SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rzezba - trzy slowa do prowadzacego ;)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1317

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 727
Witam wszystkich :) ponizej mam pare pytan odnosnie treningu na rzezbe, do ktorego planuje niebawem przystapic. moj staz treningowy to pol roku z gorka. do tej pory walilem mase, wiec moze niektore pytania beda sie wydawac glupie ale to ze wzlgedu na kompletny brak doswiadczenia w tym rodzaju treningu ;)

troche o sobie. waze 84kg, mierze 180cm wzrostu, klatka 103cm, biceps 37cm, talia 92 :/ (jak zaczynalem to wygladalo to kl. 97cm, biceps 33cm, talia 84cm).

Golym okiem widac ze w sadlo poszlo mi spoooro. w zasadzie to gdyby nie opona w okol brzucha to cisnalbym caly czas mase. wiem ze mozna probowac ja zlikwidowac (zwiekszenie areobow) i stosowac caly czas trening na mase, ale jednak to chyba zbyt trudne dla mnie, a i przy okazji chcialbym odtluscic lapke i zaakcentowac cus niecus ;)

Ok pierwsze pytanie to rodzaj cwiczen. wiem ze przy treningu na rzezbe wskazene jest uzywanie maszyn, ale...moja silownia posiada same podstawy, maszyn praktycznie brak. wiec co mam robic, stosowac te same cwiczenia (np plaska, skos, sciaganie drazka, wyciskanie na barki) jedynie ze zmniejszonym ciezarem i wieksza iloscia powtorzen ?

Ile powtorzen na serie ? 12-18 czy moze dac powyzej 20 ? stosowac progresje (tak robilem na mase) czy regresje ? dobierac obciazenie tak zeby ostatnie powtorzenie bylo wykonywane ostatniem sil (tak robielm na masie) czy zostawiac troche luzu ? czy powtorzenia wymuszone w wypadku treningu na rzezbe maja w ogole sens ?

Kwestia sadla. Zamierzam biegac ok 30 minut codziennie rano, ale.....biegac zupelnie na czczo czy moze wcisnac w siebie porcje bialka, aby miesie nadto sie nie spalily (w jakims temacie ktos sugerowal ze jest to wskazane w wypadku treningu interwalowego, czy tak samo jest z normalnym bieganiem ?).

procz rozmaitych brzuszkow na silowni, bede codziennie w domu wykonywal taki oto trening http://pl.

wiem ze to ma na celu glownie budowe miesnia a nie spalanie tluszczu, no ale coz...chyba nie zaszkodzi ?

trening na rzezbe powinen odbywac sie z 6 razy w tygodniu ale niestety tyle nie dam rady czy jesli bedzie intensywniejszy ale jednak 4 razy w tygodniu to obnizy to jego efektywnosc ?

ile optymalnie powinien taki trening ? (w tygodniach) nie chce sie za bardzo spalic ;) poza opona wokol brzucha rzecz jasna :)

z gory dzieki za odp na choc czesc nurtujacych mnie pytan

ps. tak, wiem o diecie ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 214 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1029
moja wiedza muwi tak wejdz na wyszukiwarke i wpisz sobie trening na rzezbe ...ja na Twoim miejscu jeszcze bym pocwiczył na SIŁE bo zapewne silny nie jestes a RZEZBE TO mozesz zrobic małym ciezarem b duzo powt na serie i przerwy miedzy seriami do 30 sec.to chodzi o to zebys jak najwieksza ilosc tłuszczu spalił


pozdr..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 162
Ta jak ci wiedza mówi <<<< MÓWI no to jest duża
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 682 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14788
Trening rób normalny(tak jak na mase), ale dieta musi mieć ujemny bilans(to podstawa) i do tego dorzuć aeroby/ HIIT lub to i to ale HIIT w nietreningowe rób...
Nie ma czegoś takiego jak trening na rzeźbę, to kwestia diety...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
trening na rzezbe powinien opiereac nie na duzych ilosciach powtorzen
poczytaj w atlasie cwiczen sam pozcatek- tam masz opisane rodzaje treningow i o co w nich chodiz
pzdr.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
Golym okiem widac ze w sadlo poszlo mi spoooro. w zasadzie to gdyby nie opona w okol brzucha to cisnalbym caly czas mase. wiem ze mozna probowac ja zlikwidowac (zwiekszenie areobow) i stosowac caly czas trening na mase, ale jednak to chyba zbyt trudne dla mnie, a i przy okazji chcialbym odtluscic lapke i zaakcentowac cus niecus ;)
no przy 37 masz co akcentować !! masz wogóle dietę ?? bo jak na moje to sie upasłeś i tyle

Ok pierwsze pytanie to rodzaj cwiczen. wiem ze przy treningu na rzezbe wskazene jest uzywanie maszyn, kto Ci to powiedział ?? ale...moja silownia posiada same podstawy, maszyn praktycznie brak. wiec co mam robic, stosowac te same cwiczenia (np plaska, skos, sciaganie drazka, wyciskanie na barki) jedynie ze zmniejszonym ciezarem i wieksza iloscia powtorzen ? poczytaj najpierw o zasadach rzeźby

Ile powtorzen na serie ? 12-18 czy moze dac powyzej 20 ? stosowac progresje (tak robilem na mase) czy regresje ? dobierac obciazenie tak zeby ostatnie powtorzenie bylo wykonywane ostatniem sil (tak robielm na masie) czy zostawiac troche luzu ? czy powtorzenia wymuszone w wypadku treningu na rzezbe maja w ogole sens ? o boże

Kwestia sadla. Zamierzam biegac ok 30 minut codziennie rano, ale.....biegac zupelnie na czczo czy moze wcisnac w siebie porcje bialka, aby miesie nadto sie nie spalily (w jakims temacie ktos sugerowal ze jest to wskazane w wypadku treningu interwalowego, czy tak samo jest z normalnym bieganiem ?). coś mi się wydaje, ze nie dasz rany na czczo

procz rozmaitych brzuszkow na silowni, bede codziennie w domu wykonywal taki oto trening [pl.

wiem ze to ma na celu glownie budowe miesnia a nie spalanie tluszczu, no ale coz...chyba nie zaszkodzi ?

trening na rzezbe powinen odbywac sie z 6 razy w tygodniu - kolejna uwaga wyssana z palca ale niestety tyle nie dam rady czy jesli bedzie intensywniejszy ale jednak 4 razy w tygodniu to obnizy to jego efektywnosc ? efektywność rzeźbienia zależy od diety i aerobów

ile optymalnie powinien taki trening ? (w tygodniach) nie chce sie za bardzo spalic ;)- to kup krem z wyższym filtrem poza opona wokol brzucha rzecz jasna :)

z gory dzieki za odp na choc czesc nurtujacych mnie pytan

ps. tak, wiem o diecie ;) - nie sądze

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1089 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12061
chomson - większość tych pomysłów jest wyssana z... Atlasu ćwiczeń...

efc
ja bym Ci proponował zrobić tak:
trening masowo siłowy, najlepiej fbw
dieta minimalnie na plus ale
dodatkowe aeroby, najlepiej HIT
jak jest $, to może jakiś antykatabolik chociaż

i nie przesadzaj z tą redukcją, bo nic z Ciebie nie zostanie

mundur niebieski, orzeł żelazny, zabiłeś dziecko, jesteś odważny...
nie odpowiadasz za swoje czyny, polska policja to sk***ysyny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1588 Wiek 39 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16577
ale ja nigdy nie powiedziałem że atlas ćwiczeń nie zawiera błędów !!

Gdzie jest Bóg, chyba na urlopie, na niego też mieli kartotekę w UOP-ie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

duze ciezary bez rozgrzewki-moj kolega

Następny temat

Prosba

WHEY premium