SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

skrzywiony gryf - czy bezpieczny?

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3459

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2354
Siemanko
Jak wielu z Was ćwiczę na domowej siłowni.
Kilka lat temu kupiłem popularne gryfy gwintowane jeden 210 cm i drugi 150cm.
Z czasem jak zacząłem używać większych ciężarów gryfy zaczęły się giąć (działo sie to stopniowo)
Ten 210cm wygląda już tragicznie załączam fotke.
Odchylenie jest większe pod jednej stronie i ma około 2cm.
http://imageshack.us/photo/my-images/221/20111117582x.jpg/
Pod obciążeniem wygina się jeszcze bardziej i mocno sprężynuje.

Pytanie podstawowe jak duże jest ryzyko pęknięcia gryfu?
Boje się pomyśleć o konsekwencjach gdyby stało się to przy przysiadach lub wyciskaniu.
Oprócz tej obawy nie przeszkadza mi to ze gryf jest wygięty i nie mam teraz pieniędzy na olimpijski a kupować drugi co się pognie jest bez sensu.
Co myślicie?
dzieki za odp

duży człowiek - dużo zjada
wielki człowiek - mądrze

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
ja mam takiego jak twój 180 cm grubość 25mm obciążenie do 100kg ale przy 150kg na martwym nie zauwazyłem żeby się krzywił, tylko lekko się wygina i wraca do normalności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 684 Napisanych postów 4722 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90871
mój jak założe wiecej ciezaru i zostawie na stojakach przez dłuższy czas to tez lubi sie troche wygiać, a potem wraca do normy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
if the bar ain't bending you are just pretending

a na powaznie to zainwestowalbym do dobry gryf jesli juz zakladasz wieksze ciężary
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
z tego co widać to część na obciążenia jest tylko wygięta, a część chwytu w miarę prosta, skoro Ci to nie przeszkadza jak wspomniałeś to możesz na nim jeszcze poćwiczyć. Skoro do tej pory nie pękł to powinien jeszcze trochu wytrzymać, możesz dołożyć z 40-50kg i go sprawdzić czy wytrzyma. A przy ilu kg tak się wygina?
W przyszłości pomyśl nad tym gryfem http://www.marbo-sport.pl/gryf-prosty-216cm-ex-wzmocniony-mw-g216ex.html olimpijski lepszy, ale konieczna zmiana obciążenia na to z otworem fi. 51mm

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2354
więcej niż 110kg nie zakładałem i może lepiej nie próbować zakładać aż 50kg więcej
Sąsiad gryf który podałes w linku jest kuszący ale zmiana talerzy już nie :-/

Zmieniony przez - tongpo90 w dniu 2011-11-17 22:36:40

duży człowiek - dużo zjada
wielki człowiek - mądrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
Przy 110kg takie coś masakra jaką tandetę produkują

Gryf który podałem ma średnicę na obciążenie 28mm więc do niego obciążenia zmieniać nie musisz, napisałem że olimpijski jest lepszy ale to wiązało by się z zmianą obciążenia, ponieważ wspominałeś o olimpijskim.

Ja mam taki http://www.marbo-sport.pl/marbo-sport-gryf-prosty-180cm-zaciski-mg-180.html i przy 150 (więcej nie założę, bo brakuje miejsca, ponieważ mam za dużo małych krążków, muszę dokupić 20tki) i nic się z nim nie dzieję, myślę że 180kg spokojnie by wytrzymał.

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2354
racja nie doczytałem aukcji X-D
nie pozostaje nic innego jak zamówić coś porządnego z oferty marbo
a stary gryf spróbuje wyprostować i nada się do np. bicepsu jak więcej ludzi wpadnie
pozdro

duży człowiek - dużo zjada
wielki człowiek - mądrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1581
Jakiś trefny gryf ci się trafił bo mam taki sam i narazie najwięcej było na nim 210 i jest idealnie prosty

Ja111111

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2354
zależy tez jaki masz rozstaw stojaków ja na ławce mam dość wąski
wytrzymałość tych gryfów to podobno 100kg wiec jak Ci sie nie krzywi przy 210kg to nieźle

duży człowiek - dużo zjada
wielki człowiek - mądrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
Dretwy producent a producent, może masz taki sam ale innej firmy, ten to raczej jakaś chińska tandeta.

Tongpo dokładnie, dużo osób poleca gryfy Marbo w tym i ja, nie są jakoś specjalnie drogie a dobre

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 163 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1581
No masz racje nie wziąłem tego pod uwagę , ja mam spokeya kupiłem go bardzo tanio i polecam innym PS. podejrzewam że ten z marbo będzie identyczny więc kieruj sie ceną . A jeśli chodzi o rozstaw to jest różnie zależy od ćwiczenia

Zmieniony przez - dretwy w dniu 2011-11-17 23:32:23

Ja111111

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ted Arcidi

Następny temat

Dziwne obciązenie

WHEY premium