SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

problem z kregoslupem a silownia.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 356

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam wszystkich, mam 23 lata, od 1,5 roku chodze na silownie , od 3 lat wykonuje ciezka prace fizyczna (po 14-16h dziennie) polega wlasnie na przenoszeniu ciezarow nachylaniu sie itd co jakis czas w pracy odczuwalem bol plecow

ale od jakiegos pol roku bol jest coraz bardziej dokuczliwy i inny, z prawej strony ledzwi, czasami kladac sie spac niewiem jak sie ulozyc bo boli.
zrobilem RTG i wynik : " lewostronne rotacyjne skrzywienie kregoslupa ledzwiowego ze szczytem na poziomie l3, obnizenie wysokosci tarczy miedzykregowej na poziomie l5/s.1" wrocilem sie z tym rtg do lekarza rodzinnego, powiedzial mi tylko tyle ze to (jesli dobrze pamietam) dyskopatia i zwyrodnienie miedzy kregowe, dodal ze bedzie mnie juz tak bolalo, dal mi leki przeciwzapalne i przeciwbolowe masci i tabletki na rozluznienie i dal karteczke z cwiczeniami na wzmocnienie . i tyle.

wiec zwracam sie do was o pomoc, moze ktos tutaj mial podobny problem lub sie poprostu na tym zna i mi doradzi.
czy moge nadal pracowac? i czy moge nadal chodzic na silownie? lub jakich cwiczen unikac? czy isc do ortopedy a on powie co dalej?

dodam ze to nie bedzie problem wynikajacy ze silowni tylko raczej z pracy ale juz sam niewiem. poniewaz martwe ciagi i przysiady robie z max 120kg tyle co biore na klate i na silowni nie odczuwam takiego bolu, chociaz od kiedy wzialem wynik rtg to nie chodze na silownie i boli 2x mocniej byc moze juz psychicznie sie nastawilem na taki bol.

pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9048 Napisanych postów 82714 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699558
Lakarz rodzinny powinien Ci dać skierowanie do specjalisty a nie udawać experta . Dyskopatia to zwyrodnienie kręgosłupa związane z degeneracją krążka międzykręgowego, czyli znanego wszystkim dysku. Jest najczęstszym źródłem bólu kręgosłupa. Krążek międzykręgowy to element kręgosłupa, który łączy poszczególne trzony kręgowe, przenosi i amortyzuje obciążenia, na jakie narażony jest kręgosłup.Tutaj należy wykonawca szczegółowe badanie obrazowe jakim jest rezonans a potem wizyty u fizjoterapeuty . Środki przeciwbólowo działają tylko objawowo .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Zdecydowanie wybrać się do specjalisty fizjoterapeuty/osteopaty. Jak dasz znać skąd jesteś mogę polecić kogoś sprawdzonego. Na podstawie samego opisu RTG co zamieściłeś w obrazie nic strasznego na szczęście nie ma, choć też kwestia jak mocno obniżona przestrzeń międzykręgowa L5-S1 co może sugerować wspomnianą dyskopatię.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poziom hormonów.

Następny temat

Trening a Koronawirus

WHEY premium