SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sprzęt do domu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 965

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 256
witam wszystkich
jestem nowy na forum i jeśli pisze w złym dziale to proszę o przeniesienie
od jakiś 4 miesięcy zacząłem ćwiczyć w zaciszu domowym (atmosfera siłowni i godziny otwarcia nie pasują mi) moim celem było zrzucić parę kilo więc oprócz ćwiczeń przeszedłem na dietę i póki co waga leci powoli w dół
otóż ćwiczę na gumach oporowych i na małej powierzchni (około 2metry kwadratowe) staram się robić super serie i staram się żeby wszystkie mięsnie były przećwiczone w tygodni (3-5 dni treningowych zależy od czasu) wyczytałem w Internecie że do takiego treningu warto dołożyć ćwiczenia z masą własnego ciała wiec zacząłem robić pompki podciągnięcia póki co to staram się wyuczyć odruchu dobrej techniki
i chciałbym zainwestować w dodatkowy sprzęt na którym planuje na tym urozmaicić ćwiczenie na biceps triceps i plecy oraz nie mam w planach robić jakiś skomplikowanych ćwiczeń gimnastycznych (brak siły pod to oraz blokada psychiczna)
i moje pytanie co będzie lepsze kółka gimnastyczne czy pasy trx?
poręcze odpadają bo nie mam na nich po prostu miejsca
z góry dziękuje za odp
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 256
bardziej mnie ciekawiło czy w waszych miastach też są takie przeboje z kurierami czy to tylko u mnie w mieście
obciążenie te co znalazłem to mają średnice 31cm to chyba standard?
a do tego co kupiłem to sb zrobię jeszcze pasy podwieszane wyjdzie mnie jakieś 10 zł to i będzie do zrobienia podciągania australijskiego itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Jeśli już ćwiczysz z gumami czyli z dodatkoweym oporem to dokłądajac ćwiczenia z masą własnego ciała trochę się cofasz , skup się na rozwoju wiec cwicz nadal na gumach a najwyżej zwiększaj opór ( inna grubosć gumy , wiecej gum ) jełśi chcesz bardziej się rozwijać to zadne TRX tylko kup zestaw hantli regulowanych, jakiś gryf oraz drążek ( najlepiej sufitowy ) drążek w połączeniu z gumami daje nam super dodatkowe opcje jak chodzi o ćwiczenia a do tego mając cieżary zrobisz doskonałe treningi całego ciała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 256
problem z hantlami czy sztanga jest taki że zajmują dość sporo miejsca (mieszkam w małym mieszkaniu)
używam gum oporowych o różnym oporze póki co to są to dwa pierwsze opory gum z 4 które były w komplecie
pytałem się w innym miejscu oraz czytałem inne tematy to większości pisała że na gumach i hantlach w domu nic nie zbuduje ani siły ani sylwetki i trzeba albo iść na siłownie albo do tego co robię dorzucić kalistenike
oczywiście wiem o tym że w warunkach domowych nie będę wyglądał jak kulturysta itd i nawet nie chce tak wyglądać
to jak to w końcu z tym jest?



Zmieniony przez - desspoo w dniu 6/26/2022 10:34:45 AM

Zmieniony przez - desspoo w dniu 6/26/2022 10:48:36 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
desspoo

pytałem się w innym miejscu oraz czytałem inne tematy to większości pisała że na gumach i hantlach w domu nic nie zbuduje ani siły ani sylwetki i trzeba albo iść na siłownie albo do tego co robię dorzucić kalistenike
oczywiście wiem o tym że w warunkach domowych nie będę wyglądał jak kulturysta itd i nawet nie chce tak wyglądać
to jak to w końcu z tym jest?




Zmieniony przez - desspoo w dniu 6/26/2022 10:34:45 AM

Zmieniony przez - desspoo w dniu 6/26/2022 10:48:36 AM


Bzdury opowiadają bo w domu można zbudować piękne ciało , oczywiście zaczynając od gum i hantli do pewnego momentu możesz progresowac ale potem jak dokupisz więcej obciążenia ,ławkę ,stojaki i drążek to masz wszystko aby zrobić świetne ciało w domu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 256
jaki duży progres można zrobić przy użyciu gum hantli i drążka?
jeśli mam kupiony gumy oporowe 7-54 kg oporu to jakie obciążenie do hantli będzie dobre na początek?
oraz jakie ćwiczenia będą lepsze na hantlach zamiast gum?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Można dużo , ja ćwiczyłem 5 lat w domu na podstawowym sprzecie i zrobiłem bardzo fajną przemiane , później dokupiłem ławke i stojaki i było tylko lepiej , aktualnie cwicze od pandemii w domu bo nie mam czasu na siłownie i mam cały podstawowy sprzet o jakim mówimy plus wyciąg góra dół montowany do ławki i prase . Nie muisz kupowac całego sprzętu na raz ale jeśłi masz zapał i masz miejsce w domu to możesz sobie zakupić sprzet na narty ZERO gdzie każda rata miesieczna to jakbyś płacił karnet na siłownie , karnety mijają a sprzęt spłacony zostaje na lata a za 24 raty po 130 zł ( cena karnetów ) można mieć już super sprzęt do domu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 256
Akurat z miejscem u mnie gorzej
Miejsce na hantle gumy czy nawet i sztangę gdzieś pewnie znajdę gorzej na pewno z ławka i że stojakami wyciąg jak po kombinuje czlowiek to też pewnie znajdę
Czyli jesteś w podobnej sytuacji jak ja też nie mam zbytnio czasu a do tego ja nie mam ochoty na siłownię a czy złapie zapał do tego się okaże póki co celem jest zrzucić nad programowy tłuszcz i trochę wyrobić mięśnie
To widzę że trafiłem w dobre miejsce bo gdzie bym nie pytał to zawsze odpowiedź trzeba iść na silownie bo w domu nic nie zrobisz
W tej chwili robię od miesiąca trening na nowych gumach i w sumie wydałem na nie pół mniej niż na silownie a robię to samo
Przy posiadaniu gum lepiej patrzyć za hantlami czy jednak sztanga?
Do jakich ćwiczeń kolega poleca gumy zastąpić hantlami?
I czy na początku starcza 2x20 czy lepiej już coś większego patrzyć?



Zmieniony przez - desspoo w dniu 6/27/2022 8:59:13 AM

Zmieniony przez - desspoo w dniu 6/27/2022 9:10:43 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 256
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Osobiscie wolałbym zainwestowac na start w żeliwne obciążenia , przerabiałem doskonale temat cwiczeń w domu i o ile bitumiczne są tanie i to jest jedyny plus to w trakcie cwiczeń wychodzi że mają głownie minusy , są duz e, grubę , mało poręczne wiec mało ich ząłożysz na gryf ,z czasem zaczynają sie sypać i odkształcać a te łączenie gryfu to jest średnie rozwiązanie i o ile dla osób mocno poczatkujacych i kobiet taki zestaw może być ok to jeśli planujesz przygode na dłużej to lepiej dołożyć do zeliwnych i z czasem kupować same talerze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 256
Te bym chciał kupić na sam początek a później dokupywać juz SB żeliwnych
Bardziej to chodzi o to że tu mam cały komplet a ciężko znaleźć cos w rozsądnej cenie żeby było zeliwne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 33 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 256
Hantle żeliwne kupiony 2x20 i drążek też kupony
Dzięki za pomoc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wąska talia - jak trenować?

Następny temat

Drżenie mięśni w trakcie treningu

WHEY premium