SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

skolioza + odstająca prawa łopatka :/ +(foty)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13477

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 589 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15078
luki199212 przy skoliozie zawsze warto ćwiczyć. Jeżeli wzmocnisz plecy i brzuch kręgosłup będzie miało co trzymać i jeżeli nawet nie zniwelujesz wady, to przynajmniej się ona nie powiększy. Basen - doskonała opcja. Polecałbym również siłownię, ale to już po konsultacji z fachowcem (i nie chodzi tutaj o instruktora), bo samemu można sobie biedy narobić.

Na Twoim miejscu na początek odwiedziłbym ortopedę, zrobił sobie porządne zdjęcie rtg kręgosłupa i o ile jest taka mozliwosć - wybral się do fizjoterapeuty / chiropraktyka. Wtedy będziesz wiedział na czym stoisz. Jeżeli kręgi nie uległy rotacji, to jest szansa, że zabiegami manualnymi można to jeszcze odwrócić, ale sam tutaj nic nie zdziałasz. Im szybciej wybierzesz się do lekarza tym lepiej, a wierz mi że warto kuć żelazo póki gorące, bo potem może być za późno.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1916
dzieki, jeszcze jakies sugestie ?

---> pozdro ;] <---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 65 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 482
ja mam hiperkifoze,w odcinku piersiowym,we wtorek jade do ortopedy,
najlepiej tez jedz niech ci zrobi rentgen czy zrosly ci sie kreegi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 206
jeżeli to jest skolioza to możesz mieć tzw "garb żebrowy". Polega to na tym, że żebra ulegają deformacji na skutek wygięcia kręgosłupa w jedną stronę. Najlepiej stań przed lustrem, pochyl się do przodu i sprawdź czy z jednej strony żebra bardziej nie odstają niż z drugiej strony. A najlepiej skonsultuj się z lekarzem bo nikt Ci lepiej nie doradzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 213 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6814
najlepiej pytaj o to na forum specjalizujacym się w skoliozach tam są fizjoterapeuci itp..

www.skolioza.xaa.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 390
Problem jest dosyć pospolity wywołany złą postawą siedzenia spania pewnie często śpisz na jednym boku... . Mięśnie brzucha mają ogromny wpływ na kształt linii kręgosłupa, oraz mięśnie boczne kręgosłupa. Jako ćwiczenia polecił bym Ci:
- rozciąganie, skłony, wymachy ramion w tył i w przód skręty tułowiem,
-robienia świecy, upadki na ugięte ręce, brzuszki, robienie wyrzutów nóg do tyłu.
Trochę jest tych ćwiczeń, ale warto coś z tym zrobić. a co do siedzenia staraj się mieć zawsze wyprostowane plecy. Gdy stoisz opieraj ciężar ciała na obu nogach jedno miernie to znaczy miej obie nogi w pełni wyprostowane, ludzie często stoją na jednej wyprostowanej nodze a drugiej lekko ugiętej to błąd. A co do spania staraj się spać na plechach na niskiej poduszce i zadbaj aby twoje łózko było twarde i płaskie. Kręgosłup i łopatki wtedy układają się najlepiej.
Mam nadzieję że jakoś pomogłem pozdrawiam Marcin. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1916
dzieki za info, lecz dzisiaj dowiedzialem sie ze tego chyba juz nie odwroce nie wiem co robic... bylem u rehabilitanta... ale powiedzial ze zawsze mozna probowac...
pozdro

---> pozdro ;] <---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 348 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3227
Nie no coś ty. Możesz poprawić stan swojego kręgosłupa, tylko trzeba coś w tym kierunku robić a nie siedzieć. Pływaj dużo na plecach, pomaga. Ćwicz na siłowni, tylko bez ćwiczeń obciążających kręgosłup typu przysiady ze sztangą, czy mc. Podciągaj się na drążku, rób zwisy, ćwicz brzuch. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 322 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 23146
PLECY:
MC--->ławka rzymska do poziomu nie rób przeprostu !
wiosłowania sztangą---->wiosłowania sztangielkami/maszyna jednorącz

MIĘŚNIE NARAMIENNE
wyciskanie sztangi sztangielek najlepiej realizować na ławeczce z oparciem gdzie kąt możesz ustawić bliski 90
Tyły barków na ławeczce leżąc na brzuchu bądż na maszynach

BICEPS:
W gre wchodzą ćwiczenia nie obciązające kręgosłupa czyli modlitewnik,biceps na ławce skośnej z supinacją w oparciu o kolano

NOGI:
Tu najlepiej sprawdzają się maszyny: prostowanie,uginanie nóg,wyciskanie na nogi w leżeniu na maszynie

Jeśli chodzi o ćwiczenia brzucha to głównie katuj skosy,to one stabilizują miednice

Z rozciągania co polecam to koci grzbiet ,spanie na boku w pozycji embrionalnej


U mnie to wygląda tak,i nie narzekam:





Dasz Rade !!

ps.jaki masz kąt skrzywienia? robiłeś już zdjęcie rtg?

Zmieniony przez - seia w dniu 2010-12-01 17:31:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1916
elo
no robilem zdjecie rentgena ale nie wiem ile mam stopni...
gdzie sie moge tego dowiedziec?
czyli jest szansa? tak to bardziej mi sie o ta lopatke rozchodzi.
dzieki za rady i podtrzymanie na duchu bo dzieki temu kreguslupowi i lopatce przestalem cwiczyc na silowni ;/
pozdro

---> pozdro ;] <---

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w bicepsie.

Następny temat

czy pujść na operacje przegrody nosowej i wycięcia polipów?

WHEY premium