SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

prosze o ocene diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1520

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4107
Cześć, kilka wątków niżej wprawdzie założyłam swój wątek, ale jest poniekąd nieaktualny no i chciałam założyć nowy, jeśli można.

Płeć : kobieta
Wiek : 20
Waga : 75
Wzrost : 165
Obwód klatki :
Obwód ramienia :
Obwód talii : 88
Obwód uda :
Obwód łydki :
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej : obstawiam 30-45%
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : obecnie brzuszki ok. 70 powtórzeń 4-5/tyg., w planach mam cardio na orbitreku 1h, 5-6 razy/tyg.
Odżywianie : ?
Cel : redukcja ok. 15 kg
Ograniczenia żywieniowe : nie ma
Stan zdrowia : nie licząc dużej nadwagi to chyba nic
Preferowane formy aktywności fizycznej : cardio, zajęcia fitness
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nic
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : tak
Stosowane wcześniej diety :
dieta "MŻ i zdrowiej" bez liczenia kalorii i ćwiczenia cardio, schudłam 4kg 1-ego miesiąca, ale potem waga stała w miejscu przez dobry miesiąc
zapotrzebowanie: ok. 2300 CPM przy niskiej aktywnosci

prosze o ocene diety, proporcji BWT, aktywności fiz. Chciałam jeszcze dodać, że mam endomorficzny typ budowy, tyję w brzuchu i w górnych częściach



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 377 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5503
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4107
eh, zauważyłam mały błąd w jadłospisie, policzyłam całego brokuła jaki wchodzi do zupy, zamiast tyle, ile wchodzi w 1 porcje. W każdym bądź razie do ŚNIADANIA DOŁOŻYŁAM 2 PLASTRY SZYNKI Z PIERSI KURCZAKA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,

zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny 


Pozdrawiam///
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 112 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1048
Osobiście wyrzuciłabym miód, i sok jabłkowy. W zależności czy sok masz kupny- sam cukier czy wyciskasz w domku sama.Cukier trzcinowy też odpada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4107
Dzieki za odpowiedz. No nic, wyeliminuje cukry proste (ale serio łyżeczka cukru czy miodu jest az tak zła?) A sok jabłkowy - kupny, świeży jednodniowy (nie jakiś tymbark ;) ). Czy wówczas może być? Bo mogę go zastąpić np. bananem, ale chyba jabłko jest mniej słodkie?

a taki jadłospis jest okej?






Zmieniony przez - marandile w dniu 2015-08-04 05:19:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 112 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1048
Lepiej,lepiej. Na moje oko może być. Powiem ci szczerze że łyżeczka cukru to nie najlepsze rozwiązanie :) Zamiast soku jabłkowego, wybierz jakieś nie za duże jabłko, bo sok nie zapełni ci żołądka bo szybko zleci. Lepiej jabłuszko :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 112 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1048
I do owsianki możesz dorzucić jakieś bakalie, rodzynki suszone czy połówkę banana skoro ubolewasz nad slodkim śniadaniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 377 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5503
Jedyne sensowne źródła białka to te spożywane na kolacje. Odstawiłabym nabiał lub ograniczyła. Tłuszczu dałabym maksymalnie 1g/kg m.c. Co do wysiłku cardio i wygibasów na zubmbie to nie droga do uzyskania jędrnego ciała. Siłownia (mam na myśli ćwoiczenia na wolnym ciężarze i maszynach) z dobrze ułożonym planem treningowym i prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń gwarantuje poprawę sylwetki i postawy, wyprofilowanie tego i owego oraz wzmocnienie mięśni, ścięgien.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4107
Nie chodzę na zumbę ani na inne zajęcia fitness. Tak jak pisałam, moim celem póki co jest zrzucenie 15kg, a z tego co wiem w tym celu bardziej pomoże mi cardio niż podnoszenie ciężarów. Po co mi ciało jędrne i umięśnione, jeżeli obrośnięte tłuszczem? No ja rozumiem, że dobrze porobić troche ćwiczeń siłowych żeby podkręcić metabolizm i 'zbić' te mięśnie, no ale bez przesady... Czemu białko tylko na kolacje? Troche ciężko będzie upchać całe białko do jednego posiłku...
Kwestia tłuszczu. Jeśli ogranicze tłuszcz, to siłą rzeczy zwiększę podaż węgli. A tego bym nie chciała, bo jak wiadomo węgle tuczą, zwłaszcza jak ma się spowolniony metabolizm i sylwetkę typu jabłko.

Dziękuje za odp. tak w ogóle :)


Zmieniony przez - marandile w dniu 2015-08-07 09:21:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 85 Napisanych postów 377 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5503
Czy ja pisze że białko tylko na kolację? Piszę że w twoim jadłospisie to jedynie dobre źródło białka. Jajka, mięsa, ryby przydałby się w minimum 3 posiłkach. Jeśli uważasz że samo cardio pomoże ci lepiej zrzucić tłuszcz to poczytaj wiarygodne artykuły na temat cardio a treningu siłowego u kobiet. Chyba że chcesz kończyć swoje odchudzanie z waga satysfakcjonującą ale z wiszącą skórą, rozstępami i celulitem. Owszem siłownia i do tego cardio jest ok. Ale wybór należy do ciebie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 52 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4107
aha, to przepraszam, musiałam źle zrozumieć :) czyli kolacja jest ok, ale dodac np. jajko do śniadania i mięso do obiadu? A artykuły poczytam, jakbyś miała gdzieś linki to byłabym wdzięczna :)

(wszędzie piszą co innego... człowiek myśli, że dobrze robi, a tu lipa...)



Zmieniony przez - marandile w dniu 2015-08-07 09:27:49

Zmieniony przez - marandile w dniu 2015-08-07 09:31:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta+trening do sprawdzenia

Następny temat

DT-CZy jeszcze mam szanse na lepsze jutro

WHEY premium