SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

pytanie o trening z podanego linku

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 749

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 202
Cześć jestem nowy na forum. Trenuje boks już jakieś 1.5 roku i chciałbym zacząć dodatkowo poćwiczyć w domu. Znalazłem taki trening
http://www.treningbokserski.pl/tag/trening-boks 
Mam kilka pytani:
- Czy Trening w domu dwa razy w tygodniu + treningu boksu w sekcji da jakieś efekty czy zwiększyć liczbę treningów w domu czy może taka zostać?
- Tam jest napisane że by robić do obwodowo i że jedna stacja ma trwać 30 - 60 sekund i nie jest nic napisane o odpoczynku czyli mam to wykonywać bez odpoczynku między stacjami a jeżeli odpoczynek ma być to ile?
- Czy jeżeli jest np napisane '' hantle, wznoszenia bokiem, przodem, ugięcia ramion do przodu, ugięcia ramion w tył(hantle do 5kg)'' to oznacza że te wszystkie ćwiczenia w jednej stacji czy każda oddzielnie?
- czy mogę wykonywać te treningi w nie opisane dni np w 1 treningu wykonuje w wtorek i czwartek w 2 środa i sobota a w 3 Wtorek i Sobota itd. Może być tak czy lepiej mieć ustalone dni?

Na razie tyle pytani jak będę miał jakieś jeszcze to napisze z góry dziękuję

łomot!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 202
odpowie ktoś ???

łomot!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 202
odświeżam!!!

łomot!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
- Czy Trening w domu dwa razy w tygodniu + treningu boksu w sekcji da jakieś efekty czy zwiększyć liczbę treningów w domu czy może taka zostać?

Głupie pytanie, da efekt. To jaką ilość treningu będziesz robić zależy od twojego stopnia wytrenowania oraz od czasu wolnego jakim dysponujesz.


- Tam jest napisane że by robić do obwodowo i że jedna stacja ma trwać 30 - 60 sekund i nie jest nic napisane o odpoczynku czyli mam to wykonywać bez odpoczynku między stacjami a jeżeli odpoczynek ma być to ile?

W obwodach można wiele opcji zrobić. Zazwyczaj jak ustawiam początkującym trening to daje im 30 sekund na max na danym ćwiczeniu po czym mają 30 sekund przerwy i znowu max na kolejnym ćwiczeniu. Im bardziej wytrenowana osoba tym mniejsze przerwy ewentualnie wydłużany jest też czas trwania stacji. Zrób sobie jeden trening obwodowy i zobacz ile wytrzymasz. Na takich ćwiczeniach myślę że wytrzymasz bez odpoczynku ewentualnie 10sek luzu pomiędzy stacjami.



- Czy jeżeli jest np napisane '' hantle, wznoszenia bokiem, przodem, ugięcia ramion do przodu, ugięcia ramion w tył(hantle do 5kg)'' to oznacza że te wszystkie ćwiczenia w jednej stacji czy każda oddzielnie?

Możesz robić po 10 powt na każdym i tak przez cały czas trwania stacji lub rozbić to na parę ćwiczeń.


- czy mogę wykonywać te treningi w nie opisane dni np w 1 treningu wykonuje w wtorek i czwartek w 2 środa i sobota a w 3 Wtorek i Sobota itd. Może być tak czy lepiej mieć ustalone dni?

Można mieszać

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 202
Bardzo ci dziękuje

łomot!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gorszy dzień?Jak sobie z nim radzicie?

Następny temat

Trening Aleksandra Emelianenki i Pudziana [25.08.11] (dubel z działu MMA)

Wiecej