SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja LOW CARB PROŚBA o sprawdzenie obliczen

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5567
Witam. Od dzis przez nastepnym miesiac zaczynam redukcje. Mam 18lat 76kg wagi i 178cm wzrostu. Poziom mojego tłuszczu to cos okolo 20%. Trenuje boks dlatego przydaloby mi sie zrzucic zbedny fat, ale rowniez chcialbym zeby uwidocznily sie miesnie brzucha ktore czuje pod tłuszczem.Wybralem diete low carb.

Chce was zapytac, który ze sposobów obliczenia zapotrzebowania kalorycznego jest własciwy ?

1. Waga przyjeta to 76kg czyli ta z wagi a wiec :
BMR po obliczeniach = 1966
TEA +EPOC / 7dni = 264
NEAT = 300
+ termiczne pozywienia = ZAPOTRZEBOWANIE 2800kcal
i wtedy białka 2g na kg suchej = 112 wegli = 100 tłuszcze reszta
Czy moze wersja druga
2. Waga to 76kg - 20%fatu = 56kg suchej masy
BMR = 1766
TEA + EPOC/7dni = 264
neat=300
+ termiczne = ZAPOTRZEBOWANIE 2560kcal
wtedy
b 2g/kg = 112 = 448kcal
w max 100g = 400kcal
t 2560 - 848 = 1712kcal .. 1712kcal/9 = 190g tłuszczy

który sposob jest poprawny ? spotykalem sie juz i z tym i tym. Korzystajac z kalkulatora na stronie potrenigu.pl w ogole mi wyszlo jeszcze wieksze zapotrzebowanie 3000kcal
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Kalkulatorami sie nie sugeruj.

Nikt nie wie, czy jest poprawnie, czy tez nie. Wyjdzie w praniu. Znaczenie ma takze fakt, jak jadales do tej pory. probuj z wyzszego pułapu i ewentualnie tnij kcal, jak nie bedzie spodziewanych efektów.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5567
do tej pory nie patrzylem co jem zdazalo sie wszystko byly dni z kebabem byly dni z kfc a byly dni 1400kcal. Mysle ze zaczne od 2400kcal i bede patrzyl jak na to reaguje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uderzanie młotem o oponę

Następny temat

co po cyklu kreatynowym??

WHEY premium