SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

produkty bogate w węglowodany a białko

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3114

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 996
trenuję kolarstwo i 3x w tygodniu chodzę do siłowni, jestem na drobnej redukcji (0.5kg/msc) i zastanawiam się nad jedną sprawą.. mianowicie produkty węglowodanowe jak ryż naturalny/kasze a w szczególności makaron pełnoziarnisty są bogate w białko (12-15g na 100g produktu).
problem w tym, że dzienne zapotrzebowanie na węglowodany w moim przypadku niekiedy przekracza 500g, gdzie 3/4 to węglowodany złożone właśnie pochodzenia produktów wymienionych wyżej (kasze, ryż, makaron - staram się każdy posiłek komponować z innego produktu, by dostarczać wszystkiego) - łączę je z białkiem zwierzęcym i tłuszczami w każdym posiłku.

zapotrzebowanie na tłuszcze 2g/kg masy ciała na redukcji - 130g białka dziennie; kiedy 300g produktu pełnoziarnistego dodając warzywa i owoce to ponad 50g białka, czyli prawie połowa... czy faktycznie dostarczam wystarczające ilości zróżnicowanych aminów? jak pisałem wyżej każdy posiłek jest skomponowany z innego źródła węglowodanów i innego mięsa, czy to wystarczy by przyjąć wszystkie niezbędne aminy?

jak żyć?

Zmieniony przez - Spalaczi w dniu 2012-12-26 18:33:00
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Z białkiem SZTOS łatwiej zdobędziesz prawdziwie SZTOS formę!

16 porcji w opakowaniu, w tym 19g białka w 1 porcji!

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 150829
w diecie mieszanej, z przewagą węglowodanów zazwyczaj sytuacja wygląda właśnie tak jak na załączonym wyżej obrazku. Nie martw się, póki przynajmniej połowę dziennej podaży protein stanowią źródła zwierzęce - spożywasz białko dobrej jakości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 92 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 996
zrobiłem tam błąd, zamiast "2g tłuszczów na kg masy ciała" oczywiście miały być białka;
to kamień z serca, dzięki za odpowiedź : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 150829
domyśliłem się
proszę bardzo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

to w końcu jak?

Następny temat

dieta na mase co i jak??

Sztos