SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przysiady ze sztangą - 2 możliwości?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3245

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
witam, chodzi mi o sprawę techniczną: nie mam stojaków do sztangi, dlatego zamiast wrzucać sztangę na barki, łatwiej robi mi się przysiady ze sztangą trzymając ją za plecami (w ten sposób,że przy wykonowaniu przysiadu sztanga "zwisa" pode mną, pod udami - przy ugietym kolanie). Czy to zmienia coś w zaangażowaniu danych partii mięśni? (bo na pewno zmienia wiele jeśli chodzi o mój biedny krzyż;)
O to samo chciałbym spytać jeśli chodzi o wspięcia na palce (łydki) - czy KONIECZNIE trzeba trzymać sztangę na barkach?A jeśli obciążyłbym się tak samo jak przy udach - trzymając ją za/przed sobą w opuszczonych rękach wzdłuż tułowia?
Dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1293 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7539
bardzo zwiekszasz nacisk na plecy

kiedy trzymasz sztange na barkach ciezar twoj i sztangi jest w jednej osi do podloza, a gdy trzymasz za plecami to cie najnormalniej przegina do tylu bo ciezar sztangi odbiega od osi w jakiej robisz przysiady

nie polecam takiego rozwiazania

jezeli cwiczysz z kims mozesz go poprosic zeby podal ci ten ciezar na barki

www.pajacyk.pl - Kliknij w brzuszek Pajacyka,
a pomożesz nakarmić głodne dziecko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.htm#3

http://www.kulturystyka.pl/atlas/nogi.htm#1 

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1293 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7539
Seewy - ale chyba zgodzisz sie ze mna ze mniej zaawansowani nie powinni wykonywac tego cwiczenia
tym bardziej ze autor zaznaczyl ze po tym cwiczeniu bola go krzyze

www.pajacyk.pl - Kliknij w brzuszek Pajacyka,
a pomożesz nakarmić głodne dziecko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
tu moze byc problem nie doskonalej techniki i przesadzania w ilosci kg zakladanych

polecam zaczecie od najmniejszej pustej sztangi i robienie stalym, srednim tempem - wtedy nie pozwolimy prostownikom az na tak wyczerpujaca prace i stale napiecie, a nogi i tak beda pracowac w pelnym wymiarze - oczywiscie z czasem jak najbardziej mozemy dokladac obciazenie...

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 795 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 23673
a Ile bierzeszna te nogi???jaki ciezar???bo jesli jest on stosunkowo nieduzy to moze wystaczry brac go z ziemi i zakaldac na barki, albo jeszcze nasunal mi sie taki pomysl ze jak cwiczysz z kims to przy przysiadach np chyba mozna by zrobic takie cos ze robisz przysiad a kumpel zapodaje ci cieazar na bary i pomaga pierwsze powtorzenie wstac a dalej to juz by chyba jakos szlo???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
a moze lepiej w takim razie sztanga zastapic sztangielkami?

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
dzięki,jeśli chodzi o uda to juz jestem wiedzy pełny. I postanawiam zachować dotychczasowy sposób wykonywania przysiadów (a będę fiacik pamiętał o twoich uwagach).
Ale łydki? Nic nie mówicie o łydkach (wspięcia na palce).
Dzięki (z sogów nici, bo nie mam abona)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
przy wspieciach w staniu - oczywiscie rowniez mozesz zmienic na hatle - dodatkowo rob to tak, aby palce i przedni czesc stopy byla na jakim podwyzeszniu - wtedy opuszczaj sie ponizej poziomu... jezeli to nie bedzie cie satysfakcjonowalo mozesz po prostu wrzucic jeszcze wspiecia w siadze...

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
coś mi się stało z przeglądarką i wcześńiej widziałem tylko 2 pierwsze odpowiedzi.
Peter <--- ciężar jest nieduży, ale jestem po długiej przerwie i robię ACT,więc przy 3-4 obwodzie mam już na tyle zmęczone ręce,że zarzucanie nawet tych 50kg na barki sprawia mi kłopot; jedyny parnter to dziewczyna=nie da rady podnieść (ćwiczę w domu)
fiacik<--- nie jestem początkujący, ale też nie zaawansowany. Problemów z plecami nie mam tak dużych, robię wykrok w momencie podrzutu i wszystko jest ok, ale mam zmęczone ręce i idzie mi ciężko z powodów podanych powyżej
seewy<--- niestety, mam ograniczone możliwości sprzetowe (jw: cwiczę w domu) i zamiana na sztangielki oznaczałaby długie przerwy miedzy ćwiczneiami w obwodzie (majstrowanie przy ciężarach)
Dzięki wszystkim, mniej - więcej wiem co i jak.
PS ŁYDKIIII???!!!;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1377 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17691
znowu napisałem posta po tym jak dostałem odpowiedź, coś mi dziś necik szwankuje. Dzięki seewy. PZDR
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening

Następny temat

Trening na sile do oceny

WHEY premium