SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przywitanie 60+

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6012

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12120 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
hunting1
No nie wiedziałem , że przysiady lepsze , więc spróbuję ,oczywiście sztanga na karku ? A z tym bieganiem to się zorientuję, bo jeszcze nie ogarnąłem tematu.
Sztanga na karku lub z przodu. Mi lepiej robi się na karku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam i ja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 42 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469
Nie rozleciał się tam w środku taki dupersztyl , moje wyrzucili a wsadzili sztuczny , he he na kontrolach strasznie się dziwili , że mi bark nie wypada , ale ćwiczenia obudowały go mięchem i nie wypada , tylko czasami chrupie no i od czasu do czasu ortopeda woli mi taki zastrzyk w bark(smarowidło )i jest ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22009 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627440
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 42 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469
W seriach to znaczy np. unoszenie sztangi 5 x po 10 i tak po kolei ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12120 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
hunting1
W seriach to znaczy np. unoszenie sztangi 5 x po 10 i tak po kolei ?
Tak.
Odpoczynek między seriami 1-2 minuty lub dłużej gdy tego potrzebujesz. Lepiej dłużej niż za krótko - dla budowy mięśni i siły (dla kondycji przerwy krótkie).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
ojan
hunting - co to za trening?
Też trenuję w domu na podobnym a może trochę gorszym sprzęcie.
Zapomnij o takich hasłach jak podwyższenie metabolizmu i czy wrażliwości insulinowej. Trening i jedzenie o mniejszej ilości tłuszczu oraz węglowodanów a większej ilości białka zmieni Twoją sylwetkę w Herkulesa z młodych lat (na starość nie był taki piękny ).


a nie lepiej by było jednak jeść świadomie, tyle ile potrzeba i takie produkty które podkręcają metabolizm i nie będą pogarszały wrażliwości insulinowej?
dla niektórych może to być za trudne, ale dlaczego ktoś kto ma ochotę bardziej świadomie jeść niż tylko to co mu podadzą ma nie spróbować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
kabo9


a nie lepiej by było jednak jeść świadomie, tyle ile potrzeba i takie produkty które podkręcają metabolizm i nie będą pogarszały wrażliwości insulinowej?
dla niektórych może to być za trudne, ale dlaczego ktoś kto ma ochotę bardziej świadomie jeść niż tylko to co mu podadzą ma nie spróbować?



Kabo to napisz jakie to produkty, bo dla niektórych to czarna magia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
może źle trochę sformułowałem zdanie, ale w sumie najbardziej mi chodziło o to żeby dokonywać dobrych świadomych wyborów i unikać produktów które mają zły wpływ na naszą przemianę materii, metabolizm, wrażliwość insulinową (czyli wybierać wszystkie inne )
żeby to poprawiać a nie pogarszać należy zadbać przede wszystkim o zdrowy tryb życia: jedzenie, trening, sen

do diety wybierać jak mniej przetworzone produkty, które pozwolą bardziej kontrolować poziom glikemii we krwi, czyli przede wszystkim węglowodany złożone, kasze, płatki, makarony i chleby pełnoziarniste, chude mięsa, zdrowe tłuszcze, ryby, zadbać o odpowiednią podaż Omega 3 i witaminy D3, odpowiednią podaż warzyw i błonnika

unikać cukru, syropu g-f, słodyczy, białej mąki i produktów z niej, dosładzanych produktów mlecznych, dżemów, produktów cukierniczych, słodkich napojów i dosładzanych soków, dosładzanych płatków śniadaniowych, tłuszczy trans, fast foodów, przetworzonych wędlin, tłustych mięs,

dodatkowo jak już będziemy mieli zdrową dietę to niektóre przyprawy i zioła pozwolą nam jeszcze podkręcić wrażliwość insulinową i są to:
berberyna, chili, bazylia, oregano, cynamon, imbir, kurkuma, zielona herbata, spirulina, owoce jagodowe

jeżeli zachowamy regularność w zdrowym odżywianiu, dodamy sporą ilość ruchu (trening siłowy, aerobowy) to tym samym organizm będzie nam łatwiej wybaczał jakieś wyskoki żywieniowe i wracał szybciej na właściwe tory
a jak będzie odwrotnie, czyli zdrowa dieta będzie wyskokiem do regularnego jedzenia śmieci to będziemy tylko pogłębiać problem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Kabo dzięki . Niby wszystko proste ale dla mnie to i tak Himalaje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót "emeryta" do formy

Następny temat

Służba zdrowia państwowa vs. prywatna

WHEY premium