SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

randori judo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1796
Mam pytanie(do osob trenujach i majach doswiadczenie) na jakich rzutach najlepiiej skupic sie na randori. Mam 180 i 75kg, wiec czesto walcze z nizszym,i wyzszymi i mojego wzorstu chodzi mi o to jakie rzuty starc sie wykonywac na wyzszych od siebie a jakie od nizszych i jak najlepiej w te rzuty wchodzic?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A trener tego na treningu nie mówił?
Dużo zależy od Twoich warunków fizycznych. Generalnie na randori staramy się robić wszystko, to nie są zawody i randori służy po to, żeby uczyć się wykonywać techniki ćwiczone na treningu podczas walki.
Ale generalnie na niższych od siebie zawodnikach możesz próbować robić wszelkie techniki z uchwytem z góry, wykorzystując przewagę zasięgu ramion i nóg: uchi-mata, harai-goshi, o-soto-gari, na przeciwnikach wyższych wszelkie techniki nożne i seoi-nagi wychodzą, o-goshi, tsuri-komi-goshi.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1796
Mowil mi wlasnie ze na wyzszych robic seoi nage i nozne techniki. mam tylko jeden problem zawsze. jak wchodze na np. seoi nage albo tai otoshi( i mi to nie wychodzi) czesto uke kontruje mnie na tani otoshi i to niestety skutecznie
jak sie przed tym bronic?
i co robie zle (zapewne jedna z tych rzeczy jest to ze niedostatecznie go wychyle ze tak powiem do przodu, ale moze cos jeszcez moze byc problemem?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Na randori ćwiczymy to, co chcemy używać na zawodach. Nie nasze najlepsze techniki, tylko te które poznalismy na treningu, umiemy wykonac je poprawnie kiedy uke sie nie broni, ale jszcze nie umiemy wejść do nich w prawdziwej walce. Warto próbować kombinacji. Ja ostatnio cwiczę harai - goshi i kiedy przeciwnik próbuje mnie obejśc - obracam się od niego i rzucam uchi-matę. A jak cie kontrują przy taio, to znaczy, ze nie wychylasz przeciwnika i masz za wasko nogi. Odstawiaj szeroko lewy łokiec od ciała i ciągnij przeciwnika cały czas po łuku w strone swojej lewej nogi, która odstawiaj jak najdalej w bok. I cały czas głowa od przeciwnika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Spróbuj na randori poczekac, aż przeciwnik zrobi krok do przodu prawą nogą i pociagnij go za prawy rekaw, kiedy postawi prawą stope na macie. On sie wtedy powinien sam wychylić, wtedy tylko zakrok i tai wyjdzie bez wysiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Krzyś - edytuj posty - nad wypowiedzią masz ikonkę z żółtą karteczką i ołówkiem, jak w to wejdziesz, to przejdziesz do edycji odpowiedzi

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

S.P. w Poznaniu

Następny temat

SEMINARIUM: taktyka walki nożem i maczetą (Krakow)

WHEY premium