SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

sila czy masa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5020

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 288 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6721
Siema, moja historia z silownia wyglada tak ze przez okolo 23 lata "cwiczylem" z roznymi przerwami i z różnym skutkiem, potem mialem ponad rok przerwy. Teraz robilem ACT przez troche ponad miesiac. Mialem diete redukcyjna, wlaczylem sporo aerobow i mialem za cel troche z siebie zrzucic. Jakims cudem z brzucha wiekszosc zniknela, ale masa miesniowa tez poszla w gore :) teraz mam dylemat. Zostal mi nie caly tydzien act i nie wiem czy lepije popracowac nad sila czy robic mase. Z sila u mnie nie jest zbyt dobrze wiec chetnie bym sie na niej na poczatek skupil, ale wyczytalem gdzies, ze sile powinno sie zaczac robic dopiero na wyzszym etapie wtajemniczenia. Ogolnie pytanie jak w temacie co po ACT sila czy masa ???

Największą walkę człowiek stacza z samym sobą …

Dr_T

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
sila. Prawidlowo wykonana. Dlaczego ? Bo napisales ze z nia nieciekawie(CZYLI JEJ PRAGNIESZ), masz w bicu 40(nawet go nie cwiczac konkretnie) a brzuch w miare odtluszczony.

Tylko nie dochodz do st powtorzen, i poszukaj czegos dobrego.

Masy raczej nie stracisz (jesli juz to wode z miesni). Potem przerwa io mozesz masowac na wyzszym poziomie sily= lepszy impuls do wzrostu. Nie nastaw sie TYLKO na jakis przedkonkursowy plan 3 BOJU SILOWEGO bo po powrocie zaniedbane bicepsy, barki i inne beda cie dolowac.

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 164 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 14578
rob to na czym bardziej ci zalezy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 330 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4097
wg mnie chyba narazie nie ma co robic sily, gdyz miales dluga przerwe a miesiac na ACT to nie jest taki rozruch. trening silowy to juz cwiczenie na duzych obciazeniach i sa to ciezkie treningi, w ktorych latwo o kontuzje i (jak w Twoim przypadku, dlugiej przerwy i braku rozruchu) szybkie przetrenowanie. dlatego ja osobiscie bym odradzal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 333 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1472
pewnie że siła na końcu
a masy masz??? bo jak nie to nawet nie myśl o sile

Real muthaphuckkin G’s...

http://www.sfd.pl/temat277184/ - chcesz więcej wyciskać na klate?-WEJDŹ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1537 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10309
W twoim przypadku to moim zdaniem tak masa rzezba jedno tygodniowa regeneracja i tu dopiero siła !

Zmieniony przez - Locu w dniu 2006-08-27 01:59:28

..........:::::::::W Życiu Spotyka Nas Jedynie Tylko To Co Jesteśmy W Stanie Znieść!!::::::::.........
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Eazy-E każdy ma masę mięśniową. Jeden mniejszą drugi większą

Ma sie to nijak do treningu siłowego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 333 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1472
może i masz racje, ale ja wychodze z założenia, że jak ktoś jest naprawde chudy to raczej nie powinien dochodzić do CM (do ciężaru w którym robi max na 1powt.).
Dlamnie najpierw powinna być masa żeby mieć solidne podstawy (grubość i twardość mięśni) do robienia siły, ale to tylko takie moje skromne zdanie



pozdrooooo

Real muthaphuckkin G’s...

http://www.sfd.pl/temat277184/ - chcesz więcej wyciskać na klate?-WEJDŹ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1145 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12654
mase se dokoncz a pozniej na sile

John. C. Maxwell, Postawa zwycięzcy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
nie wiem czy dobrze wyczytalem ale w 1 zdaniu piszesz ze "cwiczyles" 23 lata wiec jak dla mnie to wyzszy stopien wtajemniczenia jak to nazwales. Nawet robiac ta roczna przerwe po tylu latach masz na tyle dobra podstawe by robic sobie sile , aczkolwiek przy masie i tak idzie sila wszystko zalezy jak sie ta mase robi.
Imo przy takim stazu to bez roznicy wybiez swoj piorytet

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 288 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6721
dzieki za rady dal bym jakies sogi jakbym mogl ;) To moze dalo by sie trening na mase i na sile jakos polaczyc na poczatek ??? jakby ktos mial jakies wskazowki to bylbym wdzieczny... pozdro

Największą walkę człowiek stacza z samym sobą …

Dr_T

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 7991 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22233
https://www.sfd.pl/temat214525/ 

[*]Sw. Spam poscie z treningu bedziesz w naszych sercach na zawsze. Pomscimy Cie, smierc Twojemu oprawcy...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przerwa miedyz seriami

Następny temat

Poszerzanie w pasie

WHEY premium