SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problemy z kolanem a boks tajski i bjj

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3750

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 75
mam 21 lat przez 4 lata do 17 roku zycia uprawiałem boks. Miałem w nim jakies tam drobne sukcesy na szczeblu wojewudzkim-ale nie o tym chcaiłem.
Obecnie mam zamiar zaczac cwiczyć boks tajksi i bjj, jest tylko mały problem moje kolano nie jest w zbyt dobrym stanie.Było ono 2 razy skrecone. Za pierwszym razem miałęm zrobiony rezinans i okazało sie ze nic powaznego sie z nim nie stało. Za drugim razem lekarz nie kazał mi robić zadnych badń. teraz pytanie jak bardzo kontuzjogenne(chodzi oczywscie o staw kolanowy) sa oba style???

"Czasem gdy wychodze na spacer, przypinam do boku szpadę.Ale gdy napada na mnie bandyta,chowam broń i wyciągam laske. Laska wzbódza litosc"
W.A.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 58 Wiek 46 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5538
http://sklep.trimed.pl/index.php?cPath=24_28&osCsid=7b3dcb3ed75b57b2c885e7aa5cc36853  - tutaj masz na trzech stronach kilkadziesiąt świetnych stabilizatorów. Niestety za jakościa idzie cena - ok 200 zl. Ja kupiłem ten - http://sklep.trimed.pl/product_info.php?cPath=24_28&products_id=806 - za niewygorowaną cenę dobra jakość. Polski producent. Nieźle stabilizuje krzyżowe i da sie w nim trenować na macie bo nie ma zawiasu tylko boczne sprężyny. Ale wybór jest naprawdę szeroki na rynku......
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Jeśli kolano rzeczywiście jest w kiepskim stanie to gorzej trafić byś nie mógł. W BJJ są dźwignie na kolano a w boksie tajskim jest duży nacisk na lowkicki. Idź do lekarza i przedstaw mu charakterystyke obu stylów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
w kiepskim stanie w jakim sensie? boli, biegać nie możesz, musisz uważać na nie czy jak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Jeśli uważasz że mocne kopnięcie które na bank dostaniesz w kolano, nie rozwali ci go to idz na taja. To samo tyczy się BJJ: mocna dźwignia nie zniszczy kolana to możesz sie zapisywać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 75
znaczy sie za pierwszym razem uszkodzona zostałe łekotka.jednak badania rezonansowe stwrdziły ,iz było to uszkodzenie niewielkie... a kolano powinno wrucic do stanu poprawnego po okresie 4 miesiacy.
Obecnie w stawie posadam małą niestabilnosc- ale lekarz niepotrafił jednosznacznie okreslic czym ona jest powodowana.niewykluczone ze znacznym ubytkiem miesni łydni i uda.Na chwile obecną skonczyłem 3 rachabilitcje-ta ostatnia trwała 4 miesiące i róznice w masie miesnowej pomiedzy nogami są praktycznie niezauwazalne.Jednak odczuwam czsaem podczas treningu dyskomfort.
Jescz jedno pytanie czeu na zdjeciach z rezonansu magnetycznego mozna oceniec stan wiązadeł krzyzowych czy tylko łekotki??

"Czasem gdy wychodze na spacer, przypinam do boku szpadę.Ale gdy napada na mnie bandyta,chowam broń i wyciągam laske. Laska wzbódza litosc"
W.A.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
z mojej strony mogę tylko powiedzieć że po takim czasie rehabilitacji nie zapisuj się od razu na SW, szczególnie tak wymagające jak MT albo BJJ. zacznij powoli od jakichś spokojnych treningów - biegi jeśli możesz a lepiej rower pewnie, delikatny powrót do formy, a za pare miechów jak bedzie ok idź do lekarza, pogadaj z nim, niech ci przepisze odpowiedni stabilizator i do dzieła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pływanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2712 Wiek 41 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 30062
zgadzam sie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 75
Biegać raczej nie powinem( lekko uszkodzona łekotka w przeszłosci). Ostatnia moja rechabilitacja polegała na poczatku na rowerku-robiłęm dzennie po 80 kilometrów. dzeki za rade odnosnie pływania całkowicie o nim zapomniałem:).
a i jescze jedno pytanie to po jakim czasie rechabilitacji polecacie rozpoczac treningi(oczywiscie tak hipotetycznie)???bo ja już jestem gdzies 6 miechów po urazie ale musze tez dodaac ze przez ten czas nie zbijałem bąków:)i w sumie mam dylematy ile jescze czekać

"Czasem gdy wychodze na spacer, przypinam do boku szpadę.Ale gdy napada na mnie bandyta,chowam broń i wyciągam laske. Laska wzbódza litosc"
W.A.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
" Biegać raczej nie powinem "

kazda rozgrzewka zaczyna sie bieganiem dodatkowo nikt tu nie wspomnial o tym ze rozciaganie takze moze "dac w kosc" kolanom
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
Nie mam pojęcia. O to powinieneś spytać się lekarza. Jak narazie idź się zapisać na basen i jakąś odnowę biologiczną (krioterapia i te sprawy).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Znaczenia Tatuaży Alexandra Emelianenko

Następny temat

K-1 Sapporo 2006 - walki do sciągnięcia

WHEY premium