SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rehabilitacja po urazie stawu skokowego

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14569

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20
Mialem zlamany wyrostek boczy stawu skokowego i oczywiscie skrecenie. 6 tygodni w gipsie.
Kiedy zdjeli mi gips lekarz nie dal mi skierowania na zadna rehabilitacje, tylko stwierdzil ze mam zaczac chodzic.
Troche to trudne po 6 tyg. w gipsie. Miesnie lydki bardzo zanikly.
Znalazlem kilka cwiczen, na razie wykonuje: wzmocnienie miesni lydki i rozruszanie stawu.
Czy taka rehabilitacja jest wystarczajaca? Chcialbym chodzic za 2 tyg. Mam 27 lat i licze ze pouzywam tej nogi jeszcze co najmniej pol wieku. Czy zabiegi przy uzyciu roznych magicznych maszynek sa niezbedne czy jedeynie przyspieszaja powrot do zdrowia?
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 84 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1091
Radzę ci narazie nie ćwiczyć !!! Bo twoja noga jest ponetna na kontuzję . Proponuję zaopatrzyć się w "MASAŻER WODNY " kosztuje ponad 100 zł , jak oczywiście chcesz przyspieszyć powrót do zdrowia . Pozdrawiam .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 20
ktos z rodziny ma taki gadzet, wiec nie ma problemu
teraz tylko co dalej?
ile razy dziennie? jak dlugo pojedynczy masaz? przez ile dni?
i co pozniej?
czy bol w okolicach piety przy probie obciazenia stopy lub mocniejszego zgiecia na siebie jest normalny po takim urazie czy 6 tyg. w gipsie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 49 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2313
rowniez mialem 6 tyg. gipsu, ale u mnie nie mialem zlamania.
Ja chodzilem na rehabilitacje juz jak mialem gips na nodze. Mialem wycieta taka klape w gipsie. Podzczas gipsu mialem magnetronik i takie plytki do nogi przykladane,nie wiem jak to sie nazywa. Po gipsie dalej to mialem + masaz wodny. Pierwszy tydzien chodzilem o jednej kuli. Pozniej bylo juz wszystko ok. Bol przy stopie jest normalny. Wydaje mi sie ze mozesz miec jakies zakrzepy jeszcze. jak sciagnolem gips to mialem sina i lekko spuchnieta noge jeszcze.
Jak robisz masaz wodny to na poczatek ok.10min, pozniej zwieksz do 15. Mi tak lekarz kazal.
Powrotu do zdrowia zycze.
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3
Jesli mialem zwichniete dwa stawu kolanowy i kostowy to ile moze potrwac rehabilitacja?? Powiedziala mi doktorka ze prawdopodobnie bedzie robic mi punktacje i o co w tym chodzi??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gula na mostku

Następny temat

Niski wzrost - czy ja rosne?

WHEY premium