SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

słaba psychika strach przed bójką atutem ?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28035

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 180 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1231
Wark ale jak wstają to za drugim razem nie uzywam liscia tylko mocniejsze działa wytaczam tak zeby juz nie wstał albo naprawde mu sie odechciało. Słuchaj nawet ludzie z najmocniejsza psychika kiedys odpuszcza, to kwestia czasu. Słaby są takie przykłady jasne ze tak ze przychodza z kolegami wtedy poprostu trzeba uzyc swoich kolegów. Ja na swoich nie narzekam :) chociaz rzadko sie nimi bronie. Naprawde w sytuacjach kiedy jestem sam a napastników kilku.

Pozdrawiam

Kto nie próbuje, nie wygraywa....

"...Czasem zeby pójść do przodu trzeba zrobic krok do tyłu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 180 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1653
Ja dałem przyklad też mam swoich kolegów :) Ale niewiem jak tak mozna robić jeden się stara żeby nie być pomiatanym a inni ich wykorzystują .. ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 180 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1231
No jasne ze tak mnie tez to smieszy.

Kto nie próbuje, nie wygraywa....

"...Czasem zeby pójść do przodu trzeba zrobic krok do tyłu..."

...
Napisał(a)
Usunięty przez wilk80 za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 98 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 4285
...
Napisał(a)
Usunięty przez pinecone85 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 83
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1245
Do samoobrony dobre byłoby Muay Thai. Więcej się trzeba tylko przyłożyć na techniki bokserskie, żeby mieć torpedę w łapie, i wtedy w tej pierwszej sytuacji gdybym miał trening bokserski(sparingi przełamują strach, jak już dostawanie po mordzie przejdzie do codziennej normy, tak samo jak lanie kolesia w ringu czym popadnie, to raczej nie będzie problemów z psychiką:P), to w tej sytuacji w barze to ja nie wiem co bym zrobił temu kolesiowi jak byłby ode mnie mniejszy... Tak bym mu ryj przerobił że uciekłby z tego baru i nigdy nie wrócił. Albo wystarczy czasem jeden mocniejszy cios, żeby koleś sobie dał siana. Dobry prawy sierp i jak koleś zobaczy, żeś mu prawie łeb urwał to nie będzie ryzykował. Techniki nożne z Muay Thai też się przydają. Nie mówie tutaj o jakiś okrężnych kopnięciach, ale np. sam prosty Fronkick, z twoim wzrostem będzie silny jak cholera, jak trafisz w głowę to jest K.O. połączone ze złamaniem nosa i wybiciem zębów. Co do drugiej sytuacji to się bierze nogi za pas, kolesie są niżsi - krótsze nogi, wolniej biegają i pewnie nasterydowani więc organizm jest wyniszczony i długo za tobą nie pobiegną, zapewne jeszcze palą fajki więc, nie mają szans w gonitwie. Ja sam osobiście trenuje Judo, ale mam wrażenie, że nie jest zbyt skuteczne ulicznie, bo w 80% rzutów trzeba mieć za co złapać, a obciążenia działające na ubranie są gigantyczne, każdy ciuch się podrze, a nie podniosę go i nie rzucę o glebę, a pozostałe 20% też jest potwornie ciężko zastosować na ulicy, już o wiele lepiej jest kolesia trzasnąć z ręki nawet bez podstaw bokserskich, chociaż siła rzutu jest większa od najsilniejszego ciosu jaki jesteśmy w stanie wyprowadzić, dobry rzut boli potwornie i odbiera dech więc koleś na dobre 0,5-1 minutę jest wyłączony z bójki i nawet nie jest w stanie się podnieść.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Zychu01:

Wybacz, ale zgodnie z profilem jesteś uczniem gimnazjum. Można wiedzieć, gdzie zdobyłeś swoje doświadczenie w kwestii walki ulicznej i samoobrony?

Tak bym mu ryj przerobił że uciekłby z tego baru i nigdy nie wrócił.

Za to wilk80 pewnie dałby Ci bana ostrzegawczego (na tydzień). Ten dział nie jest od "napinania się". Bez urazy.

Wypowiadasz się zasadniczo rozsądnie (i poprawnie pod względem pisowni, brawo! ), ale jednak wydaje mi się, że udzielasz rad odrobinkę na wyrost.
...
Napisał(a)
Usunięty przez pinecone85 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1245
...
Napisał(a)
Usunięty przez pinecone85 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Więc ogólne doświadczenie akcja -> reakcja(co się może stać jak zrobie to albo to) mam.

Wiesz, wydaje mi się, że gimnazjum a walka o pieniądze/zdrowie/życie w knajpie czy na ulicy to jednak nie ta skala.

Chłopek ma przewagę bo jest wysoki, jak jesteś wysoki możesz kopać z mniejszym ryzykiem bo niżej podnosisz nogę,

Pachnie mi to teoretyzowaniem... Z jednej strony-wyższy gość niżej podnosi nogę-a z drugiej, z racji swojego wzrostu, ma wyżej środek ciężkości. Będziemy się licytować, czy może użyjemy wzorów fizycznych/rachunku prawdopodobieństwa...? Ulica, z tego co mówią ludzi "obici", potrafi być tak niebezpieczna-bo jest nieprzewidywalna. Wszelkie dywagacje na ten temat mijają się z celem.

Być może to dlatego, że chodzę ledwo 3 miesiące, ale jednak mam za sobą ok. 30 randori(pewnie nawet więcej) i już jakąś skuteczność powinienem przejawiać:P

Po trzech miesiącach? Skuteczność? Weź mnie chłopie nie osłabiaj Po takim czasie to Ty może znasz podstawy miękkiego padania. Zaznaczam-PODSTAWY Nawet pady ludzie szlifują przez lata, a co do piero techniki.



I jeszcze jedno-może ktoś łaskawie poprawi tego "orta" w tytule wątku?

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2007-01-28 12:09:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowa stronka www.proksa.pl

Następny temat

MISTRZOSTWA POLSKI W JUDO 2006

WHEY premium