SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

program na mase prosze o rady

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1287

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
Witam.
Jestem początkującym kulturystą i mam kilka pytań na początek, myślę ze ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć.
Zacząłem trenować już kilka lat temu, ale to były treningi typu miesiąc ćwiczeń i 3 przerwy, teraz chce się wziąć trocie poważniej za treningi i odżywianie. Kupiłem sobie białko i kreatyne byłem w sklepie sportowym i koleś doradził mi tak:
MASS XXL-TREC NUTRITION(1kg, węglowodany 74% białko 20%) 50g-70g 3 razy dziennie
oraz
BEST XTREME MASSA(1kg, węglowodany 35% białko 40%) 50g 1-2 razy dziennie.
kreatyna to OLIMP tcm Mega caps 1100. (4 kapsułki 3-4 razy dziennie przed śniadaniem po treningu i przed snem)
Jak myślicie czy to dobry wybór. Mam 22 lata ok. 70 kg wagi i 178 cm i dobrą rzeźbę ciała, głównie chodzi mi o to aby zwiększyć masę ciała do ok. 80 kg. Koleś w sklepie powiedział żebym najpierw wziął gajnera z większością białka no i tak zrobiłem. Teraz będę brał to drugie jeżeli chodzi o dawkowanie to powiedział ze tak jak na opakowaniu pisze.
Kreatyny jeszcze nie zacząłem brać bo powiedział żebym poczekał trochę tylko nie wiem ile mam czekać (gajnera zjadłem w 10 dni. Chodzę tez do pracy pracuje w zakładzie drzewnym i czasami trzeba się troszkę spocić, czy to nie wpływa jakoś negatywnie na wzrost masy bo czytałem ze podczas treningu na masę nie są wskazane np. aeroby a to co robię jest trochę do nich podobne.

Napisałem poniżej program według którego ćwiczę. W treningu na mase powinno się ćwiczyć jak największym obciążeniem oczywiście takim aby cały trening był poprawnie wykonany technicznie i ilościowo - czy to prawda?
Jeżeli chodzi o pytanie ( jaki gryf prosty czy łamany?)- można zastosować cos takiego jak zrobienie 4 serii w tym 2 prostym i 2 łamanym?
A jeżeli chodzi o „unoszenie ramion sztangą pochwytem" czy tez można zastosować taką kombinacje

Poniedziałek
Klatka piersiowa
-wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 serie 12, 10, 8, 8 pow.
-wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3x10
-rozpietki na ławce skośnej 3x10
Triceps
-wyciskanie francuskie siedząc 3x10 ( jaki gryf prosty czy łamany?)
-wyciskanie francuskie leżąc 3x10 ( jaki gryf prosty czy łamany?)
-pompki na poręczach 2x max

Środa
Grzbiet
-wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4x10
-wiosłowanie sztangielką w oparciu o ławkę 3x10
-rozpiętki bokiem w półskłonie 4x12, 10, 8, 8
Biceps
-unoszenie ramion sztangą pochwytem 3x10 ( jaki gryf prosty czy łamany?)
-unoszenie ramion sztangielkami stojąc chwytem młotkowym 3x10
-unoszenie ramion sztangielkami na ławce skośnej z supinacją nadgarstka 3x10

Piątek
Barki
-wyciskanie sztangi z klatki siedząc 4x10
-unoszenie hantelek bokiem w opadzie tułowia 3x10
-unoszenie hantelek bokiem stojąc 3x10
Nogi
-przysiady ze sztangą trzymaną z przodu 4x10
-przysiady wykroczne 3x10
-wspięcia na palce 3x10
-wspięcia na pietach 3x max
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 978 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15649
Kreatyne odstaw poczekaj jakies 0,5 do 1 roku przemyslanych treningow, jak juz pojawi sie zastoj.
Stosuj albo gryf prosty albo łamany nie ma sensu 2 serii robic porstym a dwuch lamanym. Lamany odciaza nadgarstki.

Co do treningu:
Poniedziałek
Klatka piersiowa (klata ok)
-wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4 serie 12, 10, 8, 8 pow.
-wyciskanie sztangielek na ławce skośnej 3x10
-rozpietki na ławce skośnej 3x10
Triceps
-wyciskanie francuskie siedząc 3x10 ( lepiej łamany)
-wyciskanie francuskie leżąc 3x10 ( lepiej łamany )
-pompki na poręczach 2x max (jesli wiecej niz 12 powt to doczep ciezar)

Środa
Grzbiet (plecy nieciekawie)
-Podciaganie na drazku/lub sciaganie wyciagu gornego do klatki/szeroki nachwyt 12/10/8/8
-Wiosłowanie sztanga w opadzie/szeroki nachwyt 12/10/8/8
-MC 12/10/8/8

Biceps
-unoszenie ramion sztangą pochwytem 3x10 (jak nie masz problemow z nadgarstkami to daj prosty)
-unoszenie ramion sztangielkami stojąc chwytem młotkowym 3x10
-unoszenie ramion sztangielkami na ławce skośnej z supinacją nadgarstka 3x10

Piątek
Barki
-wyciskanie sztangi z klatki siedząc 4x10
-unoszenie hantelek bokiem w opadzie tułowia 3x10
-unoszenie hantelek bokiem stojąc 3x10
Nogi
-przysiady ze sztangą trzymaną z przodu 4x10
-przysiady wykroczne 4x10
-Uginanie nog na maszynie/jak nie masz maszyn to MC na prostych nogach 12/10/8/8
-wspięcia na palce 3x10
-wspięcia na pietach 3x max (mysle ze nie ma sensu robic piszczelowych, juz lepiej wyjdziesz jak zamiast tego dasz wspiecia siedzac, lub osle wspiecia.

Gdy przychodzi pacjent z dusznosciami i kaszlem widze limfangioleiomiomatoze, a nie zapalenie płuc...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
Jeśli chcesz się poważnie wziąć za odżywianie to przede wszystkim ułóż DIETĘ.

Trening jest dobry, mam małe uwagi:

-na grzbiet dodaj jakieś podciąganie lub ściąganie wyciągu (na szerokość pleców) zamiast jednego wiosłowania,
-na biceps wystarczą 2 ćwiczenia po 4 serie,
-unoszenia w opadzie daj na koniec barków,
-dodaj szrugsy,

Nie lepiej zacząć od ACT? Rozruszaj nim mięsnie, a potem pojedziesz tym splitem.

POZDRO
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
jak dokładnie wygląda Cwizenie o nazwie MC w atlasie cwiczen go chyba nie ma albo znajduje sie pod inna nazwą...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30
witaj Czawaj
mógłbyś dokładniej sprecyzowac to zdanie dla mnie jako zielonego jest to całkowicie nie zrozumiałe
z góry dziekuje
"Nie lepiej zacząć od ACT? Rozruszaj nim mięsnie, a potem pojedziesz tym splitem."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1036
ACT to trening ogólnorozwojowy. Wszystkie grupy mięśniowe robisz na każdym treningu. Chodzi o to, żeby się dobrze rozruszać. Split to trening dzielony, czyli to co sam zaproponowałeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 548
W atlasie jest, poszukaj dobrze. Jakbyś miał i tak problemy z wykonaniem to tutaj masz video poprawnego technicznie wykonania:
http://




pzdr ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2353 Napisanych postów 5762 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 217558
MC to martwy ciąg.

Tutaj masz link do ACT- proponuję zacząć od niego gdyż on nauczy Cię podstaw i potem będą się mięśnie lepiej rozwijać:

https://www.sfd.pl/temat350762/

POZDRO
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

PROSZE O OCENE !!!

Następny temat

split na maseeeee

WHEY premium