SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

rampa, teoretyczno-praktycznie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 580

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 187 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 870
Witam, ustaliłem sobie taki trening, aby np. mając swój ciężar max 100kg dla 8 powtórzeń, wykonywac takie serie:

8x40kg

8x50kg

8x60kg

8x70kg

8x80kg

8x90kg (brak załamania mięśniowego)

w następnym tygodniu zwiększyć o 2,5kg wszystkie serie, a w jeszcze następnym o kolejne 2,5kg, by w 4 tygodniu osiągnac swój stary ciężar maksymalny

Druga opcja zakłada, że przy swoim cięzarze max 100kg dla 8 powtórzeń, ćwiczyć już w 1 tygodniu:

8x50kg

8x60kg

8x70kg

8x80kg

8x90kg

8x100kg (załamanie mięśniowe)

do oporu x75kg

do oporu x50kg

Tylko czy w następnych tygodniach uda mi się zwiększyć ciężary?

Wciąż nie wiem jakiej długości przerwy stosować. 2min? Moim celem jest nabranie masy, nawet jeżeli droga do tego wiedzie poprzez nabranie siły.

8 powtórzeń w każdej serii jest ok?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Może być mniej powtórzeń, jeżeli celem jest wynik na docelowe. 2-4 starczą. Od biedy np 80 kg można wziąć na strzał, czyli na raz.

Opcja progresji numer jeden.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan ćwiczeń dla 17 latka

Następny temat

Plan treningowy cel - spalenie tkanki tłuszczowej i przygotoanie miesni do masowki

WHEY premium