SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przysiady ze sztangą a ból karku

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 0
Cześć. Od jakiegoś miesiąca robię trening obwodowy. Było wszystko ok, aż pewnego dnia trener na siłowni zauważył jak robię przysiady ze sztangą i stwierdził, że biorę stanowczo za mało - 10 kg. Załadował mi jakieś 30 kg i kazał robić z tym. Sama ważę nieco ponad 50 i te 30 było dla mnie za ciężkie. Mimo, że mu mówiłam, że już wykonałam ćwiczenia na nogi i tyłek i ledwo się trzymam z tą sztangą to stał nade mną i naciskał bym robiła, bo "dam radę". No i zrobiłam, ledwo bo ledwo, ale teraz od kilku dni boli mnie okropnie kark. Na początku myślałam, że obiłam sobie po prostu wystające kręgi ale to chyba nie to, ból jest taki promieniujący i nasila się przy ruchu.
Czy ktoś kiedyś miał coś takiego po tego typu ćwiczeniach ? Czy poczekać aż ból minie całkiem zanim wrócę do ćwiczeń? A może iść do lekarza? Totalnie nie wiem co z tym zrobić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 537 Wiek 21 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 4267
Czy bol wzrasta podczas ruchu glowa, ogranicza go w jakis sposob? Forum to oczywiscie nie jest dobre miejsce na porady zdrowotne i najlepiej byloby udac sie do lekarza, jednak jeśli technika zostala zachowana to bylbym za tym, ze albo kaptury zostaly delikatnie naruszone przez nacisk, albo kręgi. Wątpię, ze to powazniejsza kontuzja, ale radzilbym udac sie do specjalisty.

DT: Po pełnej redukcji
Cel: Reverse i powolne wbijanie mięcha.

http://www.sfd.pl/[BLOG]_PoGGromca,_czyli_historia_chłopca_z_węglem_zamiast_zapałek-t1087550.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23462 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 94997
Zafunduj sobie porzadny masaż - jak nie pomoże to do lekarza.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do sprawdzenia ;)

Następny temat

Trening na mase do sprawdzenia

Fruzelina