SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

schemat zywieniowy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2571

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 165
Witam. Prosze szanowne grono kolegów i koleżanek o podpowiedz w temacie żywienia. Wracam po dłuższej przerwie na siłownie. Cykl dnia z racji wykonywanego zawodu i obowiazków domowych wymusza na mnie wieczorne godziny treningowe /21godzina i później.../Schemat dzienny żywienia mniej wiecej wyglada tak samo :
- 7.00 sniadanie
- 11.00 drugie sniadanie
- 16.00 obiad
- 20.00 kolacja

Plan treningowy siłowy 3 dniowy /poniedziałe,środa i piatek/ z wtorkowym bieganiem.
Niestety zajecia dodatkowe dzieciaków wymuszaja na mnie późnowieczorne godziny ćwiczeń a co za tym idzie rezygnacja z kolacji przed treningiem /od obiadu do godziny 20.00/.Nie lubie się objadac przed wysiłkiem a dodatkowo zalezy mi na zrzuceniu małego 'bebna' w okolicy brzucha ;)
Suplementacja kreatyna i odżywka białkowa.
Z racji harmonogramu dnia chciałbym okienko zywieniowe od spozycia obiadu do treningu wypełnic odzywka , którą mógłbym spozyc poza domem i po powrocie od razu na sale treningowa.
Zastanawiam sia nad jakimś bulkiem /weglowodany + białko/ a po treningu białku + kreatyna....
Metabolizm mam szybki , średnia budowa ciała , 176cm wzrostu i jakies 78kg masy.
Przerwa w ćwiczeniach prawie roczna.Wczesniej suplementacja kreatyna i białkiem + zrównoważone posiłki.Ale cykl dnia był inny i treningi konczyłem o 20.00 i potem jadłem normalny posiłek.Efekty ćwiczen i diety były widoczne ;)
Prosze o podpowiedzi.
Pzdr!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75963 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754461
Nie wnikam w to co uwzględniłeś. Wliczać należy tę aktywność, która będzie wykonywana. Nic więcej ani mniej. Teraz wynik wydaje się bardziej sensowny.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Ok , a teraz napisz jak wyglada Twoje zapotrzebowanie kaloryczne i jak rozlozyleś makroskładniki w diecie .


Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2017-10-27 14:12:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 165
Niestety ,przyznam sie szczerze, nie robiłem wyliczeń...Witaminy, owoce i jedzenie w miare regularnie.pzdr!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1952 Napisanych postów 13710 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 249865
palek_pl
Niestety ,przyznam sie szczerze, nie robiłem wyliczeń...Witaminy, owoce i jedzenie w miare regularnie.pzdr!
tak wiec po co Ci bialko ktore bierze sie wg brakow w diecie i kreatyna?brakuje Ci podstaw a martwisz sie o godziny posilkow ktore maja male znaczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
No to zacznij od podstaw , bez tego sama odżywka się nie sprawdzi .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie ma sensu ładować w siebie odżywek bez znajomości swojej diety.
Mowa tutaj o podaży kalorii, makroskładników, składników regulujących etc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 165
Dzieki wszystkim za odpowiedzi.pzdr!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Skoro nie wyliczyłeś zapotrzeowania, warto byś zrobił to tym sposobem : https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 165
Witam.Zrobiłem szybki bilans i przy obecnym planie treningowym zapotrzebowanie wyglada nastepujaco :

2931 kcal
15% białka: 440 kcal = 110 g
55% węglowodanów: 1612 kcal = 403 g
30% tłuszczu: 880 kcal = 98 g

BMI mam idealne.

Na innym kalkulatorze wyszło , że dziennie dostarczam około 1400÷1600kcal przy obecnym trybie życia ...wiec mam za mało a odpada mi kolacja przed treningiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Czy możesz obliczać nie kalkulatorem, a wzorem, który jest bardziej dokładny?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 165
(BMR) metodą Harrisa-Benedicta
66 + [13,7 x masa ciała (kg)] + [5 x wzrost (cm)] - [6,76 x wiek (lata)]
Daje 1810 kcal

(BMR) metodą Mifflin-St Jeor
[9,99 x masa ciała (kg)] + [6,25 x wzrost (cm)] - [4,92 x wiek (lata)] + 5
Daje 1675 kcal


(BMR) metodą Katch-McArdle
370 + (21,6 x masa mięśniowa ciała w kg)
Daje 2035 kcal

Bądź tu mądry....
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tłuszcze - mieszanie, łączenie, przechowywanie

Następny temat

Plan żywieniowy - redukcja do oceny

WHEY premium