SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

praska do nóg jako główne ćwiczenie na nogi.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 765

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

men

Wiek

22

Waga

86

Wzrost

178

Cel treningowy

siła/masa

Staż treningowy na siłowni

2 lata

Uprawiane inne sporty

machanie hantelkami

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

siłownia w domu, brak wyciągu

Dieta

4000 kcal.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

kręgosłup, zakaz treningu.. ta na pewno. :D

Zażywane suplementy

omega 3, witaminki, coś tam na stawy..

Ostatnio przerabiany plan

macham po swojemy

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

płaska 80x12... reszta odpada z gry.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 404 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3162
mam zwyrodnienie kręgosłupa, przy wszelkiego rodzaju siadach, martwych ciągach, suwnicy nie czuję się pewnie bo po 1 boli. po 2 lewa noga mi ucieka czasem, rzadko.. ale jednak nie chciałbym się przewrócić ze sztangą w rękach bądź na szyji.
Nogi i tak mi nie odstają od reszty ciała, sporo na rowerze kręcę. ale chciałbym dołożyć trochę siły i pomyślałem o prasce do nóg.
myślałem by rozgrzewki robić po 10-15 ruchów a serie główne po 40-50.
wiem, że dużo mi to nie da ale zawsze coś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777411

Pozytywną zmianą w ostatnich latach, która można zaobserwować na siłowniach jest fakt, że wiele osób zaczęło trenować nogi i z ich treningu czerpie wiele satysfakcji. A bardziej doświadczeniu trenujący wiedzą, że były okresy na siłowniach, gdzie nóg nie trenował się w ogóle, albo tak na odczepnego.

Na szczęście te czasy już minęły, a co raz więcej ludzi widać na siłowni jak ciężko trenuje nogi. Podstawą treningu nóg są ćwiczenia wielostawowe jak przysiady, martwe ciągi, wykroki itd. Ale nie ma co ukrywać to ćwiczenia dla osób zupełnie zdrowych bo są wymagające.
Jeśli mamy jakieś kontuzje czy przeciwwskazania medyczne do wykonywania tych ćwiczeń, powinniśmy się skonsultować z fizjoterapeutą co możemy robić i jak trenować żeby te mięśnie nóg sensownie trenować.

Oczywiście nie będziemy wykonywać przysiadów mimo wszystko, a musimy podejść do treningu w sposób bardziej przemyślany i odpowiedni dla nas.
Zawsze jest lepiej trenować nogi na maszynach niż nie trenować ich w ogóle i zostawić tę partię nie trenowaną.
Warto drążyć, sprawdzać i kombinować swoim treningiem aby rozwijać się kompleksowo.

Polecamy również: Trening nóg - podstawowe zasady dotyczące treningu nóg




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-12-06 14:28:11

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777411
Ale co to za ćwiczenie na prasce bo skoro nie masz na myśli suwnicy to wklej zdjęcie sprzętu o jakim myślisz

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347407
"Praska" do nóg wcale nie taka dobra dla kolan Lepiej skonsultuj się ze specjalistą w sprawie kręgosłupa, bo możliwe, że szkodzi Ci więcej ćwiczeń niż tylko przysiady czy mc.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 404 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3162
to jest praska do nóg,
wyeliminowałem wszystkie ćwiczenia stojące z dużymi ciężarami, plecy robię leżąc na ławce skos góra, ohp robię siedząc, no i si.
i tak nie chce dużymi ciężarami machać więc chyba kolanom nic się nie stanie, max 60kg do 50 ruchów.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777411
To ćwiczenie do najzdrowszych nie należy ale jak nie masz innego wyjścia nie ma to lepiej tak ale bez szarpania płynne, kontrolowane ruchy.
Wyciskanie siedząc też mocno obciąża kręgosłup

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
To na nogi rob duzo cwiczen z ciezarem ciala. Pipi kiedys wrzucales jakies filmiki i tam byly napisy, przejscia robiles to w jakims programie czy na yt?

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 404 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3162
program: Cyberlink powerdirector 11
w opcjach napisów możesz ustawić różne wejście i zejście jeszcze nałożyć na to efekt itp ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 404 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3162
co do wyciskania leżąc robię minimalne mostkowanie, mógłbym większe bo nie boli przy tym ćwiczeniu ale wolę robić zdrowiej ale słabiej technicznie, i przez to ciężary też już nie idą takie fajne jak powiedzmy 3 miechy temu, gdy miałem to w..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cwiczenia z jedna hantla i ilosc dni

Następny temat

Plan treningowy - porada

WHEY premium