SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

siłownia a narkotyki??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 21999

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 75 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1753
czy miekkie narkotyki typu ( marichułana i haszysz ) maja znaczacy wplyw na spadki w sile i masie ??? czy sa "lepsze" niz alkohol dla ludzi trenujacych ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 135 Napisanych postów 9203 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29034
http://www.sfd.pl/search.asp

marihuana

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1098
Myśle że mniejszy wpływ napewno niż alkohol.Jak niebędziesz przesadzał czyli raz na 2 tyg to myśle że nic wielkiego się nie stanie.Tym bardziej że po marichuana chce się jeść i to bardzo :)

Wszystko jest dla ludzi ale z głową!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1315 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14829
Masz tutaj ciekawy artykuł na temat palenia :

No może niewiecie ale palenie jej ma wielki wpływ na spadek siły.

Ma negatywny wpływ na wielkość mięśni i ich siłę. Wszystko za sprawą tego, iż silnie odwadnia tkankę mięśniową powodując przez to zmniejszenie rozmiarów mięśni, a także ich osłabienie, gdyż siła w dużym stopniu zależy od uwodnienia komórek mięśniowych. Między innymi dlatego kreatyna ma tak duży wpływ na siłę.
Badania w dziedzinie oddziaływania THC (delta-9-czterowodorokannabinolu) na komórkową strukturę organizmu wykazują, że marihuana bezpośrednio wpływa na system odpornościowy człowieka uszkadzając jeden z elementów obronnego systemu białych ciałek krwi. Osoba używająca marihuany staje się więc podatniejsza na wszelkiego rodzaju choroby. Ponadto odkryto, że marihuana obniża poziom hormonów u nastolatków, a zatem może hamować seksualny rozwój zarówno chłopców, jak i dziewcząt. Krótkotrwałe efekty używania marihuany to obniżona temperatura ciała, zwiększony apetyt, przyspieszona (około 50 procent) akcja serca oraz suchość w przewodach nosowych. Efekty długotrwałe są rezultatem długotrwałych zalegań THC w organizmie przez okres sięgający 30 dni. Przy powtarzającym się kontakcie z narkotykiem, THC gromadzi się i przez wiele miesięcy bywa przechowywany w komórkach tłuszczowych mózgu, wątroby i organów płciowych.

Pomijam już oczywiścię kwestię oddziaływania marihuany na psychikę. Radzę skupić uwagę na negatywny wpływ m. na poziom hormonów, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju masy mięśniowej (np. testosteron).
Jeszcze nikt nie umarł od zażywania marihuany. Według Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie, dawka THC, po której mógłby nastąpić zgon przekracza 40.000 razy, czyli człowiek musiałby wypalić 600 skrętów lub zjeść 8,5 kilograma marihuany.

Dowiedziono, że marihuana jest zdrowsza od papierosów i od alkoholu.

Na Uniwersytecie Hardvardzkim zespół lekarski w 1987 roku przeprowadził badania nad szkodliwością marihuany lecz, niebezpiecznych fizycznych czynników w marihuanie nie znaleziono. Zarówno jak w przypadku tytoniu niezdrowy jest sam dym. Szkodliwość dymu możne być eliminowana poprzez spożywanie rośliny zamiast palenia lub przez stosowanie fajki wodnej. Dym spalanej marihuany i haszyszu zawierają czynniki rakotwórcze podobne do tych z dymu papierosowego, lecz nie pali się ich tak często i w takich ilościach jak papierosów.

Palenie marihuany, w przeciwieństwie do papierosów, nie prowadzi do blokady dróg oddechowych, rozedmy płuc i nie upośledza funkcji płuc.

Palenie marihuany, w przeciwieństwie do alkoholu, nie prowadzi do nieprawidłowego rozwoju płodu. Nie poznano jeszcze do końca zasad działania THC na organizm ludzki.

Dowiedziono, że konopie (dokładniej kanabinoidy):

- obniżają zbyt wysokie ciśnienie w gałce ocznej, oraz blokuje postęp jaskry;


- powodują ulgę w bólach artretycznych, reumatycznych;
- pomagają na migreny i bóle głowy;


- bywają pomocne w psychoterapii;
- łagodzi odchodzenie od alkoholu i twardych narkotyków;


- udrażniają drogi oddechowe astmatykom (rozszerzają pęcherzyki płucne);
- pomagają na chroniczne bóle;


- łagodzą nudności i bóle spowodowane rakiem;
- jest pomocna w pokonywaniu bezsenności;


- łagodzi odruchy wymiotne u osób leczonych chemioterapią;
- łagodzi bóle u chorych na stwardnienie rozsiane;


- blokuje ataki epileptyczne.
Konopie są używane również do walki z:

- chorobą Parkinsona;


- chorobą Alzheimera;
- alkoholizmem.


Pomaga ludziom chorym na AIDS:

- eliminuje stres i depresje;


- eliminuje nudności;
- redukuje ból;


- pobudza apetyt.
W grudniu 1997 r. w Toronto Terrence Parker, jako epileptyk, uzyskał sądownie prawo do użytku i hodowli konopi w celach leczniczych. Wcześniej został oskarżony o hodowlę i posiadanie narkotyków. Sędzia wydając werdykt stwierdził, że ustawa zakazująca używania konopi jako medykamentu niezgodna jest z konstytucją. Po oczyszczeniu z zarzutów zwrócono mu rośliny, sprzęt do hodowli oraz skonfiskowaną marihuanę. Sam T. Parker starał się przez ponad 20 lat o prawo do stosowania marihuany, która blokuje ataki epileptyczne.

W XIX wieku lekarz królowej Wiktorii, by złagodzić bóle porodowe, podawał jej konopie.

Lepiej palić mniej mocniejszej niż więcej słabszej marihuany.

Medyczne przeznaczenie konopi indyjskich było najbardziej rozpowszechnione w XIX wieku. Lecz późniejsze stosowanie innych leków działających szybciej i mocniej (najczęściej skutkami ubocznymi było uzależnienie) całkowicie wyparło konopie. Dziś coraz częściej słyszy się o stosowaniu marihuany w medycynie.

THC utrzymuje się w organizmie, w organach, w których znajduje się najwięcej tłuszczów tj. mózg, wątroba, trzustka, jądra i jajniki. Obecność THC może być wykryta poprzez badanie moczu do kilku godzin po użyciu, oraz do kilku miesięcy po użyciu przez badanie krwi.

THC
jest też w postaci kapsułek, zawierają 100% wyciąg, jednak dym palonej marihuany działa szybciej. Osoby dłużej używające marihuanę często okazują osłabienie pamięci i koncentracji. Ale nie są to objawy długotrwałe. Zanikają po zaprzestaniu używania. Zwłaszcza u młodych ludzi może wystąpić psychiczne uzależnienie.
Psychicznym uzależnieniem nazywamy stan, który jest następstwem częstego przyjmowania substancji wywołującej uczucia błogości, zadowolenia lub satysfakcji, powodującej tzw. głód (np. bez danej substancji świat może być zbyt szary lub zbyt normalny). Marihuana i haszysz nie powodują uzależnienia fizycznego.

Fizycznym uzależnieniem nazywamy stan będący następstwem częstego przyjmowania substancji bez której naturalne (a jednak nie) funkcje organizmu nie potrafią odbywać się bez ciągłej obecności danej substancji.

Podobno marihuana zmniejsza popęd płciowy u dzieci (?!?). Fakt, że młodzi ludzie nie powinni używać zbyt często, gdyż może to prowadzić do "syndromu antymotywacyjnego".

A więc nieradze palić ma to zły wpływ na naszą siłe i masę,ale ma też swoje walory.Lepiej niepalić to moje zdanie!!!!!!!!!

Staraj się być najlepszy, rób więcej, niz możesz, kochaj przyjaciól, mów prawdę, bądź wierny i szanuj swego ojca oraz matkę. Przestrzegaj tych zasad, będziesz panem samego siebie. Uczynią cię one silnym, napełnią nadzieją i wskażą ci drogę ku wielkosci.

Odrazu zaznaczam, że nie jestem jego autorem, znalazłem go kiedyś na sfd ale nie pamiętam autora

wuder

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3409 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 18766
sprawdz sama rózni ludzie rózne objawy jednym nic nie spada inni rosna szybciej a niektórzy lecą szybciej niz im sie zdawalo ze poleca i tak jest ze wszystkim narazie

zyc szybko umierac mlodo i h**...ON

"Popatrzcie tylko na wypowiedzi Samowara to jest jakis spamer!
Zawsze daje tylko te ""a wypowiedzi zadnej!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1098
Myśle że mniejszy wpływ napewno niż alkohol.Jak niebędziesz przesadzał czyli raz na 2 tyg to myśle że nic wielkiego się nie stanie.Tym bardziej że po marichuana chce się jeść i to bardzo :)

Wszystko jest dla ludzi ale z głową!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 718 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12789
"Marichułana"...Ty już więcej nie pal

Zdrówki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 143 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7556
Samowar ma racje , dla kazdego cos innego , np mi nie szkodzi lubie palic , pale i sie tym nie przejmuje , jak rowiez inne nielegalne podobno rzeczy.......Co niektorym bialko nawet szkodzi wiec sam widzisz ...

Szacunek sie liczy.....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 12853 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43228
marihuana w pewnych ilościach leczy ale niema co z nią przesadzać szczególnie z taką od dilera bo jest nasiąknieta kupą chemikaliZmieniony przez - zakrześ w dniu 2005-02-02 06:55:03

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 6889 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 100566
a co ty rastamanów nie widziałeś nigdy palą to zielsko i palą i wszyscy chudzi strasznie i słabi jeszcze nigdy nie widziałem przypakowanego rastamn

jak na masie to już piwo lepiej skinheadzi pija go litrami i skinów byków spotkać

nieno ja tam uważam że jak ktoś neijest zawodowcem to jak niepali i niepije zadużo to nie ma się co bać a jak ci spadnie mięsnia gram to przeciez nie koneic świata
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 182 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1056
Tylko nikt nie napisał że marichuana zamienia mózg w jedno wielkie gówno...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta a odstepstwa

Następny temat

Po treningu

WPC