SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przywitanie 60+

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6013

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 42 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469
Witam Szanowne grono, nie znalazłem działu powitalnego, a przywitać się należy , tak mnie uczono.
Do rzeczy , muszę zdecydowanie poprawić sylwetkę , bo jak widać zapuściłem się . Plan jest na 10kg w dół oczywiście. Dane i foto zamieściłem w moim koncie , nie wiem czy należy i tu powtórzyć. Wiek 61, 172cm, 93,4kg . Zawsze trzymałem wagę 82-85 kg , ale to było. Po obliczeniach wyszło mi , że teraz potrzebuję 2450kcal , b/t/w odpowiednio 190/275/66. Dietę na taki wagomiar już znalazłem na forum , więc nie będę powielał. Ćwiczę już kilka ładnych lat , ale ostatnio jakoś mi nie idzie , efekt odwrotny od planowanego. Mam w domu "siłownię" , tzn . ławeczka ( taka lepsza z regulacją wzniosu , modlitewnik, na nogi) , sztanga , hantle , drążek. Ćwiczę FBW co drugi dzień , w dni nietreningowe : ćwiczenia na brzuch i/lub bieg ok. 6km. Suple : bcaa,przedtreningówka teraz to pre-workut z K**, jakiś spalacz thermo , no i garść witamin , no tak w ogóle to używałem już sporo różnych supli. Ciężko się zastanawiam nad jakimś ćwiczeniem , które by mocno przyśpieszało metabolizm , ślubna zabrała mnie ostatnio na zumbę fitnes, no ale to jest jazda na zabicie zawodnika , a ja jeszcze nie mam wyczucia rytmu, to mało nie padłem, dziwne ale tam nie było chłopów , ale tempo i spalanie to tam jest super.
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12172 Napisanych postów 22010 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627444
Cześć.
Z cwiczen przyspieszających metabolizm - a raczej podkręcających tętno w trakcie wykonywania i chwilę po - to rozważ różnego typu obwodowe ala crossfit, HIT. Wybierasz np. 3 cwiczenia (preferencyjnie angażujące jak najwiecej grup mieśniowych) i wykonujesz określoną liczbę powtórzeń "na czas". Przerwa po obwodzie, i jedziesz następny.
Dla przykładu - np. 3 minuty na maxa na rowerku, 10 wycisnieć, 10 przysiadów. Przerwa. I znowu - starając sie pobić swój czas z pierwszego obwodu.Co tam fantazja podpowie...Tętno zapewnione.


Zmieniony przez - Paatik w dniu 2019-03-09 17:30:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2001 Napisanych postów 2999 Wiek 43 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 78076
Witamy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130945
hunting - co to za trening?
Też trenuję w domu na podobnym a może trochę gorszym sprzęcie.
Zapomnij o takich hasłach jak podwyższenie metabolizmu i czy wrażliwości insulinowej. Trening i jedzenie o mniejszej ilości tłuszczu oraz węglowodanów a większej ilości białka zmieni Twoją sylwetkę w Herkulesa z młodych lat (na starość nie był taki piękny ).
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Witaj.
Nie ma czegoś takiego jak przyspieszenie lub spowolnienie metabolizmu. Możesz np. polepszyć przemianę materii, poprawić wydolność, zwiększyć intensywnośc itp. .Co do np. zwiększenia intensywności Paatik już opisała. Jak będzie za ciężko możesz na początek skrócić po prostu przerwy między seriami i popracować w wyższym tętnie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Witaj . Ogólnie to waga nie jest tragiczna oczywiscie jeżeli współgra z reszta sylwetki. Ale poniżej 90 było by dobrze zejść. no ale przy takim udzie to nie bedzie łatwo

"Wzrost:
172 cm
Waga:
93 kg
Współczynnik BF:
36%
Obwód bicepsa:
37 cm
Obwód łydki:
37 cm
Obwód klatki piersiowej:
117 cm
Obwód przedramienia:
31 cm
Obwód bioder:
108 cm
Obwód uda:
90 cm

Obwód w pasie:
104 cm "
Zrzut z Twojego profilu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130945
jsdolan - 90 cm w udzie to pomyłka w pisaniu. Zdjęcia tego nie oddają a sylwetka na nich jest dosyć dobra.
Autor chce ją poprawić i to bardzo dobry pomysł.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
ojan
jsdolan - 90 cm w udzie to pomyłka w pisaniu. Zdjęcia tego nie oddają a sylwetka na nich jest dosyć dobra.
Autor chce ją poprawić i to bardzo dobry pomysł.


Janie przecież to był żarcik. Wiem ze to literówka i kibicuje każdemu kto dąży do poprawy sylwetki i ogólnej sprawności .
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 42 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469
Fakt udo to 60 , już koryguję. A co do treningu to mam dwa zestawy FBW:
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 42 Wiek 5 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469
Kurczę pstryknąłem to co nie trzeba i poszło wielkie nic , sorry.Więc zestaw A: sztanga 20kg 10x wspięcie na palce, 10x uginanie ramion stojąc,10x wyciskanie na ławce ukośnej, 10x uginanie ramion modlitewnik, 10 x nogi przód i tył na ławeczce(20kg), 10x wiosła hantle(każda po 10kg), 10x hantle stojąc uginanie ramion. To powtarzam 5 razy.
Zestaw B to:10x stojąc unoszenie sztangi do brody, 10x wiosła sztangą, 10x wyciskanie leżąc, po 10x nogi przód i tył, 10x leżąc wyciskanie francuskie do czoła, 10x przyciąganie sztangi leżąc przodem na ławeczce i to też 5 razy.Zestawy robię zamiennie.
Brzuch to :leżąc 30x wypychanie nóg do góry, po 30 leżąc kolano do łokcia, 30 spiętek leżąc,30nożyce poziome, 30 rowerek,30 x klęczenie na łokciach i przyciąganie kolana do łokcia ,leżenie bokiem i30x unoszenie tułowia, 30x bokiem kolano do klatki i 30x bokiem noga prosta i unoszenie w górę na maxa (oczywiście obie strony) i tak 4 serie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I ja witam na co będzie polowane?
A nogi przód i tył to uginania? No i brzuch to chyba będzie ze stali
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót "emeryta" do formy

Następny temat

Służba zdrowia państwowa vs. prywatna

WHEY premium