskany - i taki co miesięczny wzrost bedzie obecny jeszcze długo długo
natomiast jesli odrazu zaczniesz z gróbej rury to nie dośc że ten co miesięczy okres bardzo ale to bardzo sie skurczy [ tzn. tych miesiecy na które organizm bedzie reagował wzrostem będzie mniej ] to bardzo ale to bardzo szybko dojdziesz do swojej granicu , ale nie wzrostu tylko wtrzymałości , tzn. twój organizm jaknajbardziej bedzie miał mozliwość by sie rozwijać , ale żeby to robić bedzie potrzebował większego boźca niż dotychczas - wiec co zrobisz żeby rosnac musisz wtedy za sterydy się brać

no i podsumowanie po pewnym czasie ty ze swoim maksymalnym treningiem od samego początku i późniejszymi sterydami bedziesz dokładnie w tym samym miejscu co człowiek trenujacy z głową sukcesywnie dawkujac bodźce i rosnący regularnie i na dodatek którego granica wytrzymałości [ stagnacja ] i wzrostu jeszcze długo nie zostanie osiagnięta - gdy twoja stagnacja bedzie już trwała jakiś czas

taka jest prawda

ale jak mówisz to twoje zdanie i to twoje dupsko w które sie potem będziesz dźgał żeby tylko uzyskać te same przyrosty co jakiś przeciętniak [ i bedziesz pier...ł jakiś to ty nieszcześliwy bo nie mam warunków a inni maja - pathetic ]

szczerze powodzenia ... bedzie ci potrzebne

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem gdzie wyczytales o przyroscie miesiecznym 1,5kg chyba ze na koksach. Skolei odnosnie twojej filozofi i osi na ktorej leza "...." to drogi kolego w ten sposob mozesz mlodziana ktory trenuje pare miesiecy przygotowywac do rozpoczecia treningow specjalistycznych ukierunkowanych na przyrost masy czy tez sily. Taki progres jest stosowany aby mlody adept najpierw wzmocnil wiezadla ,siegna,przyczepy aby przygotowal stawy na czekajace go obciazenia. Potem gdy juz trenuje pare lat to w kazdym kolejnym cyklu poprzez progresje ciezaru, progresje powtorzen przygotowuje swoj organizm do przejscia kolejnego progu i tak w kolko. Kolego drogi co do twojej wizji przetrenowania to naprawde wiele trzebo aby sie przetrenowac. Poza tym obserwujac swoj orhganizm jestem w stanie to wychwycic znacznie wczesniej i wowczas okres regeneracji troche wydluzam jak in kazdy inny kory ma jakies pojecie o treningo silowym jak i w wielu innych dyscyplinach sportowych. Co do osiagniecia progu genetycznego to bardzo dluga droga i z twoim podejsciem to tobie bedzie trzeba potrzebne wiele sily i wytrwalosci bo jak ci wiadomo nasz organizm przez caly czas od momentu uroczenia sie starzeje. I co zrobisz w wieku 35lat, 45lat i dalej w tedy osiagniesz swoj prug genetyczny CHYBA TO JEST ZART
W tedy juz jest za puzno twoja gospodarka hormonalna tkanki (organizm) nie beda w stanie tego dokonac.
A inaczej jest wtedy gdy osiagasz to w apogeum swojego rozwoju bo to w tedy bedzie ten prawdziwy prug genetyczny.
A co do koksow to czlowiek siega do nich kiety sie na to zdecyduje i w cale nie musi tego robic bo osiagnol swoje max rozwoju
Naj czesciej bo chca szybko duzo i bez wysilku.
Ja na silownin trenuje 15lat i nie wygladam jak Pudzian czy jaki inny,ktory to zjada pare wiaderek odzywek he he he
bardziej zblizony jestem do budowy zawodnikow trojboju, ciezarowcow i dobrze mi z tym. Choc znalazlem pare mankamentow w mojes budowie jak i osiagach i nadal staram to zmieniac.
Dziekuje za wspolczucie i ......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1972 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8170
a wiec chciałem ci przypomnieć dziadek że radzimy tu całkowitym poczatkującym wiec musisz w swoich rozważaniach brac to pod uwagę
organizm oczywiście że sie adaptuje ale jesli chcesz żeby przy tak ułozonym treningu [ chodzi o rozkład 1 tygodniowy ] ta adaptacja nastapiła to nie możesz od razu walić jak najcięższych rzeczy bo organizm nie zdoła się zaadaptować do tego , zeby stale sie adaptował te bodźce nie moga być zbyt duże bo w innym przypadku nie zdąży sie do nich zaadaptować , gdy taki cięzki trening sie przedłuża to wszystko się kumuluje i wtedy dochodzi do przetrenowania - nie wiem czy czytałes badania mentzera nad jego metodą ale po maksymalnym bodźcu organizm potzrebuje niraz ok 9 dni na odbudowę i regeneracje , zakładając że wciągu tych dni nie bedzie już żadnego wyciłku na siłowni , wiec typowy rozkład i maksymalne bodźce to nie idzie w parze -- widzisz ćwiczysz 15 lat , a 1,5 kg po miesiącu jest dla ciebie niedorzeczne , dla ciebie to fantazja a dla mnie to rzeczywistość , i ćwicze tylko 5 lat , fak że zacząłeś tak ciężko juz od samego poczatku w pewnien sposób postawił cię na straconej pozycji - widzisz ja zaczynałem od niecałych 60 kg wagi i bardzo chudych kończynek , teraz moge choć to nie ma wiekszego celu , ale pochwalić się wagą 90 kg , bicem 43 , udem 67 itd. - i nie ma do tego żadnych predyspozycjii , ale ćwiczac z głowa wciąża się rozwijam i nawet nie musze przekraczać jakichkolwiek progów i barier bo z góry zaprojektowany program ćwiczeń zwiększania ciężaru i intensywności przewiduje w jakim czasie się regeneruje , kiedy nastepuje adaptacja , i jaki jest wystarczający bodzieć aby dalej tak się działo , żeby dalej bez przeszkód i praktycznie bez jakiegos nadludzkiego wypruwania sobie flaków rosnąć
co do progów genetycznych to zdolności adaptacyjne organizmu są conajmniej ogromne i jesli z głową się je wykorzystuje to nie ma czegos takiego jak ich granica

wspaniale że zadowolony jesteś ze swej sylwetki - wszystcy potzrebujemy takiego nastawienia - ale nie pomyślałeś o tym że jesli zaczął byś ćwiczyć mądrzej i nie tak nerwowo brał sie za najcięższe to po tych 15 latach mało że byś wygladał tak jak pudzian , a może nawet i lepiej ? pomyśl o tym

ja też dziekuje , ale za dyskusje których tutaj niestety brakuje , wszystcy tylko , moje i moje jest najlepsze i tylko mnie słuchajcie

poza tym rzadko sie zdarza zeby mozna było sobie porozmawiac z doswiadczonymi

narqua

To live forever is a fantasy
To die tomorrow is reality
- = - = -
zaczynasz ? wejdź tutaj koniecznie http://www.sfd.pl/temat153141/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
RED ćwicze 2 lata czas na zmiane trningu przeważnie było tak:
klatka,bic
---------
barki,tric
---------
plecy,nogi

po przeanalizowaniu twojego treningu czy propozycji brałem pod uwagę regeneracje i prace mięśni na poszczególnych dniach treningu postanowiłem ćwiczyć
klatka,triceps
-------------
plecy,bic
-----------
barki,nogi
czy to dobry plan.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
theRedevil ty tu bajki mozesz opowiadac ale wes najpirw kalkulator do reki i policz. Z takimi przyrostami 1.5kg na nmiesiac z twoim cudownym i przemyslanym planem to za niedlugon Pudzian to bedzie mikres przy tobie
O badaniach i to o wielu czytalem. Poza tyn wielokrotnie przechodzilem badania wydolnosciowe . Badanie tkandi miesniowej na wyznaczenie stosunku wlukien szybko kurczliwych do wolno kurczliwych. Nie bede sie rozpisywal do czego to bylo potrzebne dodam tylko ,że w sporcie to siedze od 10-teg roku zycia i pare tytulow sie przyplatalo. Ale o takim rozmuslnym podejsciu do tematu treningu silowego to nawet na biomechanice mnie nie uczyli. A co do wieku to do twojego nie moge sie odniesc bo twoj profil jest full Ale z tego co wypisujesz to masz ze 21lat. Ja majac te latka przysiadalem 280kg wyciskalem 180kg i nie mialem w bicepsie 43cm tylko jakies 38cm w udie moze 65cm i nie cwiczylem zbyt czesto na silowni z powodu ze zajmowalem sie innym sportem.
A zreszta to nie wiem poco tyle pisze.
Koles chcial rady co zrobic bo ma stagnacje probowal wszystkiego i nic.
Pewnie nie trenuje rok to podrzucilem mu pomysl ,ktory mi pare razy pomogl.
A ty chcesz tu sie wykreowac na wielkiego znawce tematu pewnie Michala chcesz wysiodlac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kamilmhtn
Bardzo dobry i bardzo standardowy.
Ale i tak wszysto bedzie zalezec od twojego zaangazowani i ciezarow jakich bedziesz uzywal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
tak myslę że dobry plan DZIEKI ZA PORADY.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WZROST !!

Następny temat

Trening nie meczy

WHEY premium