SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sport wysiłek siatkówka

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1179

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1247 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10179
witam skonczyl sie sezon w siatkówke u mnie:)

jeżeli bede trenowal powiedzmy raz w tygodniu i od czasu do czasu nogi to wyskok takze sie utrzyam oraz moze sie porpawic od regularnego grania prawda?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 779
Witam w czasie wakacji mocno trenowałem i przyniosło efekty. Od miesiąca trenuję jednak tylko na sali i czas żeby zacząć znowu siłkę. sołtys88 mógł byś mi ułożyć plan na sezon(treningi wtorek czwartek- mecze zazwyczaj w piątki). Chciałbym na siłce spędzać znowu po 2 dni na tydzień tj sobotę i poniedziałek. Czekam na odp:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
sprinterek Rafał S.
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 7410 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12084
nick soltys88 zna sie na wyskoku

moderator sprinterek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
zeby wyskok sie poprawil musisz trenowac systematycznie. Grac takze.
Masz dostep do silowni? Mozemy cos ulozyc na wakacje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 779
Witam dołączę się do tematu. Również gram w siate, na siłke dopiero co zaczołem chodzić, tyle że bez konkretnego programu. Moim celem jest poprawa zasiegu w ataku. Mam 18 lat 180cm wzrostu i 71kg. Siłownie chce odwiedzać w poniedziałki(jutro też) i czwartki. Mniej wiecej 2-3 razy w pozostale dni będę grać na piachu:) soltys88 ułożysz mi program treningowy? Z dietą nie ma u mnie problemów. Czekam na odp:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
1 dzien silowy:
przysiad (back squat)5 serii po 5 powtorzen w miare dynamicznie, z kazda seria progresja ciezaru
wznosy tulowia (Back Extensions) 3 serie po 8 powtorzen
brzuch na lawce skosnej 3x20

2 dzien dynamiczny
podskoski ze sztanga na plecach (jump squat) 5 serii po 5 powtorzen, ciezar 30% tego co w przysiadzie pierwszego dnia
wyciskopodrzut (push press) tutaj musisz dokladnie obejrzec na czym to polega, sila glownie idzie z nog i dopychasz barkami! 3x8
wykroki z hantlami w rekach (walking lunges) 3x8 na noge

Teraz sam musisz tak ulozyc te dni zeby Ci pasowalo z plazowka. Tzn po dniu siajlowym proponowalbym dzien bez grania. Mozna delikatnie poplywac, pospacerowac itp ale zeby nie meczyc juz maksymalnie ciala.
Jak czegos nie rozumiesz - pytaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 779
Ok jakoś to podzielę, z czego trenować będę przez miesiąc i tydzień(potem jadę na wakacje) a po nich znowu półtorej miesiąca- później zaczyna się liga.

Co do treningu czy do pierwszego dnia mogę coś dodać? Bo wydaje mi się trochę za ubogi (nogi mam już dosyć rozbudowane od samej gry w stosunku do reszty ciała) i mógł bym je bardziej pomęczyć. Co do drugiego dnia- można czymś zastąpić wyciskopodrzut? Mogę mieć problemy żeby to wykonywać na tyle poprawnie bez trenera- tak żeby to dało odpowiednie rezultaty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
mozesz dodac sobie np podciaganie podchwytem na drazku 4s maks a w dzien silowy a w dzien dynamiczny 4s pompki na poreczach 10 powt...
ogolnie do nog nic wiecej nie trzeba, skup sie na konkretnej progresji ciezaru w przysiadzie a bedziesz mial dosc.
push press jest w sumie prosty, patrz na filmik na srodku:



wybicie z nog i dopchniecie barkami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 779
Może na jutro dołożę sobie na koniec wznosy łydek ze sztangą na plecach 4s po 10.
Co do przysiadu to jak lepiej:
1. sztanga na suwnicy
2. Sztanga i ja:)
I progresja ciezaru typu +10kg seria bedzie ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
wznosy lydek to pic na wode, jesli zalezy Ci na budowaniu wyskoku nic sie nie przyda. Zostaw te cwiczenie kulturystom. Twoje lydki konkretnie popracuja przy wyskoku z ciezarem na plecach.
co do przysiadu: tylko i wylacznie nr 2. Progresja ciezaru to zalezy jaki masz wynik maksymalny, powiedzmy ze 100kg dasz rade zrobic raz, wiec:
30kg x 10
60kg x 5
70kg x 5
75kg x 5
80kg x 5
mniej wiecej cos takiego, tutaj wyszly akurat 4 serie po 5 powtorzen ale zasade mniej wiecej widzisz. Wszystko zalezy od Twojego maksymalnego wyniku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 779
Wielkie dzięki, właśnie jestem po 1 treningu i jest bardzo pozytywnie. Jak długo mam tak robić? do października czy dłużej w czasie sezonu? Po jakimś okresie wprowadzić zmiany?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 11601 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 70678
zglos sie za te 5 tyg to cos zmienimy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z odmykiem pomocy

Następny temat

Wzmocnienie kondycji

WHEY premium