SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rekordy poczatkujacego i problem z przysiadem

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1494

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 344 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7060
Witam wszystkich !

Cwicze w domu od 3 miesiacy- na poczatku to bylo takie machanie 15 kilowa sztanga na wszystkie sposoby(program z internetu ale jakos sie go nie trzymalem) i to dosc nieregularne a od 4 tygodni ACT(od razu 3 obwody a po tygodniu 4) - zestaw na sama sztange.
Problem w tym ze na moją sztange mozna zalozyc maksymalnie 50 kilo betonwych krazkow. Wybralem sie wiec z kolega na silownie (nie bylo gim-mastera wiec nic nie zaplacilem) zeby sprawdzic swoje rekordy

oto one:
wyciskanie na plaskiej 67,5kg
przysiad 95 kg
martwy 120 kg
jak to oceniacie??? czy to dobrze na poczatek ??mam 19 lat i ... e zreszta wymiary sa w profilu

czy sadzicie ze 2,5 kilo dodatkowej wagi to dobry wynik??
oraz znaczna poprawa definicji of course

mnie to bardzo zadowala ,chociaz w przysiadzie moglem zrobic 100kilo ale rozgrzewke dalem za mocna i juz nie mialem sily poza tym nogi by jeszcze mogły ale nie moglem wyprostowac plecow. Tzn wygladalo to tak ze nogi, tylek szły w góre ale tułow zarazem przechylał sie do przodu .... (nie stracilem rownowagi ale przyjmowalem pozycje jak do skłonow "dzien dobry" tylko na ugietych nogach)

Czy jest tu jakis błąd w technice??? Poradzcie jak to zrobic zeby sie nie przechylac przy duzym obciazeniu ??? Jakos zalezy mi na tym gdyz bardzo lubie robic przysiady

skupuje motywację, tylko ilości hurtowe :>>

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Nie ma możliwości nie przechylać się przy za dużym obciazeniu- bo jeśli obciązenie jest ZADUŻE TO JEST....ZA DUŻE-PROSTE.

Wzmocnij plecy i przede wszystkim CHYBA COŚ CI SIĘ POMYLIŁO- PO TAK KRÓTKIM CZASIE SZUKASZ REKORDÓW??
PROSTA DROGA DO KONTUZJI...

Jeśli zależy Ci na zmaksymalizowaniu efektów treningowych oraz ukierunkowaniu swoich wysiłków-

ZAPRASZAM do udziału w akcji "Trenuj z nami CYKLICZNIE"

TUTAJ MASZ WSZYSTKO PODANE NA TACY-TYLKO TRENUJ, JADAJ I ODPOCZYWAJ, NO I...PATRZ W LUSTRO

https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=102412

http://www.kulturystyka.pl/artykuly/120


Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Czytaj i pytaj:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Albo oglądaj i ucz się http://www.kulturystyka.pl/atlas_cwiczen-michail/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 958 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17700
Zgadza się.
Co do samego przechylania do przodu w trakcie fazy pozytywnej przysiadu, to można to zniwelować przez ułożenie sztangi dalej od szyi. Ściągnij łopatki i wąskim chwytem złap sztangę tak, aby leżała na tylnich barkach. W ten sposób przeniesiesz środek ciężkości całego zestawu centralnie na stopy i nie polecisz w przód. Trójboiści robią podobnie.
Pozdrawiam!

Pecuniae imperare non servire oportet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 344 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 7060
eeeeeeeeee niesprawiedliwi jestescie na pewno pamietacie sami jak zaczynaliscie to tez chcieliscie sprawdzic wasze mozliwosci i jak dla mnie to nie ma w tym nic dziwnego. A pozatym:
1. moge wreszcie wpisac cos w moim profilu,
2 jak sie kolega spyta ile biore na klate to powiem tyle a tyle i nie sklamie (nie wyjde przy tym na glupka - trenuje juz chociaz niech bedzie ten miesiac i co nie wiem ile moge wycisnac??)
3.znam swoj CM do powiedzmy wyciskania i to pozwoli mi oszacowac ile mam mniej wiecej zalozyc zeby zrobic 8 czy 10 powtorzen,
4. bede mial jakis punkt odniesienia: czy wzrosła moja sila) no bo jesli sprawdze swoje maksimum za 2 miesiace to bede wszystko wiedzial

oczywiscie nie mowie zeby sprawdzac swoje maksima co trening bo to jest bez sensu i to moze grozic kontuzja

poza tym chociaz mam to 172 wzrostu to w koncu mam tez 19 lat , w tym wieku to juz raczej nie urosne i moje kosci sa ukształtowane (poza tym od malego pije mleko i to chyba przez to nigdy sobie nic nie zalamalem ani nie skreciłem a byly ku temu okazje), poza tym waze duzo wiecej niz nie jeden z tych co maja ponad 180 wzrostu i sa w dodatku duzo mlodsi i jak dla mnie to oni sa bardziej podatni na duze obciazenia

Michail pozatym to znam malo ludzi ktorym zalezaloby na rekordzie w ... przysiadzie, koledzy to tylko klata i klata. Ba wiekszosc to nawet nog nie robi. Zreszta co to za obciazenie 100kg w przysiadzie ty pewnie robisz serie z duzo wiekszym
Wiem ze nie popierasz brania sie za rekordy osoby z niskim stazem ale zauwaz tez ze te rekordy sa proporcjonalne do stazu
Poza tym masz racje ze nic na sile i tak tez robilem jak sie zaczynam pochylac to koniec - koledzy zdejmuja sztange i koniec bicia rekordow.

Stodolar - wlaśnie o taka odpowiedz mi chodzilo Na pewno sprobuje ... z lżejszym obciążeniem. Dopracuje technike i sadze ze za 2 miesiace 100kg padnie
Widzialem wlasnie jak to robia trojboisci - ich plecy (głowa , szyja) sa az odchylone do tylu ale jakos nie pomyslalem zeby cos takiego zrobic
Wielkie dzieki


Pozdrawiam

skupuje motywację, tylko ilości hurtowe :>>

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rękawiczki MAD MAX

Następny temat

na sile

WHEY premium