SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja + HIIT (+ ew sila)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 897

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 43 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 534
Panowie. jestem zupelnie poczatkujacy w cwiczeniach, co nie znaczy ze znalazlem to forum i z buta pisze ten temat. Nie, poczytalem to i owo ale nie

do konca wszystko moge znalezc. Jesli mozecie, prosze o pomoc w pewnych kwestiach.

Jak w profilu - nigdy nie chodzilem na silownie, nie cwiczylem w domu.. ale to nie znaczy ze jakos jestem strasznie zapuszczony czy cos. Regularnie

chodze na basen, raz (w porywach dwa) pilka z kumplami, dieta tez nie byla jakos straszna dla zdrowia ale od tygodnia mniej wiecej juz odzywiam sie

naparwde zdrowo i jem co trzeba, ile trzeba i keidy trzeba (takze o diete mnie nie pytajcie, ten temat zglebilem powiedzmy i nie ma co dalej o nim

mowic).

Generalnie na pierwszy rzut oka nie wygladam na taka wage, wydaje mi sie ze moje cialo jest poprostu zbite na czuja mowiac. Oponka troche jest, noga

tez nie najchudsza.

J.w. napisalem, chcialbym zrzucic wage (osiagnac kolo 73 kg), poprawic szybkosc i wydolnosc. Jesli chodzi o te dwa ostatnie aspekty - zaczalem

trenowac HIIT co drugi dzien z cyklem 10/30 x 5. Przeczytalem ze w pierwszym okresie swojej przygody z cwiczeniami, nalezy tak jakby, przygotowac

cialo (miesnie) do wysilku za jakis czas. Innymi slowy nie zalecane jest od szczala dzwiganie sztangi i etc. Dlatego zainteresowal mnie , znaleziony

we FAQu trening XXXXX dla poczatkujacych jako trening obwodowy. mowie - no to gid i ustalilem sobie ze co dwa dni robie HIIT a w dni miedzy HIITem

robei ten wlasnie trening obwodowy. Zdaje sobie sprawe ze ten trening raczej malo podziala na redukcje (wyczytalem gdzies ze mozliw spadek masy ciala

miedzy 1 a 2 %) wiec kiedys tzreba przejsc na aeroby nastawione na redukcje. moje pytania w tym momencie sa takie:

1) po jakim zamienic trening obwodowy na aeroby
2) czy basen lepiej uskuteczniac w dni z HIITem czy treningiem obwodowym
3) odesle mnie ktos do skutecznego treningu aerobowego (pod katem redukcji) mozliwy do wykonania w domu ? (nie koniecznie musi byc on bezsprzetowy

ale bez szalenstw - kompletnego astlasa pzreciez nie kupie, drazek tez odpada bo zywcem nie mam gdzoe go zawiesic, ale spzret typu jakas sensowna

lawka, hantle, rozpietki jest jaknajbardziej w zasiegu).

Przeczytalem gdzies rowiez ze dobrze dla samej redukcji robic rownolegle sile. (dla dobra sylwetki czyli rozumiem zeby nie zflaczec po redukcji).

Tutaj kompletnie nie wiem jak ruszyc co i jak, ale na czuje powiem ze na poczatej jesli chodzi o sile zalecany jest trening calego ciala tzw. FBW)
Ale jestem oglupialy bo ile stron, zrodel - tyle roznych treningow FBW. Pliss, jesli mozecie pomoc - bylbym bardzo wdzieczny.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 30

Waga: 85

Wzrost: 181

Cel treningowy: Redukcja, szybkosc, kondycja (ew sila)

Staż treningowy na słowni: 0

Uprawiane inne sporty: basen, pilka nozna (amatorsko)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): czytaj nizej

Dieta: zrownowazona

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
tommiyacht

na dobry poczatek masz tutaj wraz z gotowym planem treningowym

https://www.sfd.pl/FBW_do_oceny_:_-t742268.html

MIT 8 tutaj

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

i jak przeczytasz zadawaj pytania co zrozumiałes czego nierozumiesz ITD
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan dla żółtodzioba na początek.

Następny temat

Zwiększenie masy podczas przerwy

WHEY premium