SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

przysiady na suwnicy Smitha

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2043

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 259
Witam,
Z racji tego, że przejrzałam wiele wątków dotyczących przysiadów i nie znalazłam jednoznacznej odpowiedzi na moje wątpliwości..:)
Na siłwoni na której trenuję nie mam mozliwości korzystania ze stojaków na sztangi tym samym odpadają mi przysiady ze sztangą, ba nie mma nawet gdzie stanąć ze sztangielkami, żeby przysiady wykonywać. Istnieje mozliwość korzystania z suwnicy Smitha - i tu ile pytań tyle opinii - próbowałam robic przysiady na tej masyznie i powiem, że całkiem niezle sie czuję, ale podobno bardzo niszczy kręgosłup i kolana - czy bardziej niz praca na wolnym ciężarze? Czy wykonując pare serii raz w tygodniu bardzo zaszkodzi to mojemu kręgosłupowi - lubie robić przysiady i tylko taka mam mozliwość.

BTW, jak już naprawdę nie masz jak i gdzie robić porządnych siadów (dziwne to dla mnie), a masz tylko tą suwnicę, to rób wykroki na niej.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2014-01-20 16:42:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
lula87
Witam,
i tu ile pytań tyle opinii - próbowałam robic przysiady na tej masyznie i powiem, że całkiem niezle sie czuję, ale podobno bardzo niszczy kręgosłup i kolana - czy bardziej niz praca na wolnym ciężarze?


Różne opinie? Na pewno nie na tym forum.
Opinia jest jedna:
1. Tak, "niszczy" przysiad na Smithie jest kontuzjogenny - zobacza sobie trajektorię ruchu. Tutaj masz rysunek dla ułatwienia rysunek zdrowego, fizjologicznego przysiadu. Jak chcesz przyjąć taką pozycję na Smithie?


2. Przysiad z wolnym ciężarem nic nie niszczy, baaa... Warunkuje prawidłowy rozwój muskulatury i przeciwdziała kontuzją.
Gdyby taki naturalny przysiad był niebezpieczny, wszyscy od dziecka bylibyśmy kalekami.


Było o tym wiele razy na forum, wiele razy ktoś podejmował się walki z mitami. Poszukaj
I takie małe czytadło:
http://www.exrx.net/Kinesiology/Squats.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 259
może front squaty na Smithcie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Twój smith, Twoje decyzje, Twoje zdrowie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3248 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41520
Dawno dawno temu, jeszcze o sfd mi sie nie śniło poszłam z kolega na siłownię, polecił mi smitha do przysiadow
Nie wiem co mi sie stało wtedy ale nabawilam sie poważnej kontuzji pleców ból nie do wytrzymania utrzymywał sie kilka tygodni

Nie masz stojakow? Jest wiele możliwości
Przysiad z podwójnym dnem
Przysiad przedni z zarzutu
Goblet squat

A w ostateczności wystarczy znaleźć miło nastawionych panów i poprosić o nakładanie sztangi i aseekuracje
Ja tak cwiczylam prawie rok

Zmieniony przez - gruszka85 w dniu 2014-01-20 19:11:00
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11274 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38938
Dziewczyno daj sobie spokój ze smithem, ja też na początku uparcie robiłam przysiady na tej maszynie. W końcu zmieniłam siłownię na taką gdzie było jak zrobić normalne siady ze sztangą i to jest nie do porównania, na plus oczywiście dla tych z wolnym ciężarem. Dla mnie tutaj nie ma dyskusji właściwie smith czy wolna sztanga Nie trać czasu na próby przysiadów na tej maszynie, nic dobrego z tego nie wyjdzie. Ostatecznie możesz zrobić, w miarę możliwości te cwiczenia o ktorych napisała gruszka albo zbuduj sobie "stojaki" ze stepów - ja próbowałam tego po 4 stepy jeden na drugim - ale nie dość że czasu to zabiera dużo, to jeszcze nie zawsze można takie budowle sobie ustawiac na siłce

Winners train, losers complain.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 259
ok, suwnica pozostaje do wykroków :) dzięki!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozkład BWT

Następny temat

Trening i dieta

WHEY premium