SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

silka a IQ? czy stajemy sie przez to glupsi?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3129

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 34 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 531
Witam. Calkiem niedawno przypomnialem sobie sytuacje ktora miala miejsce jakis rok temu, kiedy to moja nauczycielka od chemii powiedziala ze od cwiczenia na silce zmniejsza sie wydolnosc umyslowa/IQ ogolnie staje sie przez to glupszy . Nie wnikalem w to jeszcze wtedy, gdyz nie cwiczylem i nie interesowalo mnie to zbytnio...ale teraz sytuacja sie zmienila i chcialbym sie dowiedziec czy to prawda co mowila, czy to jest jakos udowodnione, czy to tylko jej wymysl i uprzedzenie do koksujacych dresow? jesli ktos ma cos ciekawego do powiedzenia na ten temat to czekam na odpowiedzi ^^
pzdr...

Zmieniony przez - Marcin_cps w dniu 2006-02-18 22:54:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Ja z kolei słyszałem, że to wcale nie prawda, a wzięło się to stąd, że tacy pakerzy większość czasu spędzają na siłowniach i głównie zajmują się ćwiczeniami, czytaniem o nich i odżywkach itp. i zaniedbują inne czynności rozwijające mózg, głównie naukę (w wieku szkolnym). No chyba, ze sterydy mają na coś wpływ ale w tmy temacie (sterydach) to ja zielony jestem.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Ja czytałem, ze ćwiczenia poprawiają sprawność intelektualną. Jeśli było by odwrotnie to jestem bardzo ciekaw jakie czynniki by to powodowały (nie mówię tu o sterydach bo one mają wpływ na psychikę, agresja itp.)

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 952
witam:) watpie zeby to byla prawda bo moj kumpel ze szkoly jest mistrzem polski w trojboju silowym w juniorach do 20 lat i szykuje sie na europe. probne matury roztrzaskal na 70% :) a ma 150kg na klate bez koszuli, 300 w siadzie i 205 kg (chyba) w martwym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
przykoloryzowane brednie, taka opinia wzieła się z filmów, gdzie ludzie ćwiczący na siłce to gamonie.

pzdr/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2696
Ja na swoje IQ nienarzekam moze zróbmy sobie wszyscy testy i wyniki umiescimy tu? zna ktos jakąś strone z testami IQ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
chcesz szczera opinie ? moje ajkju mierzone hmmm ze 2 lata temu oscylowalo w granicahc 130-140 (w zaleznosci od testu - zrobilem kilkanascie roznych), trenuje od 5lat. Nie odczuwam spadku bystrosci czy jak to tam synonimicznie inteligencje nazwac , ale za to spadek koncentracji i trudnosci w skupieniu sie podczas cykli na ciezkich planach treningowych sa na prawde odczuwalne. Zwlaszcza gdy dochodzi element stresu, pospiechu - moze to dlatego ze zazwyczaj trenuje na granicy przetrenowania (chyba uzaleznilem sie od endorfiny ). W kazdym razie forsowny trening + regeneracja na 95% + jakis element stresujacy (frustrujacy problem itd) - i faktycznie - w przeciagu dluzszego okresu czasu i nie mozesz sie na niczym skupic, zapamietac tego co masz zrobic np. za pare dni itd.. Nie wiem jak sie ma do tego doping bo nigdy nie bralem, suple raczej procesow "zamulajacych" nie poteguja - wszystko opiera sie na zbyt ciezkich treningach i nienajlepszej regeneracji. Po np. 2 tygodniowym odpoczynku wszystko wraca do normy .

Zmieniony przez - FU w dniu 2006-02-19 09:04:09

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
ja ostatnio bylem na granicy przetrenowania to codziennie 7 dni pod rzad mi krew z nosa leciała. Chodziłem jak wampir, przymulony taki hehe

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
wiesz o co chodzi - jestes na jakims dobrym cyklu to cialo sie nie buntuje, regeneracja fizyczna przechodzi idealnie, wiec wydaje sie ze wszystko jest ok, ale CUN dostaje ostro wyeb

-World belongs to strong and brutal-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 8751 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 42589
jasne, jak jeszcze suple działaja dobrze, widać szybkie postępy, mocniejszą pompe to ćwiczyć nie umierać

pzdr/

a ten co mi zmienił podpis na jestem lamerem sam jest lamerem i niech sie wali na ryj.

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 6988 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 52689
poszedlem na cyklu na probna mature z matmy to na rozszerzeniu wyszedlem po 15 minutach, w domu rozwiazalem cala ...

w warunkach spokoju jeszcze tak sie tego nie odczuwa (zmeczenia psychicznego), ale jak juz stres sie pojawia to robi sie niezly bajzel (dlatego 2tyg przed maturami koncze zabawe z silka na okres 3 tygodni [tak mi sie szczesliwie ulozylo ze wszystkie matury mam praktycznie w kilka dni] )

-World belongs to strong and brutal-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny

Następny temat

czy to ma sens???????????????????

WHEY premium